www.infoglobe.sk » USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II

Publikované: 4.10.2019
Ako sme už naznačili minulý piatok, aj dnes vás zavedieme do malebného štátu Wisconsin, kde budeme spoznávať zaujímavé zákutia menej známych miest.

Stockholm. Ako to už v Amerike často býva, narazíte na mestá, ktoré naznačujú pôvod zakladateľov. Miestny Stockholm je oproti svojmu švédskemu náprotivku naozaj maličký. Emigranti zo Škandinávie sem dorazili približne v polovici 19. storočia, teraz tu žije menej než 70 ľudí. Denne je tu zrejme viac turistov než miestnych. Je tu relatívne silná umelecká scéna, nájdete tu niekoľko galérií a butikov. Za zmienku stojí Adobe Gallery, kde uvidíte ručne robený nábytok. Nezabudnite sa občerstviť v nejakom miestnom bistre alebo v kaviarni, obzvlášť odporúčame zastaviť sa v Pie & General Store, kde si pochutnáte na domácich koláčoch.

Stockholm

Ďalšou zastávkou na cestách po wisconsinských malomestách bude Stevens Point, kde vzduch vonia ako brusnice. Stevens Point sa totiž nachádza v srdci regiónu, kde sa vo veľkom pestujú brusnice. V centre dvadsaťtisícového mesta sa môžete vydať na Stevens Point Farmers Market, ktorý sa nachádza na Main Street. Ako názov napovedá, nakúpite tu čerstvé poľnohospodárske produkty, miestni poľnohospodári ich tu predávajú už od polovice 19. storočia. Tento trh je jedným z najdlhšie fungujúcich farmárskych trhov vo Wisconsine.

Stevens Point   Stevens Point – univerzita

Pokiaľ by ste chceli spoznať aj okolie, určite neváhajte a vydajte sa za hranice mesta. Príležitostí podniknúť nejaké zaujímavé vychádzky alebo výlety na bicykli je mnoho, napr. po trase Green Circle Trail, ktorá vedie pozdĺž rieky Wisconsin. Trasa má približne 50 kilometrov a nadväzuje na ďalších 80 kilometrov priľahlých trás. Ukáže vám okolie rieky Wisconsin, ale navyše vás vezme do močiarov alebo niekoľkých parkov.

Do tretice sa pozrieme do Haywardu, ktorý vám pravdepodobne utkvie v pamäti kvôli priateľským miestnym obyvateľom. Po celý rok tu je skvelé outdoorové vyžitie. Obzvlášť populárne sú vodné športy, pretože v okolí je veľké množstvo jazier ako napríklad Chippewa Flowage, teda tretie najväčšie jazero vo Wisconsine. Toto umelo vytvorené jazero pokrýva plochu viac než 5 tisíc hektárov.

Hayward

Určite nebudete ľutovať, keď na jazere strávite deň a budete rybárčiť. Pokiaľ ste fanúšikovia golfu, bežte si zahrať na jedno z mnohých golfových ihrísk. V zime si môžete požičať napríklad bicykle so zosilnenými pneumatikami, na ktorých sa dá jazdiť aj v sťažených podmienkach. Taktiež sa tu dajú požičať bežky a snežný skúter.

GPS: (Hayward) 46°00'53.7"N 91°28'59.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Royalbroil, Royalbroil (2), Jeff the quiet, Tom Barrett, Bjoertvedt, Angelika Lindner

Preklad: O. Maňáková

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách
Publikované: 27.9.2019
Wisconsin je štát, ktorý susedí s nádhernými Veľkými jazerami (The Great Lakes) a za jeho šarmom isto stoja malé mestečká pozdĺž diaľníc, ktoré spájajú väčšie mestá ako Madison, Green Bay alebo Wisconsin Dells. A dnes sa práve po týchto malých mestečkách vydáme.

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách III
Publikované: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu dnes zavítame už po tretí raz. Vraví sa, že je domovom zmrzlinového pohára. Údajne sa po prvýkrát servíroval v roku 1891 v meste Two Rivers. A obyvatelia Wisconsinu sú dodnes veľkými fanúšikmi zmrzliny. Podľa štatistík jej miestni obyvatelia zjedia bezmála 80 miliónov litrov ročne. A to je vážne závratné číslo, v štáte žije totiž necelých 6 miliónov obyvateľov. Čeri oproti tomu zjedia „len“ 40 miliónov litrov zmrzliny ročne.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:Hedviga
dnes:
štvrtok 17.10.
16 °C
zajtra:
piatok 18.10.
13 °C