www.infoglobe.sk » USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II

Publikované: 4.10.2019
Ako sme už naznačili minulý piatok, aj dnes vás zavedieme do malebného štátu Wisconsin, kde budeme spoznávať zaujímavé zákutia menej známych miest.

Stockholm. Ako to už v Amerike často býva, narazíte na mestá, ktoré naznačujú pôvod zakladateľov. Miestny Stockholm je oproti svojmu švédskemu náprotivku naozaj maličký. Emigranti zo Škandinávie sem dorazili približne v polovici 19. storočia, teraz tu žije menej než 70 ľudí. Denne je tu zrejme viac turistov než miestnych. Je tu relatívne silná umelecká scéna, nájdete tu niekoľko galérií a butikov. Za zmienku stojí Adobe Gallery, kde uvidíte ručne robený nábytok. Nezabudnite sa občerstviť v nejakom miestnom bistre alebo v kaviarni, obzvlášť odporúčame zastaviť sa v Pie & General Store, kde si pochutnáte na domácich koláčoch.

Stockholm

Ďalšou zastávkou na cestách po wisconsinských malomestách bude Stevens Point, kde vzduch vonia ako brusnice. Stevens Point sa totiž nachádza v srdci regiónu, kde sa vo veľkom pestujú brusnice. V centre dvadsaťtisícového mesta sa môžete vydať na Stevens Point Farmers Market, ktorý sa nachádza na Main Street. Ako názov napovedá, nakúpite tu čerstvé poľnohospodárske produkty, miestni poľnohospodári ich tu predávajú už od polovice 19. storočia. Tento trh je jedným z najdlhšie fungujúcich farmárskych trhov vo Wisconsine.

Stevens Point   Stevens Point – univerzita

Pokiaľ by ste chceli spoznať aj okolie, určite neváhajte a vydajte sa za hranice mesta. Príležitostí podniknúť nejaké zaujímavé vychádzky alebo výlety na bicykli je mnoho, napr. po trase Green Circle Trail, ktorá vedie pozdĺž rieky Wisconsin. Trasa má približne 50 kilometrov a nadväzuje na ďalších 80 kilometrov priľahlých trás. Ukáže vám okolie rieky Wisconsin, ale navyše vás vezme do močiarov alebo niekoľkých parkov.

Do tretice sa pozrieme do Haywardu, ktorý vám pravdepodobne utkvie v pamäti kvôli priateľským miestnym obyvateľom. Po celý rok tu je skvelé outdoorové vyžitie. Obzvlášť populárne sú vodné športy, pretože v okolí je veľké množstvo jazier ako napríklad Chippewa Flowage, teda tretie najväčšie jazero vo Wisconsine. Toto umelo vytvorené jazero pokrýva plochu viac než 5 tisíc hektárov.

Hayward

Určite nebudete ľutovať, keď na jazere strávite deň a budete rybárčiť. Pokiaľ ste fanúšikovia golfu, bežte si zahrať na jedno z mnohých golfových ihrísk. V zime si môžete požičať napríklad bicykle so zosilnenými pneumatikami, na ktorých sa dá jazdiť aj v sťažených podmienkach. Taktiež sa tu dajú požičať bežky a snežný skúter.

GPS: (Hayward) 46°00'53.7"N 91°28'59.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Royalbroil, Royalbroil (2), Jeff the quiet, Tom Barrett, Bjoertvedt, Angelika Lindner

Preklad: O. Maňáková

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách
Publikované: 27.9.2019
Wisconsin je štát, ktorý susedí s nádhernými Veľkými jazerami (The Great Lakes) a za jeho šarmom isto stoja malé mestečká pozdĺž diaľníc, ktoré spájajú väčšie mestá ako Madison, Green Bay alebo Wisconsin Dells. A dnes sa práve po týchto malých mestečkách vydáme.

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách III
Publikované: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu dnes zavítame už po tretí raz. Vraví sa, že je domovom zmrzlinového pohára. Údajne sa po prvýkrát servíroval v roku 1891 v meste Two Rivers. A obyvatelia Wisconsinu sú dodnes veľkými fanúšikmi zmrzliny. Podľa štatistík jej miestni obyvatelia zjedia bezmála 80 miliónov litrov ročne. A to je vážne závratné číslo, v štáte žije totiž necelých 6 miliónov obyvateľov. Čeri oproti tomu zjedia „len“ 40 miliónov litrov zmrzliny ročne.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
17 °C