www.infoglobe.sk » Salvádor, Alegría – cesta k lagúne

Salvádor, Alegría – cesta k lagúne

Publikované: 24.2.2020
Zo San Salvadoru vychádzame ráno okolo deviatej autobusom do mesta Usulután a máme namierené do mesta Alegría. Toto malé mesto, ktoré má zhruba 15 tisíc obyvateľov, sa nachádza v nadmorskej výške vyše 1240 metrov a je obklopené kávovými plantážami, ktoré tvoria hlavný zdroj príjmov. Do roku 1891 nieslo mesto názov Tecapa, čo v jazyku nahuatl znamenalo „lagúna“ alebo „kamenitá rieka“. Potom bolo mesto premenované po bývalom katolíckom biskupovi, ktorý pracoval na rozvoji obce.

V Alegríi je príjemný pokoj, na námestí sa konajú len tradičné trhy. Toto miesto už objavili aj turisti a je to na ňom poznať. Chodia sem však skôr miestni turisti a nie zahraniční.

trhy

Medzi najväčšie atrakcie patrí La Laguna de Alegría. Nachádza sa asi 2 km od mesta, spočíva na dne kráteru sopky Tecapa a považuje sa za jedno z najkrajších miest v tejto krajine. Vďaka minerálom a síre je voda lagúny zelenkavá a údajne má liečivé vlastnosti. K lagúne je z mesta ľahký prístup, je to taká menšia prechádzka do kopca po vyjazdenej ceste. Ideme okolo rôznych záhrad a domov a cesta pretína kávové plantáže.

cesta k lagúne

La Laguna de Alegría

Vstup k lagúne je síce spoplatnený, ale v prepočte sme platili len zhruba 6 Kč (približne 25 euro centov) za osobu. Prichádzame k smaragdovo zelenej lagúne, ktorá je v tomto období menšia, čo nám napovedá okolitý vyschnutý breh. Tiež je dosť cítiť sírou, takže sa ani neodvažujeme vo vode okúpať. Okolo lagúny je približne dvojkilometrová cesta, po ktorej sa je možné prejsť dookola.

La Laguna de Alegría   La Laguna de Alegría

Obľúbeným miestom v meste je aj vyhliadka, kde sa turisti schádzajú a čakajú na západ slnka, aby si mohli urobiť pekné fotky.

vyhliadka

Okrem mesta a lagúny sme si prešli malou farmu, ktorá patrila k nášmu hostelu. Majitelia nás tu previedli a vysvetlili, čo všetko pestujú. Jediné, čo nás trochu zarazilo, bolo množstvo odpadkov. Všade. To sa však v Salvádore postupne mení, v roku 2019 bolo mesto Alegría vyhlásené za jedno z najčistejších miest v krajine.

Ráno sa pri raňajkách ešte pozrieme, ako miestni policajti behajú a cvičia s chlapcami na ihrisku. Je to tu taká forma prevencie. Polícia sa im venuje, aby mladí nemali tendenciu pridávať sa k miestnym gangom.

výhľady   západ slnka

Majiteľ hostelu ide do mesta San Miguel, a tak nás vezme so sebou. Odporúča nám zostať v meste, pretože je vraj veľmi pekné, my sa ale vydávame až do mesta La Union, pretože na ďalší deň už chceme prejsť do Nikaraguy. Čaká nás však prejdenie hraníc Hondurasu. Ako to tu už poznáme, bude to naháňanie autobusu a platenie ďalších zbytočných poplatkov za opustenie alebo vstup do krajiny. Ale to nás neodradí!

GPS: 13°30'28.8"N 88°29'18.3"W

 

Text a foto: Tomáš Novák

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

Salvador – Joya de Cerén a San Salvador
Publikované: 17.2.2020
Už v Guatemale sme sa rozhodovali, či sa vydať do Salvadoru alebo Hondurasu. Ani jedna krajina nepatrí k tým bezpečným, tak sme sa nakoniec rozhodli pre El Salvador. Pravda je, že väčšina vrážd a prepadnutí sa odohráva medzi miestnymi gangami a nejaké základné bezpečnostné pravidlá pre turistov treba dodržiavať všade. Takže sa nebojíme a vyrážame!

Nikaragua, León – mesto v koloniálnom štýle
Publikované: 2.3.2020
Konečne sa ocitáme v Nikarague, najväčšom štáte Strednej Ameriky s veľmi rozmanitou krajinou a sme na ňu veľmi zvedaví. Nikaragua je známa ako „krajina jazier a sopiek“ a primárne je rozdelená do troch oblastí: na severovýchodné hory, tichomorské pobrežie a karibské pobrežie.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

5.6.2020
Podporiť domáci rozvoj cestovného ruchu má nová publikácia  - Čarovné sakrálne pamiatky. Realizátori projektu pozývajú širokú verejnosť, aby sa stali jej tvorcami. Publikácia bude vhodnou pomôckou aj pre vyučovacie predmety dejepisu či zemepisu.
3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 7. 6. 2020
sviatok:Róbert
dnes:
nedeľa 7.6.
26 °C
zajtra:
pondelok 8.6.
20 °C