www.infoglobe.sk » USA, Wisconsin – výlet po malých mestách

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách

Publikované: 27.9.2019
Wisconsin je štát, ktorý susedí s nádhernými Veľkými jazerami (The Great Lakes) a za jeho šarmom isto stoja malé mestečká pozdĺž diaľníc, ktoré spájajú väčšie mestá ako Madison, Green Bay alebo Wisconsin Dells. A dnes sa práve po týchto malých mestečkách vydáme.

Trebárs také Sturgeon Bay je najväčším mestečkom na wisconsinskom polostrove, ktorý obmývajú vody zátoky Green Bay a jazera Michigan. Známe je hlavne pre svoju históriu, ktorá sa spája s konštrukciou lodí. Najlepšie bude, ak zájdete do miestneho Námorníckeho múzea, kde sa dozviete všetko o tom, ako miestna komunita prispela k výstavbe amerického vojnového námorníctva počas druhej svetovej vojny.

Sturgeon Bay – kostol sv. Jozefa

Okrem toho môžete stráviť príjemné odpoludnie prechádzkou okolo troch majákov. Pokiaľ pôjdete aj k mostu Michigan Street Bridge, uvidíte všelijaké druhy lodí, ktoré vplávajú a vyplávajú z miestneho prístavu. Mnohé z nich sa vydávajú na jazero loviť ryby. Odporúčame teda zapadnúť do nejakej krčmičky, kde si dáte skvelé čerstvé ryby a zároveň sa viac spoznáte s miestnymi.

Downtown   Sturgeon Bay

Pokiaľ by vás prepadla túžba po nákupoch, odkážeme vás na Jefferson Street alebo Third Avenue. Pokiaľ by ste v Sturgeon Bay zostali cez noc, neváhajte zájsť do Sunset Park alebo neďalekého štátneho parku Potawatomi, kde zažijete (pokiaľ bude dobré počasie) nádherný západ slnka.

Sturgeon Bay opustíme a vydáme sa do univerzitného mesta Eau Claire, ktoré leží na sútoku riek Chippewa a Eau Claire. Vďaka školám je tu veľké množstvo mladých ľudí, takže to tu žije. Šanca, že natrafíte na nejaký hudobný festival alebo vonkajšie kultúrne podujatie, je skutočne veľká. Kto sa chce niečo dozvedieť o miestnej kultúre a histórii, isto ocení múzeá ako Chippewa Valley Museum, Dells Museum alebo Paul Bunyan Logging Camp, čo je v podstate múzeum drevorubectva, pretože obzvlášť v 19. storočí sa tu výnimočne dobre darilo ťažbe dreva.

Eau Claire

Aj mesto Eau Claire je obklopené nádhernou prírodou, čo priam nabáda vyraziť niekam na výlet. Odporučiť môžeme napríklad túru k niektorému z miestnych prírodných parkov ako Pinehurst Park, Lowers Creek County Park alebo Mt. Simon Park.

Eau Claier – historické centrum

Jeseň vo Wisconsine má snáď ešte väčšie kúzlo než leto. Všetko je zahalené do nádherných farieb jesenného lístia a navyše si môžete utrhnúť jablko v niektorom z jabloňových sadov.

GPS: (Sturgeon Bay) 44°50'06.3"N 87°22'33.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Xavexgoem, Autoshade, Christie M Weber, Royalbroil, Royalbroil (2), Greg Tally

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II
Publikované: 4.10.2019
Ako sme už naznačili minulý piatok, aj dnes vás zavedieme do malebného štátu Wisconsin, kde budeme spoznávať zaujímavé zákutia menej známych miest.

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách III
Publikované: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu dnes zavítame už po tretí raz. Vraví sa, že je domovom zmrzlinového pohára. Údajne sa po prvýkrát servíroval v roku 1891 v meste Two Rivers. A obyvatelia Wisconsinu sú dodnes veľkými fanúšikmi zmrzliny. Podľa štatistík jej miestni obyvatelia zjedia bezmála 80 miliónov litrov ročne. A to je vážne závratné číslo, v štáte žije totiž necelých 6 miliónov obyvateľov. Čeri oproti tomu zjedia „len“ 40 miliónov litrov zmrzliny ročne.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:Kristián
dnes:
sobota 19.10.
19 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
20 °C