www.infoglobe.sk » Cestujte za romantikou po Slovensku

Cestujte za romantikou po Slovensku

Publikované: 30.9.2021
Za krásou a romantikou vôbec nemusíte cestovať ďaleko. Slovenské zákutia vám ponúknu romantické a výnimočné miesta, ktoré si spolu s polovičkou naplno užijete. Ktoré destinácie sú teda považované za najromantickejšie?

Vysoké Tatry v zime aj v lete

Vysoké Tatry sú obľúbenou destináciou mnohých turistov. A samozrejme, na svoje si prídu aj zamilované páry. Dych berúce pohľady na okolie, panenská príroda a čerstvý horský vzduch je stvorený pre romantiku. Do Vysokých Tatier sa môžete vybrať v letnom období a okrem turistiky si užiť aj tamojšiu gastronómiu. Medzi obľúbené turistické miesta patria vodopády Studeného potoka, kde si okrem relaxu pri zurčiacej tyrkysovej vode doprajete s polovičkou chvíle pre seba, útulná Rainerova chata a známa drevená lavička, z ktorej si môžete vychutnať nevídané výhľady alebo Lomnický štít, z ktorého uvidíte ikonickú panorámu Tatier.

Vysoké Tatry - ilustračné foto

Ani v zime nevyjdete naprázdno. Ak obľubujete zimné športy, určite vás bude baviť lyžovačka v Jasnej, výstup na Hrebienok, kde na vás čaká unikátna atrakcia - ľadová bazilika, alebo prechádzka okolo zamrznutého jazera na Štrbskom plese.

Oslávte lásku v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica je v podstate mestom lásky, ktoré navštevujú páry z celého Slovenska. Mesto sa preslávilo najmä vďaka slávnemu básnikovi Andrejovi Sládkovičovi, ktorý sa v tomto čarovnom meste zamiloval do Márii Pišlovej, známej ako Marína. Láska bohužiaľ neskončila šťastne, Marína sa totiž vydala za zámožného obchodníka. Sládkovič jej ale napísal romantickú báseň "Marína", ktorá je so svojimi 2900 veršami podľa World Record Academy považovaná za najdlhšiu báseň o láske na svete.

Banská Štiavnica - ilustračné foto

V Banskej Štiavnici je tejto báni venovaná zážitková expozícia, ktorú môžete navštíviť. Takzvané Epicentrum lásky nájdete v Dome Maríny, kde Sládkovičova múza prežila takmer celý život. V Dome nájdete aj Banku lásky, ktorá obsahuje až 100 tisíc zásuviek a vy so svojou polovičkou si tak do jednej z nich môžete uložiť predmet symbolizujúci vašu vzájomnú lásku.

Na romantickom pobyte si užite aj príjemný večer po dvojici

Deň v romantickej destinácii zavŕšte príjemnou a chutnou večerou. Nezabudnite si so sebou vziať elegantné šaty vhodné aj do lepšej reštaurácie, kozmetiku a samozrejme, parfem, ktorý vám dodá pôvab a šarm. Na večer sú vhodné kvetinové parfemy, parfemy orientálne aj výrazné korenené vône.

Pripravte sa na nezabudnuteľný romantický zážitok, na ktorý budete s polovičkou ešte dlho spomínať a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

 

Zdroj: Partnerský článok

Foto: Pixabay.comDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jesenná atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižný sprievodca z vydavateľstva Dajama
2. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakcie:
Krásny šperk od Zlatníctva MILI
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakcie:
Vstupenka na ONLINE cestovateľskú besedu od Cestovateľského kina

Aktuality:

26.10.2021
K dlhým sychravým jesenným večerom jednoznačne patria knižky rovnako ako najväčší knižný veľtrh na Slovensku – Bibliotéka. Od 11. do 14. novembra 2021 sa po pandemickej prestávke vracia do bratislavskej Incheby.
23.10.2021
Rok 2021 bol Európskou úniou vymenovaný za Európsky rok železníc. Pri tejto príležitosti sa konali (jú) viaceré cezhraničné podujatia, workshopy i výstavy. Súčasťou roku železníc je aj možnosť získať bezplatnú železničnú permanentku.
20.10.2021
V poradí 16. ročník festivalu Horyzonty sa tento rok uskutoční v termíne od 11. do 13. novembra 2021. Trenčiansky festival divákom predstaví filmy v tradičnom šate, v podobe premietania v kinosále, no po pozitívnej skúsenosti a priaznivých diváckych ohlasoch z minulého roka, si budú môcť festivalový program pozrieť diváci aj online.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

TOP 5 MIEST na Ukrajine:

Ukrajina

Prinášame vám mestské tipy na výlety, ktoré sa určite oplatí vidieť.

 

Pripjať – mesto ruín a duchov

Ľvov – chute, vône a tóny západnej Ukrajiny

Kyjev – Starobylá metropola

Zakarpatská oblasť – miestna turistika

Užhorod – raj prvorepublikovej architektúry

 

Pokiaľ hľadáte ešte viac cestovateľsky atraktívnych miest, tak sa inšpirujte TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 10. 2021
sviatok:Demeter

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X