www.infoglobe.sk » Európa - ako ju poznáte či nepoznáte

Európa - ako ju poznáte či nepoznáte

Publikované: 14.6.2017
V predchádzajúcich týždňoch sme vám predstavili najkrajšie slovenské cyklookruhy a mestské prechádzky. Dnes trošku opustíme našu domovinu, nakoľko sa vydáme na výlet po iných európskych krajinách.

Keďže radi cestujeme a spoznávame nové miesta, zaujal nás prvý diel nového turistického sprievodcu Európa – najkrajšie výlety z rodinného vydavateľstva Dajama. Nejedná sa o tradičného sprievodcu, ktorý len fakticky mapuje históriu a pamiatky danej krajiny. Skôr naopak. Publikácia obsahuje vlastné skúsenosti mladého autora, vyštudovaného historika Juraja Kucharíka z cestovania a poznávania európskych miest, ktoré zbieral niekoľko rokov.

sprievodca Európa – najkrajšie výlety (kniha)

Sprievodca obsahuje dovedna 15 výletov v rámci 9 európskych krajín a 80 zaujímavých miest a lokalít. Publikácia vás navnadí na spoznávanie čara európskych metropol, menších mestečiek a prináša historické „topky“ o destináciách či tipy ako „nízkonákladovo“ cestovať.

sprievodca Európa – najkrajšie výlety (Poznaň)

Predĺžené víkendy

V knihe nájdete okrem veľmi známych miest ako sú Praha, Rím či Atény, aj okolité mestá a mestečká. Pridanou hodnotou bedekra (čo ho odlišuje od ostatných), sú trasy výletov do blízkych miest a lokalít v krajine. Ak plánujete predĺžené víkendy využiť na spoznávanie Európy, nový sprievodca bude váš výborný zdroj inšpirácií. 

sprievodca Európa – najkrajšie výlety (Akropola, Grécko)

Cestovanie pre mladých i rodiny s deťmi

Vo svete veľmi populárne backpacking travel (cestovanie s batohom) je nízkorozpočtové cestovanie s batožinou, ktorá pozostáva len z nevyhnutností a je jednoduchá na prepravu. Mladí ľudia aj u nás využívajú možnosť zbaliť sa na pár dní do príručnej batožiny, ubytovať sa zadarmo na „couchsurfingu“ alebo spoznávať ako bývajú domáci cez „Airbnb“. Sprievodca poberá „výhody slobodného cestovania“ – trasy možno nechať v nadväznosti, kombinovať či spájať. Väčšina výletov má charakter okružných jázd, ktoré môžete spolu s rodinou či priateľmi jednoducho absolvovať tiež autom.

sprievodca Európa – najkrajšie výlety (Rím)

Na cestovanie netreba mať plnú peňaženku

Autor schválne vybral miesta, kam sa v súčasnosti možno zo Slovenska prípadne z Českej republiky  výhodne dopraviť letecky, vlakom či autobusom, ba dokonca aj na bicykli, čo stojí „iba“ vlastnú námahu.

sprievodca Európa – najkrajšie výlety (domy na Námestí Zachariáše z Hradce)

Aj počas letnej sezóny sa napr. dokážete do 20 € letecky prepraviť do Bologne, odtiaľ sa vydať ďalej a zažiť rímsky amfiteáter vo Verone, Baziliku sv. Antona v Padove, mestské hradby vo Ferrare, mosty, kanále, námestia i Dóžov palác v Benátkach. Do Benátok sa môžeme dostať tiež autobusom či priamym vlakovým spojením z Viedne. Okružný výlet je vhodné absolvovať autom, cestu si tak môžeme prispôsobiť a doplniť o návštevu miest v Rakúsku. Prezrieť si možno Viedeň, Melk, Linz či Salzburg.

sprievodca Európa – najkrajšie výlety (Hallstatt, Rakúsko)

sprievodca Európa – najkrajšie výlety

No viac už prezrádzať nebudeme. Preto, pokiaľ vás vyššie uvedený sprievodza zaujal, nájdete ho v každom dobrom kníhkupectve alebo ho môžete získať v našej súťaži. Stačí ak nám na 4gsyQOQa9~Bq2~6_Tlx do 29. júna 2017 napíšete názvy aspoň troch európskych miest a ste v hre! Výhercu zverejníme na našich sociálnych sieťach.

 

Sprievodca Európa – najkrajšie výlety nás čitateľsky nielen zaujal, ale aj inšpiroval a už teraz sa tešíme na jeho pokračovanie.

 

 

Zdroj a foto: archív DAJAMA

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Európa: Najatraktívnejšie mestá roku 2019
Publikované: 27.3.2019
Vyše pol milióna turistov rozhodlo v internetovej ankete European Best Destination 2019 o najobľúbenejších turistických destináciách v Európe. Ich zoznam vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

SR, Pešo či na bicykli po slovenských hradoch
Publikované: 16.7.2017
Slovensko je jedna z najbohatších krajín, aspoň čo sa počtu hradov týka. Preto nás veľmi zaujala nová knižná publikácia z rodinného vydavateľstva Dajama, ktorá spája poznávanie hradov s aktívnym oddychom v podobe turistiky na pešo či na bicykli.

SR, Najkrajšie cyklookruhy v krajine pod Tatrami
Publikované: 31.5.2017
Cyklistická sezóna sa pomaly začína, a preto vám našim čitateľom prinášame inšpiráciu v podobe knihy, ktorá zachytáva najkrajšie cyklotrasy a lokality na Slovensku a ponúka tak vyše päťdesiat tipov na výlety.

SR, Prechádzky po slovenských mestách
Publikované: 7.6.2017
Potom, ako sme si minulý týždeň predstavili publikáciu zachytávajúcu tie najkrajšie cyklistické okruhy krajiny pod Tatrami, budeme v spoznávaní Slovenska pokračovať i dnes. Tento raz sa zameriame na mestskú turistiku.

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie autotrasy
Publikované: 25.9.2013
V máji 2013 vyšla zaujímavá kniha, či skôr akýsi sprievodca pre autoturistov pod názvom Najkrajšie autotrasy, ktorá obsahuje 25 najkrajších autoturistických trás po Slovensku. Chceli by ste ju mať aj vy vo svojej knižnici? Tak čítajte ďalej, máte šancu vyhrať ju!

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie
Publikované: 25.9.2014
Zaujímavú knižnú edíciu s názvom Po Slovensku od vydavateľstva Dajama isto netreba vášnivým vyznávačom turistiky a cykloturistiky bližšie predstavovať. Dnes nazrieme do ďalšej publikácie s cyklistickou tematikou z tejto edície, ktorá vyšla pod názvom Najkrajšie cyklotrasy Bratislava a okolie. Ak by ste ju aj vy chceli mať vo svojej knižnici, určite čítajte ďalej! Jeden z vás ju môže vyhrať!

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie cyklovrcholy
Publikované: 8.6.2014
Opäť sa mi dostala do rúk úžasná knižka z edície Po Slovensku od vydavateľstva Dajama, ktorá tentoraz nesie názov Najkrajšie cyklovrcholy. Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom horskej cyklistiky a chceli by ste mať tohto jedinečného cyklosprievodcu vo svojej knižnici, tak čítajte ďalej a zapojte sa do našej súťaže. Možno sa šťastie usmeje práve na vás!

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie hrebeňovky
Publikované: 9.10.2013
V máji tohto roku bola oficiálne uvedená do života ďalšia veľmi zaujímavá knižná novinka z edície Po Slovensku od vydavateľstva DAJAMA, ktorá nesie názov Najkrajšie hrebeňovky. Pokiaľ aj vy patríte k milovníkom turistiky a chceli by ste mať túto jedinečnú knižku vo svojej knižnici, tak čítajte ďalej a zapojte sa do našej súťaže. Možno sa šťastie usmeje práve na vás!

Slovensko: knižná publikácia z edície Po Slovensku – Najkrajšie pešie prechody
Publikované: 15.6.2014
Zaujímavá knižná edícia s názvom Po Slovensku od vydavateľstva Dajama systematicky mapuje tie najkrajšie a najzaujímavejšie trasy a lokality, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť. Minulý týždeň sme si predstavili cyklosprievodcu Najkrajšie cyklovrcholy a dnes si priblížime ďalšiu tohtoročnú novinku, a to knižku Najkrajšie pešie prechody, ktorú vyhrá jeden z vás.

SR: Na bicykli či pešo po Slovensku a Európe
Publikované: 22.5.2017
Vydavateľstvo DAJAMA v nadväznosti na časopis Krásy Slovenska, ktorého je nakladateľom, už viac ako dvadsať rokov tematicky spracúva jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po viacerých úspešných knihách z viacerých edícií sa v najbližších dňoch na trhu objavia dve novinky z edície Po Slovensku a jedna o výletoch po Európe.


Súvisiaca fotogaléria

Taliansko: Staroveká kráska - Rím
Poďte sa s nami pozrieť do srdca Talianska a vychutnajte si všetky známe stavby, ktoré ste dotera...

Taliansko: Benátky – mesto na vode
Hlavné mesto severotalianskeho regiónu Benátsko ponúka turistom počas celého roka nezabudnuteľné ...

ČR, Praha – prechádzka Prokopským a Dalejským údolím
Dnes vás pozývame na prechádzku Prahou. Avšak nenavštívime historické centrum ani žiadne významné...

ČR: Praha - pražské zákutia I.
Snímky z Malej Strany, kde sa dá aj navzdory veľkému množstvu prázdninových turistov stále nájsť ...

Slovensko: Bratislava stará a nová
Prakticky v každom meste sa dajú nájsť zaujímavé zákutia a pohľady pre objektív fotoaparátu, slov...

Rakúsko: Viedeň - prechádzka po meste
Hlavné mesto Rakúska patrí medzi turisticky najatraktívnejšie európske mestá. Bohatosť historický...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

16.9.2019
Už 20. a 21. septembra 2019 sa uskutoční 38. Kubínsky jarmok spolu s mestskými dňami, ktoré prinesú bohatý spoločenský program.
15.9.2019
Jeseň je v znamení jarmokov, a preto si určite nechajte ujsť v poradí už 39. ročník tradičného Žitnoostrovského jarmoku, ktorý sa začne vo štvrtok 19. septembra a potrvá až do nedele.
14.9.2019
Z bývalej haly zlievarne v Kopřivnici vznikne po rekonštrukcii moderné Technické múzeum Tatra. Prvých návštevníkov by malo nové múzeum privítať za necelé dva roky.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 16. 9. 2019
sviatok:Ľudomila, Ľudmila
dnes:
pondelok 16.9.
24 °C
zajtra:
utorok 17.9.
18 °C