www.infoglobe.sk » Zaujímavé miesta

Zaujímavé miesta

Tričko s potlačou: Módny doplnok pre neho aj pre ňu
Niekedy môže byť náročné neustále držať krok s módnymi trendami. Za poslednú dobu sa však do popredia dostal kúsok, ktorý predstavuje základ šatníka každej osoby – tričko. Tričká s potlačou sú veľmi obľúbené v rozličných vekových kategóriách. Akými nápadmi sa inšpirovať, aby ste dosiahli elegantný vzhľad na každý deň?

SR, Modra: mesto keramiky a vína – VIDEO
Publikované: 14.8.2022
Na juhozápade Slovenska, približne 25 km od hlavného mesta sa rozprestiera slávne mestečko Modra. Historicky bolo vždy späté s okolitými mestečkami Pezinok a Svätý Jur, ako aj mnohými významnými osobnosťami vrátane jedného z najväčších Slovákov - Ľudovítom Štúrom.

SR, Dudince: tiché kráľovstvo liečivej vody - VIDEO
Publikované: 7.8.2022
Na upätí Krupinskej kotliny a rozhraní Štiavnických vrchov, Krupinskej planiny a Podunajskej nížiny sa rozprestierajú Dudince. Ideálna poloha spolu so stabilnými klimatickými podmienkami a nevídaným prírodným bohatstvom vytvárajú z tohto mestečka skvelé miesto pre oddych.

V Bardejovských kúpeľoch obnovili dve fontány
Publikované: 1.8.2022
Ďalšia fotogenická atrakcia pribudla na severovýchode Slovenska, presnejšie v Bardejovských kúpeľoch. Obnovili sa dve nefunkčné fontány v parku pred kúpeľným domom Alžbeta (Park Sisi).

SR, Sereď: Múzeum holokaustu - VIDEO
Publikované: 31.7.2022
Po krátkom čase opäť navštívime mesto Sereď. Tento raz vám predstavíme autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas druhej svetovej vojny. Možno už tušíte, že tým miestom bude Múzeum holokaustu, ktoré vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi.

SR, Sereď: precházka okolo zámku  - VIDEO
Publikované: 17.7.2022
Dnes sa vydáme do vyše 15 tisícového mesta Sereď, situovaného v juhozápadnej časti Slovenska na pravom brehu rieky Váh. Táto najdlhšia slovenská rieka bola od nepamäti úzko spätá s dejinami Serede (vtedajší Zereth), o ktorej prvé písomné zmienky nájdeme z roku 1313. My sa ale nebudeme venovať dejinám tohto napolitánkami presláveného mesta, ale pôjdeme v ústrety jeho výnimočným pamiatkam.

SR, Vysomarch: cyklomost spájajúci národy – VIDEO
Publikované: 26.6.2022
Kým v minulosti bolo na rakúsko-slovenskej hranici až 12 miest (mostov a brodov), kadiaľ sa dalo prejsť cez rieku Moravu, tak počas obdobia tzv. železnej opony neprežil ani jeden cestný most. Výnimkou bol len železničný most medzi Devínskou Novou Vsou a mestom Marchegg, no aj ten fungoval iba v obmedzenom režime.

Skalica bude mať svoju čarovnú knihu
Publikované: 23.6.2022
Vydavateľský tím z Kynceľovej v spolupráci s miestnymi fotografmi na Záhorí pripravuje čarovnú knihu o Skalici a jej okolí. Odprezentujú sa v nej aj ostatné obce okresu.

SR, Topoľčianky: turistický klenot regiónu Tekov II. – VIDEO
Publikované: 19.6.2022
Po týždni sa vraciame k severnému výbežku Podunajskej nížiny, kde sa rozprestierajú Topoľčianky. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam, dostatku vlahy či kvalitnej pôde sa stalo územie obce ideálne pre pestovanie viniča, ktorý sa tu aj spracováva a následne vzniká tunajšie preslávené vínko znamenitej chuti. Niet preto divu, že Topoľčianky sa môžu hrdo označovať za vinohradnícke mestečko.

Rozlúčka so slobodou v Tatranskej Lomnici? Prečo nie?
Publikované: 13.6.2022
Blíži sa váš svadobný deň a okrem originálnych šiat hľadáte aj miesto na rozlúčku so slobodou? V tom prípade máme pre vás jeden skvelý tip. Štýlové ubytovanie od Wiliholding v Tatranskej Lomnici, kde sa nielen zabavíte, ale aj veľmi dobre odreagujete a zabudnete na všetky problémy a starosti.

   1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90   

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

13.8.2022
Európske letiská sú túto dovolenkovú sezónu nevídane vyťažené! Nápor, ktorý zažívajú je spôsobený rekordným dopytom cestujúcich, nedostatkom personálu a rušením letov zo strany aerolínií.
10.8.2022
Počas 11., 18. a 25. augusta 2022 sa môžete zúčastniť nočnej prehliadky Kutnej Hory a spoznávať tak jej romantické či až mystické uličky a zákutia. Dozviete sa nielen to, ako to vlastne bolo s kutnohorským striebrom, ale aj to či tu bola alebo nebola pekelná pobočka a koľko práce vie urobiť jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
Počas 19. až 20. augusta 2022 sa v heľpianskom amfiteátri uskutoční festival starých tradícií v novom kroji zvaný Horehronské MECHECHE. V troch festivalových zónach vás čaká bohatý program dekorovaný nádherným prírodným prostredím.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 14. 8. 2022
sviatok:Mojmír

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X