www.infoglobe.sk » USA, Wisconsin – výlet po malých mestách III

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách III

Publikované: 11.10.2019
Do amerického Wisconsinu dnes zavítame už po tretí raz. Vraví sa, že je domovom zmrzlinového pohára. Údajne sa po prvýkrát servíroval v roku 1891 v meste Two Rivers. A obyvatelia Wisconsinu sú dodnes veľkými fanúšikmi zmrzliny. Podľa štatistík jej miestni obyvatelia zjedia bezmála 80 miliónov litrov ročne. A to je vážne závratné číslo, v štáte žije totiž necelých 6 miliónov obyvateľov. Čeri oproti tomu zjedia „len“ 40 miliónov litrov zmrzliny ročne.

Pokiaľ sme vám neurobili príliš veľké chute a vy ste si napriek chladnému počasia neodbehli na porciu dobrej zmrzliny, budeme pokračovať v našom výlete po malomestách Wisconsinu. Ako prvé navštívime Elkhart Lake.

Elkhart Lake

Sympatické mesto s 900 obyvateľmi nájdete pri rovnomennom jazere, kde si môžete zajazdiť na vodnom bicykli alebo sa chvíľu plaviť na kanoe. Vyberiete si tu z niekoľkých zaujímavých reštaurácií (ideálne hneď pri samotnom jazere), kde varia z produkcie miestnych farmárov, alebo sa môžete uvoľniť aj v miestnych kúpeľoch.

jazero Elkhart Lake, pri ktorom si môžete odpočinúť

Erhart Lake opustíme a pôjdeme po ceste US-151 zhruba 2 hodiny na juhozápad a pred mestom Beaver Dam odbočíme na WI-23 smerom na juh do mesta Janesville. Toto mesto je zaujímavé najmä pre svoje oceňované botanické záhrady Rotary Botanical Gardens s viac než 4 tisícmi druhmi rastlín. Za návštevu týchto záhrad, v ktorých poľahky strávite celé odpoludnie, zaplatíte len 7 dolárov. Okrem toho sú v okolí mesta vybudované pekné cyklotrasy alebo golfové ihriská.

Rotary Botanical Gardens, Janesville   Rotary Botanical Gardens

Na peší výlet odporúčame vydať sa po Ice Age Trail, ktorá vás prevedie skrze Janesville a dovedie vás k populárnym Diablovým schodom (Devil’s Staircase). Ice Age Trail sa vinie celým štátom Wisconsin a kopíruje približne hranice ľadovca z poslednej doby ľadovej.

Lake Geneva

Ďalším cieľom bude približne pol hodiny autom vzdialené osemtisícové malomesto Lake Geneva, ktoré si zosnulý mediálny magnát Hugh Hefner, zakladateľ slávneho pánskeho časopisu Playboy, vybral ako miesto pre stavbu prvého Playboy klubu. Lake Geneva je však atraktívne aj pre svoje kaviarničky a obchodíky. Okolo samotného jazera uvidíte honosné vily.

Bayfield

Výlet zakončíme v Bayfielde, ktorý sa rozlieha na brehoch jazera Lake Superior, a práve panoramatické výhľady na jazero sú jedným z hlavných lákadiel, prečo sa tu zastaviť. Miestne podnebie je ideálne na pestovanie ovocia a lesných plodov, takže ak sa vám naskytne príležitosť kúpiť si v miestnych obchodoch napríklad jahody, čučoriedky alebo čerešne, bez váhania to využite.

GPS: (Elkhart Lake) 43°49'46.4"N 88°00'57.8"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: The Osthoff Resort, Royalbroil, Jeramey Jannene, Chief-O, Chief-O (2), Teemu08, National Parks

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách
Publikované: 27.9.2019
Wisconsin je štát, ktorý susedí s nádhernými Veľkými jazerami (The Great Lakes) a za jeho šarmom isto stoja malé mestečká pozdĺž diaľníc, ktoré spájajú väčšie mestá ako Madison, Green Bay alebo Wisconsin Dells. A dnes sa práve po týchto malých mestečkách vydáme.

USA, Wisconsin – výlet po malých mestách II
Publikované: 4.10.2019
Ako sme už naznačili minulý piatok, aj dnes vás zavedieme do malebného štátu Wisconsin, kde budeme spoznávať zaujímavé zákutia menej známych miest.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 17. 11. 2019
sviatok:Klaudia
dnes:
nedeľa 17.11.
12 °C
zajtra:
pondelok 18.11.
11 °C