www.infoglobe.sk » Viete ako vyzerá mesto Levoča z pohľadu vtákov? Novo-vydaná kniha vám to predstaví.

Viete ako vyzerá mesto Levoča z pohľadu vtákov? Novo-vydaná kniha vám to predstaví.

Publikované: 24.5.2022
Mesto Levoča ako centrum jedinečného kraja plného historických pamiatok máte možnosť vidieť z neba. Letecké pohľady na Hornádsku kotlinu môžete obdivovať v novej knihe Levoča a okolie z neba.

Na knižných pultoch pribudla ďalšia letecká fotokniha, ktorá dopĺňa najväčšiu knižnú edíciu leteckých kníh na svete. Vydavateľský tím zo stredného Slovenska v spolupráci s leteckou posádkou CBS Flying Team vydali knihu plnú magických fotografií z vtáčej perspektívy na okres Levoča.

Levoča a okolie z neba

Pozrite sa na Levoču z vtáčej perspektívy

Obrazová publikácia Levoča a okolie z neba prevedie čitateľa regiónom Spiš z pohľadu vtákov. Nie každý má možnosť lietať, a tak si nevie predstaviť svoj rodný kraj, svoje mesto či dedinu zhora. To, čo sa môže zdať fádne z bežného pohľadu, môže byť z toho leteckého výnimočné až neuveriteľné.

Levoča a okolie z neba

„Preletom ponad levočský región si skutočne oddýchnete a načerpáte mnoho energie. Čerstvo vydaná fotopublikácia Levoča a okolie z neba umožní tento pocit zažiť komukoľvek. Táto časť regiónu Spiša má skutočne obrovský potenciál pre rozvoj turizmu, a tak k tomu chceme prispieť aj my. Kniha je tak ďalším čriepkom do mozaiky, ktorou je najväčšia edícia leteckých kníh na svete-Slovensko z neba,“ hovorí autor myšlienky, letecký fotograf a pilot Milan Paprčka.

Levoča a okolie z neba

Dotknúť sa neba z Mariánskej hory

Levoča z každej strany obklopená národnými parkami, ktorej scenériu dopĺňa panoráma Vysokých Tatier je región, v ktorom nájde zaľúbenie každý návštevník. Veľmi navštevované pútnické miesto Mariánska hora vyzerá z pohľadu vtákov, akoby ste sa dokázali natiahnutím ruky dotknúť neba a tak byť bližšie k Bohu. Spišská Kapitula pôsobí zhora ako obrovský opevnený hrad medzi obydliami.

Levoča a okolie z neba

Netradičné zábery vznikali priamo v kokpite lietadla

Vydaná fotopublikácia obsahuje vyše stodvadsať leteckých záberov. Pohľadom z vtáčej perspektívy predstavuje okres Levoče z pohľadu, aký sa naskytne len málokomu. Lietanie nad týmto regiónom je skutočne zážitok. To, čo sa nám zdá zdola stokrát obkukané, zhora je to úplne iné, nepoznané. A teraz chcem priblížiť ľuďom, ktorí žijú celý život v okrese Levoča, ich rodný kraj z takého pohľadu, aký sami nepoznajú. Z neba,“ upresňuje Paprčka.

Levoča a okolie z neba

Vhodná aj pre zahraničných turistov

Fotografie Levoče a jej okolia sú doplnené v textovej časti knihy informáciami nielen o mestách a obciach, ale aj o rôznych inštitúciách či spoločnostiach pôsobiacich v tomto svetoznámom regióne. Všetky články v knihe, ako aj popisy k fotografiám, sú v slovenskom i anglickom jazyku,“ spresňuje regionálna projektová manažérka Petra Beňová.

Levoča a okolie z neba
Preto je kniha vhodná aj pre zahraničných návštevníkov, ktorí môžu tento čarokrásny kraj spoznávať aj z netradičného - leteckého pohľadu.

 

Zdroj a foto: archív vydavateľstva CBSDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR: Levoča – mesto Majstra Pavla
Publikované: 6.7.2016
Dnes zavítame do jedného starobylého mesta, ktoré ponúka k videniu najucelenejší, a zároveň najhodnotnejší pamiatkový celok na Slovensku, ktorý spolu so Spišským hradom, Spišskou Kapitulou a pamiatkami okolia je zapísaný do svetového dedičstva UNESCO (v roku 2009). Tým mestom je krásna Levoča.

SR, Spišský Štvrtok – obec s gotickým skvostom
Publikované: 10.4.2022
Tentoraz sa vydáme do Prešovského kraja, presnejšie na juhozápadný okraj Levočských vrchov, kde navštívime vyše 2 a pol tisícovú obec Spišský Štvrtok. Okrem bohatej histórie či unikátnych pamiatok ponúka aj nádhernú prírodu zastúpenú v neďalekom Národnom parku Slovenský raj.

SR, Spišské Bystré – cyklovýlet na Prostredný vrch
Publikované: 7.8.2019
Dnes vás zavedieme do oblasti medzi severovýchodnými svahmi Nízkych Tatier a Kozími chrbtami, presnejšie do Vikartovskej priekopy, kde sa nachádza malebná dedinka Spišské Bystré. V údolí rieky Hornád sa rozprestiera obec, ktorá ponúka viacero zaujímavých pamiatok, dva náučné chodníky, ako aj nádhernú prírodu v okolí.

SR, Spišská Sobota – klenot pod Tatrami
Publikované: 16.5.2013
Dnes sa na potulkách Slovenskom vydáme do okresného mesta Poprad, konkrétne do mestskej pamiatkovej rezervácie Spišská Sobota. Nahliadneme do jej histórie, ktorú sprevádzali obdobia rozvoja i úpadku. Napriek spletitému osudu sa jej historicko-umelecká hodnota nestratila, ba naopak, v súčasnosti ponúka unikátny pohľad na životy našich predkov v regióne Spiša.

SR, Spiš - najatraktívnejší región na letnú dovolenku
Publikované: 8.7.2018
Spiš patrí bez pochýb k regiónom s najsilnejším turistickým potenciálom na Slovensku, ba až v stredoeurópskom meradle. Preto by sme vás radi pozvali k jeho spoznávaniu a zároveň vám tiež predstavili knižnú novinku – turistického sprievodcu Spiša.

SR, cyklovýlet: Spišská Teplica  - Lopušná dolina
Publikované: 7.11.2013
Jesenné počasie je priam stvorené na cyklistiku, a preto si dnes predstavíme cyklotrasu, ktorá je vhodná pre celú rodinu. Vydáme sa na východ Slovenska do mesta Poprad, odkiaľ budú naše kroky smerovať v ústrety dobrodružstvu.

SR, výlet zo Spišskej Kapituly po Žehru I.
Publikované: 17.3.2016
Tentoraz zavítame na východ Slovenska, kde navštívime pamiatky zapísané v UNESCO. Počas výletu spojíme spoznávanie histórie s turistikou. Východiskovým bodom bude pre nás mesto Spišská Nová Ves.

SR: Spišská Belá, Strážky – umenie a história v jednom
Publikované: 17.10.2013
Dnes sa vydáme na východné Slovensko do bývalej obce Strážky, ktorá je v súčasnosti miestnou časťou mesta Spišská Belá. Strážky ležia na hlavnom ťahu medzi kráľovským mestom Kežmarok a už spomínaným mestom Spišská Belá. Známe sú vďaka nádhernému kaštieľu, anglickému parku či unikátnej zvonici. A práve za týmito nevšednými pamiatkami nasmerujeme naše kroky.

SR: Spišská Nová Ves – brána do raja
Publikované: 13.7.2016
Minulý týždeň sme navštívili mesto Majstra Pavla – Levoču a dnes sa presunieme len o necelých 11 kilometrov nižšie do Spišskej Novej Vsi, ktorá je považovaná za vstupnú bránu do Národného parku Slovenský raj.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Spišská Nová Ves – mesto unikátov a rekordov
Nielen vstupná brána do Slovenského raja, ale aj miesto nevšedných prechádzok, to v sebe snúbi Sp...

SR: Levoča – majstrovská krása
Pokiaľ by ste chceli vidieť najucelenejší, a zároveň najhodnotnejší pamiatkový celok na Slovensku...

SR: Spišské Podhradie – atraktívny turistický cieľ
Pokiaľ ste vyhľadávačmi pamiatok UNESCO, tak návštevu Spišského Podhradia nesmiete vynechať. Táto...

SR: Spišská Belá a Strážky
Na východnom Slovensku sa nachádza mnoho krásnych miest. Dozaista jedným z nich je aj mesto Spišs...

SR, Spišská Sobota – zachovalá história
Mesto Poprad vo svojej severozápadnej miestnej časti nazývanej Spišská Sobota ukrýva nádherné zac...

SR: Spišský hrad, hradný vrch a okolie
Symbol Spiša – Spišský hrad postavený na travertínovej kope patrí k najväčším hradom strednej Eur...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakcie:
Láskyplný balíček
2. cena redakcie:
Láskyplný balíček
3. cena redakcie:
Láskyplný balíček

Aktuality:

7.6.2023
Česká centrála cestovného ruchu – CzechTourism v spolupráci s krajmi zostavila prehľad najnavštevovanejších turistických cieľov po celej Českej republike, vychádzajúc zo štatistických dát z minulého roku. Ich prehľad sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.
6.6.2023
V sobotu 10. júna 2023 sa v priestoroch Akadémie Policajného zboru na Sklabinskej ulici v Bratislave uskutoční Deň Ministerstva vnútra Slovenskej republiky aj pre najmenších, odkiaľ si odnesiete skvelé zážitky i veľa nových informácií.
2.6.2023
Nenechajte si ujst podujatie,  ktoré dáva ľuďom možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 9. 6. 2023
sviatok:Stanislava
dnes:
piatok 9.6.
15 °C
zajtra:
sobota 10.6.
16 °C

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X