www.infoglobe.sk » SR: Zimná dovolenka na severovýchode Slovenska

SR: Zimná dovolenka na severovýchode Slovenska

Publikované: 19.1.2020
Vydajte sa spolu s nami na severovýchodné Slovensko, ktoré je pre turistov či cestovateľov atraktívne počas celého roka. Zimné obdobie však ponúka akési čarovnejšie pohľady na krajinu, naskytajú sa možnosti zjazdového lyžovania i bežkovania, ako aj oddychu napríklad relaxovaním v teplej vode.

Prijmite pozvanie na výlet po turistických chodníkoch či cyklotrasách, ktoré sa v zime menia  na lyžiarske terény pre bežky. V Bardejove a Bardejovských kúpeľoch je viac než 40 km značených turistických trás a približne 10 km cyklotrás, ktoré ponúknu príjemnú a nenáročnú zimnú prechádzku. Tú môžete zažiť aj v lesoparku Dukla pri Svidníku. Pre milovníkov krásnych výhľadov odporúčame návštevu rozhľadne na Kamennej hore (Bardejov), v svidníckej Čiernej hore alebo v blízkom okolí (rozhľadňa Rohuľa, rozhľadňa Stavok).

rozhľadňa Kamenná horaPopulárne lyžovanie

Napriek tomu, že lyžiarske stredisko Regetovka nebude ani tento rok otvorené, o lyžovačku na severovýchode Slovenska určite neprídete. Stačí navštíviť lyžiarske stredisko Makovica, ktoré má síce jeden z najnižšie položených svahov v krajine, avšak 950 metrová zjazdovka i snowpark s deviatimi prekážkami vám poskytne tú pravú zimnú lyžovačku. O ešte niečo lepšie snehové podmienky poskytuje lyžiarske stredisko Medvedie, ktorého prednosťou sú tri vleky a prírodný sneh.

Makovica - lyžiarske strediskoBežky namiesto bicyklov

Pokiaľ patríte k vyznávačom bežeckého lyžovania, tak si nenechajte ujsť jazdu po upravenej 5+5 km trati na hrebeni od Mihaľova – Bardejov po Grigľovu roveň. Ďalšou zaujímavou trasou je Vinbarg Bardejov – Čerešňa Bardejovské kúpele s obdobnou dĺžkou. Pre zdatnejších bežkárov odporúčame chodník Ostrá hôrka – Bardejovské kúpele (4 km), trasu Vila Orlík - Čerešňa Bardejovské kúpele (7 km), chodník sklad kúpaliska Bardejovské kúpele  - Kyslíková cesta – jazierko a nakoniec Bardejovské kúpele smer hrad Zborov - Zimná studňa - jazierko (5 km). V ponuke regiónu sú aj viaceré klziská, z ktorých sa vyníma to vo Svidníku s odkrytou ľadovou plochou.

bežkovanie - ilustračná fotoWellness, kúpanie aj kultúra

Po lyžovaní alebo aj namiesto neho dobre padne zaplávať si a pohovieť v teplej vode. Na severovýchode Slovenska je k dispozícii vodný raj Aquaruthenia Svidník s krytými bazénmi a wellness s celoročnou prevádzkou. Taktiež nádherné a liečivé Bardejovské kúpele kúsok od Bardejova. Tie mimochodom patria medzi najvyhľadávanejšie turistické atrakcie. Dozaista príjemným spestrením voľných dní môže byť aj návšteva Slovenského národného múzea - Múzea ukrajinskej kultúry, ktorého súčasťou je aj skanzen ľudovej architektúry so vzácnym dreveným chrámom. Takisto Galéria Dezidera Millyho so súborom vzácnych ikon stojí za návštevu.

wellness, Bardejovské kúpeleSpomenúť musíme aj jedenásť jedinečných drevených chrámov východného obradu či celoročne otvorené Vojenské múzeum s expozíciou priamo vo Svidníku. Po zotmení zas odporúčame návštevu hvezdárne Roztoky, keďže ponúka jedny z najlepších pozorovacích podmienok na Slovensku.

región ŠarišDukla - pamätníkJedinečná história priťahuje

BardejovSkutočným klenotom turistického ruchu tejto časti Slovenska je historické mesto Bardejov zapísané v UNESCO. Mesto Bardejov sa právom hrdí svojim Radničným námestím s krásnymi gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia či s bývalou Mestskou radnicou - prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorej je umiestnená expozícia Šarišského múzea. Medzi unikáty patrí aj Bardejovské suburbium - Stará synagóga.

Bardejovské suburbiumSamozrejme, toto ani z ďaleka to nie je všetko, čo severovýchodné Slovensko ponúka, preto neváhajte a vydajte sa spoznávať ho.

 

GPS: 49°17'34.9"N 21°16'32.8"E (Bardejov)

Zdroj a foto: PR, OOCR „Šariš“ – Bardejov

Textová úprava: redakciaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Bardejovské kúpele sú už otvorené aj pre samoplatcov  
Publikované: 31.5.2020
Bardejovské kúpele, a.s. sú od pondelka 25.mája 2020 otvorené aj pre samoplatcov. Zatiaľ v obmedzenom režime za protiepidemiologických opatrení odporúčaných hygienikmi, bez wellness a stravovania formou švédskych stolov, zato však s akciovými cenami.

Na severovýchode sa znovuotvorili stovky možností pre turistiku a výlety    
Publikované: 31.5.2020
Ideálne slnečné počasie láka po dlhých týždňoch uzavretia v interiéroch kvôli koronavírusu na vychádzky do prírody. Severovýchod Slovenska poskytuje stovky možností pre turistiku a trávenie voľného času v prírode.

Severovýchod Slovenska je vhodný aj na bežky
Publikované: 8.1.2019
Región severovýchodného Slovenska je atraktívny pre cestovný ruch aj v zime. Popri kúpeľných a wellness pobytoch a skvostoch histórie sú tu aj zaujímavé, udržiavané i neudržiavané terény pre bežky. Slušná sieť singletrackov pri Bardejove a Bardejovských kúpeľoch je v zime zasnežená a časť z nich sa mení na bežkárske trate.

SR, Zborov – obnovená perla severovýchodu Slovenska
Publikované: 28.7.2019
Popri historických pamiatkach mesta Bardejov a Bardejovských kúpeľoch sa čoraz častejším cieľom návštevníkov severovýchodného Slovenska stáva Zborovský hrad (Makovica). Hrad Zborov je národnou kultúrnou pamiatkou a má zaujímavú históriu, rovnako ako dedina na jeho úpätí.

SR, Svidník – Dukliansky dotyk vojnovej histórie
Publikované: 9.5.2018
Jarné obdobie je tým správnym časom na výlet. Dni ešte nie sú tak horúce a i turistov sa menej potuluje. Dnes vás pozveme na severovýchod Slovenska, kde začína hlavná sezóna pre priaznivcov vojnovej histórie. Navštívime totiž Vojenské historické múzeum, kde budeme obdivovať bojisko na Dukle, ale aj dotýkať sa tankov a inej ťažkej bojovej techniky z 2. svetovej vojny.

SR, Prešov – drahokam Šariša
Publikované: 11.5.2016
Dnes sa vydáme do tretieho najväčšieho mesta Slovenska, aby sme spoznali jeho krásy, pamiatky aj zaujímavosti. Nachádza sa v kraji, ktorý nesie po ňom pomenovanie, je známe vďaka soli, i turínskemu plátnu a v neposlednom rade je vstupnou bránou do rázovitého regiónu Šariš. Ak ste tipovali, že je reč o Prešove, tak ste uhádli.

Východné Slovensko: Región Šariš - Šarišský hrad I.
Publikované: 9.2.2012
Už od pradávna vyrastali v strategických polohách, takmer pri všetkých významných obchodných cestách či vodných tokoch, kamenné hrady, strážne veže či dokonca paláce. Z mnohých, kedysi obávaných sídiel moci, sa dnes dochovali už len ruiny opradené povesťami. Dnes spoločne navštívime jedinečnú zrúcaninu v regióne Šariš – Šarišský hrad.

SR, Bardejov – rozhľadňa Kamenná hora
Publikované: 4.3.2018
V turisticky obľúbenom regióne Šariša pribudla nová atrakcia v podobe obnovenej rozhľadne na Kamennej hore, ktorú dnes navštívime. Vychutnáme si nádherný výhľad predovšetkým na mesto Bardejov, povieme si čo-to o jej vzniku a inšpirujeme vás ďalšími tipmi na výlety v jej okolí.

SR, Bardejov – výnimočné mesto aj jeho okolie
Publikované: 15.6.2016
Kto chce zažiť neošúchanú krásu a objaviť majstrovské umelecké diela, ale aj relax vo výnimočnom prírodnom prostredí, mal by navštíviť mesto Bardejov či blízke Bardejovské kúpele. Severovýchod Slovenska ukrýva prekvapenia a skvosty, aké nemajú obdobu ani v tých najvyhlásenejších turistických a dovolenkových destináciách a v nasledujúcich riadkoch si ich predstavíme.

SR, Bardejovské kúpele – desať dôvodov pre návštevu
Publikované: 21.5.2017
Pri rozhodovaní sa, kde si má človek dať do poriadku zdravie alebo kvalitne stráviť voľný čas, má dnes neobmedzený výber. Ako si teda vybrať to najlepšie z najlepšieho? Prinášame vám 10 dôvodov, prečo by ste mali zvoliť práve unikátne a neopakovateľné Bardejovské kúpele.

SR: Bardejovské Kúpele – najstarší skanzen na Slovensku
Publikované: 28.4.2011
Svetoznáme Bardejovské Kúpele ležia na severovýchode Slovenska v Ondavskej vrchovine neďaleko historicky významného mesta Bardejov. Liečivé minerálne pramene, mikroklíma, ale aj nádherné prírodné prostredie, to všetko má blahodarný vplyv na pacientov pri liečbe tráviaceho a obehového ústrojenstva, ochorení obličiek a močových ciest, dýchacích ciest, chorôb z povolania či gynekologických ochorení.

SR: Bardejovské kúpele – oáza zdravia a oddychu
Publikované: 13.7.2014
Bardejovské kúpele, ktoré sa zaraďujú medzi najstaršie a najkrajšie kúpele na Slovensku, nájdete uprostred malebnej prírody horného Šariša. Liečivá voda a nedotknutá príroda sú hlavným bohatstvom, pre ktoré ich ročne vyhľadávajú tisíce domácich i zahraničných klientov.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Prešov – vstupná brána regiónu Šariš
Tretie najväčšie mesto na Slovensku – Prešov ponúka návštevníkom cez 300 kultúrnych pamiatok, nád...

SR: Bardejovské kúpele
Bardejovské kúpele sú známe hlavne vďaka liečivým prírodným minerálnym prameňom, ktorých je doved...

SR: Región Šariš - Šarišský hrad
Severozápadne od mestečka Veľký Šariš, len na skok od okresného mesta Sabinov, sa na zalesnenom s...

SR: Bardejov - Múzeum ľudovej architektúry
Expozícia ľudovej architektúry v Bardejovských kúpeľoch, ktorá je súčasťou Šarišského múzea, bola...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jeseň na bicykli

27. 8. – 31. 10. 2020
1. cena:
Dve vstupenky do expozície Nestville Distillery
2. cena:
Kniha Okolo Slovenska na bicykli od rodinného vydavateľstva Dajama
3. cena:
Kniha Čarovný Liptov od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Štartovací balíček do súťaže Všetci na bajk 2021
2. cena redakcie:
Nové vydanie ORAVA – Panoráma ľudovej piesňovej a hudobnej kultúry (október 2020)
3. cena redakcie:
Kniha Moje najkrajšie cesty za spoznaním sveta od Marcela Králika

Aktuality:

25.9.2020
Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu (27. september 2020), ponúka Gemersko-malohontské múzeum bezplatný vstup do výstavných a expozičných priestorov v čase od 13-tej do 18-tej hodiny.
24.9.2020
• 2 500 kilometrov českou a slovenskou prírodou.
• Peši, na bicykli, na lodi, na lyžiach aj na koni.
• Jednodenné výlety rôznej náročnosti.
• Príroda národných parkov a chránených oblastí.
• Profesionálne a panoramatické fotografie.
23.9.2020
Svetový deň cestovného ruchu sa každoročne slávi 27. septembra a jeho cieľom je zvyšovať povedomie v rámci medzinárodného spoločenstva o význame cestovného ruchu, jeho sociálnych, kultúrnych, environmentálnych aj ekonomických hodnotách a prínose k dosiahnutiu cieľov udržateľného rozvoja.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NEPÁL:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 28. 9. 2020
sviatok:Václav
dnes:
pondelok 28.9.
14 °C
zajtra:
utorok 29.9.
14 °C