Plzenský kraj

ČR, Sušice: kráľovské mesto na Otave – VIDEO
Publikované: 7.10.2014
Sušice sa medzi ľuďmi preslávili svojou legendárnou továrňou na výrobu zápaliek a medzi vodákmi kempom, odkiaľ väčšina z nich začína svoju púť po rieke Otave. Sušice stoja na samotnej hranici s Národným parkom Šumava a CHKO Šumava, čo im najmä v poslednej dobe ešte viac pridáva na turistickom význame.

ČR, Šumava: Antýgl – Turnerova chata - Čeňkova Pila
Publikované: 29.12.2013
Medzi oblasti, ktoré nás priťahujú svojou krásou, patrí aj šumavské Povydří, ktorým kedysi prechádzala Zlatá cesta – významná obchodní cesta spájajúca Podunajsko s českým územím. Jedným z miest, kde po celodennom pochode nocovala karavána a zvieratá i ľudia naberali nové sily, bola Turnerova chata (Turnerhütte).

ČR, Zbiroh: zámok troch cisárov - VIDEO
Publikované: 5.11.2013
Do Zbiroha, kúzelného miestečka zasadeného do pomedzia medzi Brdskými lesmi a nádhernou křivoklátskou prírodou, sa jazdí predovšetkým na zámok. A na zámok do Zbiroha vás pozývame aj my.

ČR, Klatovy: brána Šumavy – VIDEO
Publikované: 16.10.2012
Klatovy tvoria dôležitý bod pre život v pomerne nehostinnom kraji. Ďalej na západ, v pohraničí, nie je dosť práce, a tak keď tam nechcete hospodáriť ako farmár, musíte sa vypraviť do mesta – za prácou, za zábavou, na nákupy alebo za poznaním.

ČR, klatovské katakomby: vedecky podložená mystika - VIDEO
Publikované: 24.7.2012
Veľmi srdečné privítanie nás čakalo na radnici v nemenej priateľskom meste Klatovoch. Zástupca starostu a predseda občianskeho združenia Klatovské katakomby Václav Chroust na chvíľku zanechal úradné povinnosti a previedol nás budovou radnice, chladným mystickým podzemím, ale hlavne bohatou históriou mesta.

ČR: Domažlice - centrum chodskej kultúry - VIDEO  
Publikované: 15.11.2011
V hotelovej reštaurácii nás zastavil mladík a nemecky sa pýtal, či náhodou nepoznáme kurz koruny voči euru. Na námestí v Domažliciach hovoril nemecky tak samozrejme, ako keby vtedy Hitler tú vojnu vyhral a nakoniec zabral celé české územie.

Plzenský kraj – turistov raj
Publikované: 9.12.2010
Zimná lyžovačka na Šumave, unikátne historické, kultúrne i technické pamiatky, prírodné krásy, veľmi dobré služby, vlastné zvyky a tradície – to všetko návštevníkovi ponúka Plzenský kraj, ktorý – ako zaujímavú turistickú destináciu – uplynulý týždeň predstavili verejnosti v Bratislave.

Česko-Slovenské dni v Plzni
Publikované: 20.10.2010
V termíne od 21. do 28. októbra sa v Českej republike uskutoční 7. ročník tradičného podujatia – festival Česko-Slovenské dni v Plzni. Táto jedinečná akcia je venovaná najmä podpore česko-slovenských vzťahov.

Plzeň
Publikované: 5.6.2008
Mesto Plzeň sa nachádza v plzenskom kraji a je súčasne centrom tohto regiónu. Bolo založené roku 1295 na príkaz českého kráľa Václava II. na sútoku riek Radbuzy, Mže, Úhlavy a Úslavy. Už od svojho založenia je toto mesto dôležitým obchodným strediskom, pretože sa nachádzalo na frekventovanej križovatke cieste do Norimbergu a Regensburgu.

Tachov
Publikované: 2.2.2008
Tachov s viac ako 12 000 obyvateľmi leží v Plzenskom kraji a tvorí ho mestská časť Tachov a dedinské časti Biletín, Mýto, Oldřichov, Světce, Vítkov, Malý a Velký Rapotín. Pôvodné slovanské hradisko ležalo na tzv. Norimberskej ceste, ktorá spájala Čechy s Bavorskom. Prvá písomná zmienka o Tachove pochádza z roku 1126, kedy nechal knieža Soběslav postaviť pohraničné pevnosti v oblasti mesta.

Blovice
Publikované: 17.11.2007
Blovice ležia zhruba 20 km juhovýchodne od Plzne, prechádza tadiaľ rieka Úslava. V okolí mesta sa v minulosti ryžovalo zlato a ťažila železná ruda. V Bloviciach nájdete nielen turistické chodníky, ale aj niekoľko trás pre cyklistov.

Horažďovice
Publikované: 6.11.2007
Leží medzi mestami Strakonice a Klatovy v nadmorskej výške 427 m, 15 km severovýchodne od Sušice. Cez mesto tečie rieka Otava. Historické centrum mesta je vyhlásené za mestskú pamiatkovú zónu.

Domažlice
Publikované: 26.10.2007
Domažlice sú vzdialené asi 53 km smerom na juhozápad od Plzne, ležia neďaleko hraníc s Nemeckom. Nemecký názov Domažlic je Taus. Cez mesto tečie rieka Zubřina. Centrum mesta je mestská pamiatková rezervácia. Domažlice ležia v nadmorskej výške 428 m.

Čo tak pivné kúpele...
Publikované: 3.8.2007
Dnešný rodinný pivovar Chodovar v Chodovej Planej postavili nad pôvodnými starobylými pivnicami, vytesanými do žulového masívu. Najstarší písomný doklad o tunajšom pivovare sa datuje do roku 1573, kedy ho vlastnil šľachtický rod Šlikovcov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

5.6.2020
Podporiť domáci rozvoj cestovného ruchu má nová publikácia  - Čarovné sakrálne pamiatky. Realizátori projektu pozývajú širokú verejnosť, aby sa stali jej tvorcami. Publikácia bude vhodnou pomôckou aj pre vyučovacie predmety dejepisu či zemepisu.
3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 7. 6. 2020
sviatok:Róbert
dnes:
nedeľa 7.6.
25 °C
zajtra:
pondelok 8.6.
17 °C