www.infoglobe.sk » SR: Nová kniha od Gabriely Revickej - Ukážem Ti Slovensko II.

SR: Nová kniha od Gabriely Revickej - Ukážem Ti Slovensko II.

Publikované: 9.5.2013
Cestovateľský informačný portál Infoglobe by vám dnes rád predstavil novú dvojjazyčnú knižnú publikáciu od Gabriely Revickej s názvom Ukážem Ti Slovensko II. alebo tiež I will show you Slovakia, ktorú máte možnosť vyhrať aj v práve prebiehajúcej fotosúťaži.

Ukážem Ti Slovensko II. / I will show you Slovakia je dvojjazyčná kniha s podnázvom Najmilšia knižka o Slovensku (tento názov knižke pridelili čitatelia prvého vydania). Malá skladná obrázková kniha vyšla v dvoch verziách. Brožovanú podobu ocenia tí, ktorí cestujú lietadlom alebo ju chcú mať vo svojom turistickom batohu, pevnú knižnú väzbu zase uvítajú tí, ktorí ju chcú darovať svojim priateľom ako darček. Autorka – Gabriela Revická, sa venuje cestovnému ruchu od roku 1996 a pri skladbe knihy vychádzala z najčastejších požiadaviek klientov, ktorým pomáhala tvoriť poznávacie výlety. Ústredným mottom knihy je: „Kam vezmete hosťa zo zahraničia, ktorý príde na návštevu Slovenska? Do Viedne a do Budapešti. Dajme zbohom podobným vyhláseniam. Pozývam Vás na Slovensko, na výlety po malej veľkej krajine v srdci Európy.“

Ukážem Ti Slovensko II. / I will show you Slovakia

Zahraniční čitatelia a návštevníci môžu vďaka knižke spoznať krásu Slovenska, jeho prírodné aj historické pozoruhodnosti, a zistiť, že cestovanie po ňom môže byť atraktívne aj pre náročných hostí. Zaujímavá kniha od Gabriely Revickej poskytuje nápady na poznávacie aj relaxačné pobyty na Slovensku. Uvádza napríklad lokality zapísané do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, pamiatkové rezervácie, národné parky a jaskyne, liečebné kúpele i termálne kúpaliská so vzácnou minerálnou vodou (napr. Podhájska s vodou, ktorá má podobné zloženie ako Mŕtve more). Spomína tiež svetové a európske rarity Slovenska, ako je najvyšší drevený oltár na svete (dielo Majstra Pavla z Levoče), či svojho času jediná aragonitová jaskyňa v Európe (Ochtinská aragonitová jaskyňa).

Vlkolínec - pamiatka zapísaná do zoznamu UNESCOPribylina - Múzeum liptovskej dediny

Aj Slovákom však môže umožniť nevšedný pohľad na rodnú krajinu. Na malej ploche totiž ukazuje veľa výnimočných miest, ktoré sú viac i menej známe, a pritom nie je preplnená zbytočnými údajmi. V knižke nájdu výborné tipy na výlety bez ohľadu na to, či je ich záľubou pešia turistika alebo cykloturistika. Dozvedia sa, ktoré múzeá a skanzeny, hrady a zámky, či posvätné pútnické miesta stojí za to navštíviť. Zistia tiež, že sa oplatí navštíviť baňu alebo zájsť do pralesa. Môžu v nej objaviť tiež viaceré kuriozity spojené so Slovenskom, napríklad čo mali spoločné Krištof Kolumbus a Špania Dolina. Presvedčia sa, že dovolenka na Slovensku môže byť zaujímavá a pútavá.

Okolie Banskej Štianvice - tajch PočúvadloVysoké Tatry - astronomické observatórium na Lomnickom štíte

Krstnou mamou knihy je naša prvá slovenská navigačná dôstojníčka Júlia Kravcová Lorencovič, ktorá naviguje 19-poschodovú loď, na ktorej sa plaví vyše 5000 pasažierov a 2000 osôb tvorí posádka. Knižka bola jej darčekom pre slávneho Dana Browna, autora knihy Da Vinciho kód, ale venovala ju aj svojim priateľom z rôznych kontinentov. Autorka knihy uvádza medzi svojimi čitateľmi mená známych osobností ako Jack Canfield, Brandon Bays, Suzy Dior, Dr. Michel Odent, kňažka Katinka z Avalonu, Rick Bailey zo skupiny Delegation, medicinman Robert Stojaci Medveď z kmeňa Cherokee, Jennifer Hough a ďalší. Majú ju v slovenskej knižnici v Írsku, vo Vatikáne, na Aljaške, predávajú ju v malej kaviarni na Cypre a napríklad do Južnej Ameriky ju vzala Sandra Epstein, autorka vibračných esencií vyrobených z rastlín rastúcich v atlantickom pralese. 

Vysoké Tatry: vrch Kriváň – symbol Slovenska

Juliet a tá druháSlovenská spisovateľka Gabriela Revická napísala aj ďalšiu veľmi výnimočnú knihu s názvom Juliet a tá druhá, ktorú máte taktiež možnosť vyhrať v našej fotosúťaži. Je to dielo veľmi nevšedné, nielen svojou témou, ktorou je erotika v ezoterike, ale i spôsobom spracovania, keďže ide o beletriu. Rámec deja tvorí putovanie dvoch žien z odlišného prostredia po krajine, ktoré síce miestami môže pôsobiť ako dovolenka, ale má jasný zámer: nájsť penzión pre tú druhú – Sáru. Obe totiž, rovnako ako autorka, pôsobia v cestovnom ruchu. Ich rozhovory sa týkajú všetkého, čo má v živote ženy význam. Láska, priateľstvo, ženská energia a ženská sexualita. Veľmi príjemné je, že pozadie ich pozoruhodného príbehu tvorí Slovensko, krásy jeho prírody aj pamiatok, ktoré autorka tak rada propaguje aj v zahraničí. Môžete sa v nej stretnúť so známymi aj menej známymi miestami, ako sú napríklad: Bocianska dolina, kaštieľ v Budmericiach, Živčákova hora, či Skanzen kysuckej dediny vo Vychylovke. A obe hlavné hrdinky si všímajú tiež okolnosti, ktoré sťažujú rozvoj cestovného ruchu u nás, rovnako ako originálne nápady, ktoré prinášajú nádej aj v tejto oblasti.

Vychylovka

Tak neváhajte a zapojte sa ešte dnes do fotosúťaže, v ktorej máte možnosť vyhrať okrem týchto skvelých knižných publikácii aj ďalšie hodnotné ceny.  

Zdroj a knižné obaly: Gabriela Revická, TRICIO Literary & Holiday Company, s.r.o.

Úprava textu: redakcia

Ilustračné foto: O. Maňáková a O. MažgútDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, vychádza nová publikácia Kráľova studňa - Veľká Fatra
Publikované: 22.9.2017
Pre všetkých, ktorí žijú turistikou a krásou slovenskej prírody máme dobrú správu! Na pulty kníhkupectiev sa dostáva nová knižná publikácia: Kráľova studňa - Veľká Fatra.

ZOO Bratislava - exotická divočina uprostred veľkomesta
Publikované: 5.7.2012
Aj v hlavnom meste Slovenska, neďaleko jednej z najrušnejších križovatiek - Patrónky, sa rozprestiera obrovská plocha zelene, ktorá sa stala domovom pre mnohé, často krát exotické či ohrozené druhy zvierat – ZOO Bratislava.

SR, Bratislava: Cyklomost slobody
Publikované: 27.9.2012
Cyklisti hlavného mesta Slovenska, a nie len tí, sa tešia z nedávno otvoreného cyklomostu medzi mestskou časťou Devínska Nová Ves a rakúskou obcou Schlosshof. Most je postavený na mieste, kde za čias Márie Terézie stával jeho predchodca . Na jeho slávnostnom otvorení sa zúčastnil aj náš portál Infoglobe.

SR: Recepty od diplomatov z 27 krajín
Publikované: 13.4.2015
V týchto dňoch sa dostáva na pulty kníhkupectiev zaujímavá a netradičná kuchárka od dvojice autorov Beaty Balogovej a Jany Liptákovej - Recepty od diplomatov z 27 krajín.

SR, Vysoké Tatry – Zbojnícka chata
Publikované: 4.4.2013
V hornej časti Veľkej Studenej doliny, za Zbojníckym chrbtom sa nachádza osudom mnohokrát skúšaná Zbojnícka chata. Návšteva chaty sa neodmysliteľne spája s turistikou, horolezectvom, skialpinizmom či prechodom blízkych sediel.

SR, Región Orava: Víkend plný zážitkov
Publikované: 4.3.2013
Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Tohtoročná zima je štedrá nielen čo sa týka snehovej nádielky, ale aj pekných slnečných dní. A tak, len čo sme mali voľný víkend, vybehli sme aspoň na pár dní do prírody. Tentoraz naše kroky viedli na Oravu, ktorá patrí k najkrajším regiónom Slovenska.

SR: región Kysuce – Slovenský orloj v Starej Bystrici
Publikované: 7.9.2011
K jedným z najkrajších a turisticky najzaujímavejším kútov Slovenska rozhodne patrí región Kysuce. Okrem krásnej horskej prírody, popretkávanej turistickými a cykloturistickými chodníčkami, či bohatej histórie, ktorá na vás dýchne naozaj v každej dedine, sem čoraz viac turistov priláka aj najväčšia drevená socha na Slovensku – Slovenský orloj v Starej Bystrici.

SR: Vlkolínec - pamiatková rezervácia ľudovej architektúry
Publikované: 14.4.2011
Aj Slovensko sa môže pochváliť viacerými lokalitami, ktoré sú zaradené do programu svetového dedičstva spravovaného UNESCO (Organizácia Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru). Jednou z nich je aj typicky vrchárska dedinka Vlkolínec.

SR: Sandberg – svedok dávneho treťohorného mora pri Bratislave I.
Publikované: 8.11.2012
Známu a turistami často navštevovanú chránenú paleontologickú lokalitu Sandberg pri Devínskej Novej Vsi pozná určite veľa Bratislavčanov. Tento pieskový lom je obľúbeným cieľom turistov, ako i obyvateľov nášho hlavného mesta. Odmenou za návštevu lokality je krásny výhľad na Záhorskú nížinu, rieku Moravu a Rakúsko v pozadí s Hainburskými vrchmi.

SR, Brezová pod Bradlom: Mohyla generála M. R. Štefánika na Bradle I.
Publikované: 4.10.2012
Mohyla generála Milana Rastislava Štefánika na Bradle patrí k najvýznamnejším národným kultúrnym pamiatkam Slovenska.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Babia hora – zimná kráľovná
Majestátny Oravský vrch Babia hora, ležiaci na slovensko-poľskej štátnej hranici , je najsevernej...

SR: Turiec a jeho zimná krása
Turčianska záhradka je krásna nielen v lete, ale aj v zime. Z vrcholov Malej Fatry sa ponúka unik...

SR: Vychylovka – Múzeum Kysuckej dediny
V obklopení krásnej prírody Chránenej krajinnej oblasti Kysuce sa rozprestiera Múzeum Kysuckej de...

SR: región Kysuce – obec Stará Bystrica
Nádherná kysucká obec Stará Bystrica leží v Žilinskom kraji v okrese Čadca. Poďte sa sp...

SR: Bardejov - Múzeum ľudovej architektúry
Expozícia ľudovej architektúry v Bardejovských kúpeľoch, ktorá je súčasťou Šarišského múzea, bola...

SR: Vlkolínec – svetový unikát
Vlkolínec je trvalo obývaná obec, ktorá sa nachádza v pohorí Veľká Fatra v nadmorskej výške 718 m...

SR: Pribylina – Múzeum liptovskej dediny
Múzeum liptovskej dediny v Pribyline je najnavštevovanejšou expozíciou patriacou pod Liptovské mú...


Súvisiace video

SR, Poprad: brána do Tatier
Poďte sa s nami pozrieť do Popradu, východiskového bodu pre výlety po Vysokých Tatrách. Najnavšte...

Štrbské pleso: ľadovcová pýcha Slovákov
Typické morénové ľadovcové jazero nájdete v južnom cípe Vysokých Tatier, vo Furkotskej doline. Št...

SR: Rajecké Teplice – kúpele zo 14. storočia
Poďte s nami na krátku prechádzku po miestnych kúpeľoch, kde sú procedury založené na liečivom te...

SR: Vysoké Tatry - ničivý rok 2004
Podívajte sa s nami ako vyzerali Vysoké Tatry po ničivej víchrici, ktorá sa v roku 2004 prehnala ...

SR: Terchová a vrcholky Malej Fatry
Dedinka Terchová je považovaná za turistické centrum Malej Fatry. Od Žiliny je vzdialená asi 25 k...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

22.9.2019
Premýšľali ste niekedy, aké to je byť uprostred športového zápolenia na olympijských hrách a mať pritom možnosť zachytiť emócie, ktoré sú všade navôkol? To nadšenie, očakávanie, eufóriu aj sklamanie, slzy šťastia aj zármutku nad skvelým či nepodareným výkonom, možnosť zachytiť okamžiky, na ktoré sa čaká dlhé štyri roky a pre niekoho sú len raz za život…
21.9.2019
V rámci Dňa architektúry máte jedinečnú možnosť navštíviť multifunkčnú športovú halu v Dolných Břežanoch neďaleko Prahy, ktorá pripomína mimozemskú vesmírnu loď. Prehliadku bude komentovať architekt Jakub Našinec, ktorý stavbu sám navrhol. Zraz je v piatok 4. 10. o 11. hodine pred halou, na adrese Na Vršku 290, Dolní Břežany.
20.9.2019
Obľúbený medzinárodný festival súčasného umenia – Biela noc sa uskutoční od 27. do 29. septembra v Bratislave a od 4. do 6. októbra v Košiciach. Tohtoročnou novinkou bude predĺženie trvania festivalu z jednej na tri noci.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 22. 9. 2019
sviatok:Móric
dnes:
nedeľa 22.9.
19 °C
zajtra:
pondelok 23.9.
15 °C