www.infoglobe.sk » Thajsko: Perla juhovýchodnej Ázie

Thajsko: Perla juhovýchodnej Ázie

Publikované: 17.4.2016
Thajsko je najobľúbenejšou turistickou destináciou v juhovýchodnej Ázii. Ponúka všetko čo môžete od dokonalej dovolenky očakávať. Prekrásne pláže, vynikajúcu a lacnú kuchyňu, množstvo kultúrnych a historických pamiatok, thajskú masáž a nezabudnuteľné full moon party. Ročne Thajsko navštívi vyše 16 miliónov turistov.

Či sa už vyberiete na juh, sever, alebo do okolia Bangkoku, je isté, že nudiť sa nebudete. Na výber máte obrovské množstvo aktivít, až môže byť zložité si vybrať. Pozrite si prehľad ojedinelých tipov, ktoré vás možno inšpirujú pri jeho budúcej návšteve.

Thajsko

Oddychujte pod palmami

Andamanské more a Gulfské pobrežie na juhu Thajska sa pýšia desiatkami ostrovov. Keď sa povie thajská pláž, predstavte si tyrkysové more, biely piesok, množstvo reštaurácií a barov s kvalitnou kuchyňou, thajskú masáž za pár eur priamo na pláži a nespočetné množstvo športových aktivít. Prekrásne pláže lákajú turistov z celého sveta, čo sa trochu odrazilo na cenách. Ubytovanie a strava sú o čosi drahšie ako v Bangkoku a na severe krajiny. Neľakajte sa, stále hovoríme o prijateľných cenách. Kurzy šnorchlovania a potápania sú jedny z najlacnejších na svete.

Thajsko

ThajskoThajsko

Cestovanie medzi ostrovmi je veľmi jednoduché, perfektne zorganizované a za dobré ceny. Hotely ponúkajú servisy prepravy, lístok na trajekt si tak pohodlne zakúpite na recepcii.

Thajsko

Medzi najobľúbenejšie tropické destinácie patria Phuket, Phi Phi ostrovy, Ko Lanta, Ko Samui, Ko Phangan, Ko Chang, Ko Tao.

Historická Ayutthaya

Staroveké hlavné mesto zo 14. storočia je rajom pre milovníkov historických pamiatok a ruín. Historický park v centre mesta je bohatý na budhistické chrámy a portréty Budhu. Niektoré chrámy sa nachádzajú mimo centra mesta, a tak najpohodlnejšími spôsobmi prepravy sú bicykel, alebo tuk tuk. Okrem pamiatok tu nájdete aj historické múzeum či múzeum hračiek.

Thajsko

ThajskoThajsko

Spoznajte tajomstvá thajskej kuchyne

Thajské jedlá sú veľmi chutné a jednoduché na prípravu. Čerstvé ingrediencie a rozmanité korenia vytvárajú jedinečný kulinársky zážitok. Thajskú kuchyňu si tak rýchlo zamilujete. Určite si so sebou nezabudnite priniesť hotovosť. Keď raz skúsite tzv. street food, stravovať sa budete už len na ulici, kde vám kreditka nepomôže.

Thajské jedlá

Thajské jedlá Thajské jedlá

Mnohí sa nechcú thajskej kuchyne vzdať ani po príchode domov. Hodiny varenia sa tak stali vyhľadávanou atrakciou pre turistov, ponúkajú ich po celej krajine. Ak máte na pláne návštevu severu, tie najkvalitnejšie nájdete v meste Chiang Mai. Za jeden štvorhodinový kurz sa naučíte pripraviť thajské špeciality ako Pad Thai - opekanú ryžu, žlté curry, lepkavú ryžu s mangom, a papájový šalát. Všetko čo si navaríte si samozrejme môžete zjesť. Jedna z najobľúbenejších thajských škôl varenia je Thai Secret Cooking School.

Thajské jedlá

Vypnite a zrelaxujte v mestečku Pai

Je zaujímavé ako sa celkom obyčajné malé mesto na severe Thajska s populáciou vyše 2200 ľudí stalo tak obľúbeným útočišťom pre turistov. Centrum mesta samo o sebe nie je príliš atraktívne, tvorí ho hlavná cesta s desiatkami reštaurácií a barov. Pai však láka turistov krásami okolitej scenérie. Príroda je okúzľujúca. Len pár kilometrov od mesta sa nachádza kaňon so skalnými útesmi a výhľadom na údolie, Pam Bok a Mor Paeng vodopády a pohoria vhodné na turistiku. Miesta je najlepšie navštíviť v raných hodinách, aby ste sa vyhli ostrému slnku a návalom turistov. Sever krajiny je všeobecne chladnejší, navštívte horúce pramene s vystavanými bazénmi s celodenným vstupom. Pai je dokonalým miestom na absolútny relax, akoby tu zastal čas. Ak ho raz navštívite, určite zostanete na viac dní.

Thajsko

Zažite Walking Street v meste Pattaya

Dve hodiny od Bangkoku sa nachádza Pattaya, obľúbená destinácia najmä pre mužskú populáciu. Turisti sem totiž nechodia kvôli plážam či pamiatkam. Pattaya je známa vďaka inému, špecifickému druhu turizmu určenému len dospelým. Najväčšou atrakciou je tzv. Walking Street, ktorá ožíva vo večerných hodinách a mení sa na rušné party miesto. Ladyboys vo vedľajších uličkách lákajú okoloidúcich turistov do nočných go-go barov, alebo na masáže so šťastným koncom. Ak hľadáte nekonvenčnú zábavu, Pattaya by nemala chýbať na vašom zozname.

ThajskoThajsko

Zoznam aktivít a možností na výlety je nekončiaci. Ak chcete Thajsko a jeho kultúru skutočne spoznať, oplatí sa naplánovať si dovolenku minimálne na mesiac.

 

GPS: 13°45'06.7"N 100°30'52.0"E (Bangkok)

Text a foto: Viktória Fričová

 Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Thajsko: Národný park Doi Pha Hom Pok – VIDEO
Publikované: 7.3.2017
Väčšine ľudí sa pri predstave Thajska vybavia pláže s bielym korálovým pieskom a možno nikdy nekončiace párty v Bangkoku. Len zlomok návštevníkov zavíta aj na sever krajiny, pričom drvivá väčšina z nich sa uspokojí len s návštevou miest Chiang Mai a Chiang Rai. Celý sever pritom ponúka neuveriteľné horské scenérie, panenskú prírodu, etnické dedinky a úplne dokonalé podmienky pre výlety na motorkách. Poďme sa pozrieť do najsevernejšieho národného parku Thajska – Doi Pha Hom Pok.

Thajsko VII.: Chiang Mai – metropola s príchuťou kávy - VIDEO
Publikované: 7.7.2015
Nespočetne chrámov, desiatky malých uličiek s krásnymi starými domami, luxusné hotely, múzeá, všadeprítomná vôňa jedla a bezkonkurenčne najlepšia káva v celom Thajsku. Chiang Mai si zamilujete na prvý pohľad. A to nehovorím o tunajších veľmi priateľských ľuďoch, medzinárodnej atmosfére a na ázijské pomery až neuveriteľnej čistote.

Thajsko VI.: Čínska štvrť v Bangkoku - VIDEO
Publikované: 30.6.2015
Začína sa stmievať a ulice pomaly ožívajú – jedlom. Keď som tu prichádzal, nemal som ani trochu hlad, lenže teraz by som chcel ochutnať najlepšie úplne všetko. Rezance a ryžu na stovky spôsobov, nespočet morských potvor, výborné grilované mäso a nekonečné množstvo ovocia a zeleniny. Čínska štvrť v Bangkoku ma pohltila a nechce pustiť.

Thajsko V.: Bangkok – rušná metropola s mnohými tvárami - VIDEO
Publikované: 23.6.2015
Hlavné mesto Thajska patrí so svojimi 8 miliónmi obyvateľov k najväčším metropolám v celej juhovýchodnej Ázii. Vďaka lacným letom z Európy funguje ako prirodzený východiskový bod pre cesty po celom regióne, a to aj pre krajiny ako Kambodža, Laos, Vietnam alebo Malajzia. Podľa mňa je však veľká škoda, že v ňom veľa cestovateľov trávi iba jeden alebo dva dni a hneď sa presúvajú ďalej.

Thajsko IV.: Krabi – krátka zastávka po ceste k plážam – VIDEO
Publikované: 16.6.2015
Keď som prichádzal do centra provincie Krabi, nečakal som vlastne vôbec nič. V sprievodcoch sa o ňom takmer nikto nezmieňuje a pre väčšinu cestovateľov pravdepodobne slúži len ako nutná zastávka po ceste na okolité ostrovy a do neďalekého letoviska Ao Nang.

Thajsko III.: Ao Nang – najobľúbenejšie miesto provincie Krabi - VIDEO
Publikované: 9.6.2015
Provincia Krabi na juhu Thajska je z roka na rok populárnejšia a práve letovisko Ao Nang je spolu s Ko Phi Phi najväčším lákadlom. Ponúka úžasné scenérie okolitých vápencových útesov, mnoho priateľských barov a reštaurácií, a hlavne jednoduchý prístup k plážam Railay, Ko Poda a Ko Hong, ktoré patria k najkrajším v celom Thajsku.

Thajsko II.: Ko Lanta – VIDEO
Publikované: 2.6.2015
Ostrov Ko Lanta je ideálne miesto na pokojný odpočinok a užívanie si pohodovej tropickej atmosféry južného Thajska. Okúzlia vás poloprázdne pláže, bungalovy a malé penzióny roztrúsené po kokosových hájoch, ospalé bary a reštaurácie, výborné možnosti pre potápanie aj rozsiahly národný park v hornatom strede ostrova. Z letiska v Krabi sem pritom autobusom dôjdete za necelé tri hodiny.

Thajsko I.: Tropická krajina s úsmevom - VIDEO
Publikované: 26.5.2015
Nekonečné pláže s bielym koralovým pieskom, podmorský život hýriaci farbami, mnoho budhistických chrámov, horské scenérie vyrážajúce dych, neskutočné druhy exotického jedla aj rušný život hlavného mesta.

Thajsko: Bangkok II – v ústrety pamiatkam!
Publikované: 28.2.2014
V minulej časti sme získali základnú predstavu o Bangkoku a taktiež o tom, prečo je pre turizmus zaujímavým. V dnešnej časti sa pozrieme na niektoré z významných bangkokských pamiatok.

Thajsko: Bangkok – Návšteva juhovýchodnej Ázie
Publikované: 21.2.2014
One night in Bangkok and world’s your oyster. The bars are temples but pearls ain’t free... - populárna pieseň 80. rokov od Murray Head.

Thajsko: Horská cyklistika v Chiang Mai
Publikované: 16.9.2015
Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Thajsko ponúka predovšetkým nádherné a svetoznáme pláže a rezorty. V skutočnosti toho ale ponúka omnoho viac.

Thajsko: provincia Krabi
Publikované: 11.2.2012
Smaragdové ostrovčeky rozosiate v Andamanskom mori, tajomné jaskyne s 3000 rokov starými kresbami na ostrove Ban Bho Tho alebo štíhle a vysoké krasové útvary, čnejúce z azúrových vĺn mora. Provincia Krabi v južnom Thajsku ukrýva niekoľko najobľúbenejších miest celej krajiny a radí sa tak k lokalitám, kam každoročne zavíta obrovské množstvo návštevníkov.


Súvisiaca fotogaléria

Thajsko – z veľkomesta až na opustenú pláž
Thajské kráľovstvo čiže Thajsko leží v juhovýchodnej Ázii. Jeho susedmi sú Kambodža, Laos, Myanma...


Súvisiace video

Thajsko, Loy Krathong a Yi Peng – Najlepší zážitok života
Počas 12. splnu v roku sa v Thajsku každoročne koná slávny festival svetiel. Centrum mesta Chiang...

 
Thajsko VII.: Chiang Mai: metropola s príchuťou kávy
Chiang Mai leží asi 700 km na sever od Bangkoku a tvorí prirodzené centrum severného Thajska. Z B...

 
Thajsko VI.: Čínska štvrť v Bangkoku
Všade vonia grilované mäso, morské plody, rezance a ryža na tisíc spôsobov a vy máte chuť ochutna...

Thajsko V.: Bangkok – rušná metropola s mnohými tvárami
Bangkok je hlavným mestom Thajska, ktoré patrí k najväčším metropolám v celej juhovýchodnej Ázii....

Thajsko IV.: Krabi – krátka zastávka po ceste k plážam
Sprievodcovia sa o centre provincie Krabi takmer nezmieňujú, pre väčšinu cestovateľov zrejme slúž...

 
Thajsko III.: Ao Nang – najobľúbenejšie miesto provincie Krabi
Letovisko Ao Nang je spoločne s Ko Phi Phi najobľúbenejšou časťou provincie Krabi. Ponúka nespoče...

 
Thajsko II.: Ko Lanta
Ostrov Ko Lanta je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku v južnom Thajsku. Určite budete unesení ...

 
Thajsko I.: Tropická krajina s úsmevom
Thajské kráľovstvo alebo Thajsko leží na polostrove Zadnej Indie a z časti tiež na Malajzijskom p...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

26.2.2020
Jeden zo svetovo najznámejších cestovateľských bedekrov zostavil rebríček desiatich krajín sveta, ktoré by ste rozhodne mali v roku 2020 navštíviť. Ich prehľad vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
25.2.2020
Každý, kto tieto najvyššie české hory miluje, isto uvíta obrazového knižného sprievodcu po známych, ale aj úplne zabudnutých kútoch Krkonôš.
24.2.2020
V poradí už 21. ročník medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva sa uskutoční od 25. do 29. marca 2020 v priestoroch CINEMAX Bory a nákupného centra Bory Mall v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 26. 2. 2020
sviatok:Viktor
dnes:
streda 26.2.
6 °C
zajtra:
štvrtok 27.2.
5 °C