www.infoglobe.sk » Štadióny na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Štadióny na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Publikované: 1.4.2020
Dá sa tvrdiť, že sa pomerne dlho tradovalo, že na Slovensku prakticky nie sú pekné futbalové štadióny. Musíme napísať, že tomu jeden čas naozaj tak bolo. Našťastie, situácia sa v uplynulých rokoch posunula markantnými krokmi dopredu a dnes už to pozitívnejšie ako v minulosti. Pozreli sme sa na to, ktoré futbalové stánky pod Tatrami sa oplatí navštíviť. Môže z toho byť pekný zážitok.

Dlhodobo bol najkrajším štadiónom na Slovensku žilinský štadión Pod Dubňom. Klub MŠK Žilina ho vystaval na vlastné náklady a svojho času hostil zápasy nielen slovenskej ligy, ale aj európskych pohárov Ligy majstrov a Európskej ligy. Dokonca Pod Dubňom hrávala aj slovenská reprezentácia, čo bola pre Žilinčanov pocta. Dodnes je tento stánok radený medzi tie najkrajšie, i keď, vzhľadom na kapacitu okolo 10 tisíc miest, už nie je najväčší.

Po Žiline prevzala dočasne prím Trnava, kde vyrástla City Aréna, v ktorej je domácim klubom tamojší Spartak. Červeno-čierni hrajú na štadióne, za ktorý by sa nemuseli hanbiť kluby ani vo vyspelejších častiach Európy, neskôr sa tam presunula zo Žiliny aj slovenská reprezentácia, pretože kapacita siahala na 18 tisíc miest, a predať na zápasy 10 alebo 18 tisíc vstupeniek je z ekonomického pohľadu veľký rozdiel. Okrem toho, City Aréna má veľmi dobrú lokalitu, nie je ďaleko od stanice a priamo jej súčasťou je obchodné centrum. Každý si príde na svoje.

instagram

Momentálne je najmodernejším a najväčším štadiónom v našej krajine Národný futbalový štadión v Bratislave, známy aj pod názvom Tehelné pole. Hrá na ňom Slovan Bratislava, na jeseň 2019 tam prebehla skupinová fáza Európskej ligy, kde Belasí štartovali, pričom tento stánok je novým domovom slovenskej reprezentácie. Na tento štadión vo veľkej miere prispela aj vláda Slovenskej republiky a zmestí sa tam viac ako 20 tisíc fanúšikov. Jedná sa o stánok, kde sa môže hrať prakticky kdekoľvek.

Nie je to ale stále iba o veľkých kluboch a štadiónoch. Veľmi dobrú prácu odviedli v Poprade, kde je Národné tréningové centrum a utešený malý stánok pod Tatrami, ktorý je blízko hokejovej haly, aquaparku a vlastne aj stanice, spĺňa všetko, čo by mal. Parádny štadión má aj účastník slovenskej najvyššej súťaže DAC Dunajská Streda a veľkou devízou je fakt, že pravidelne zaplnený, čím sa môže na Slovensku pochváliť málokto.

Do štadiónov sa pomaly, ale isto investuje na viacerých miestach na Slovensku. Spomenúť určite treba aj Myjavu, rovnako tak Trenčín a postupne sa pridávajú aj ďalšie miesta. Nie je to vždy jednoduché a vo väčšine prípadov sa musí zapojiť majiteľ klubu s nemalými finančnými príspevkami, ale keď je to hotové, vyzerá to parádne. A pre fanúšikov z rôznych kútov Slovenska to môže dobrá motivácia na to, aby si urobili výlety na rozličné štadióny, a možno že aj porovnali, kde to ako vyzerá, kde sú aké možnosti a podmienky.

Čo sa futbalových stávok týka, ponuky pre futbal na Slovensku sú pestré a zaujimavé pre ľudí. Podstatné ale v tom prípade je, že na Slovensku každoročne bojujú o titul aspoň tri kluby. Medzi najväčších favoritov patria Slovan, Žilina a Dunajská Streda, ku ktorým sa vždy niekto pridá. Šance na titul majú napríklad aj Trenčín či Ružomberok, i keď treba dodať, že ekonomicky najsilnejšie kluby sú práve Slovan a Dunajská Streda, ktoré majú aj najkvalitnejšie kádre.

Ako sme si mohli taktiež zvyknúť, najkrajšie a najmodernejšie štadióny na Slovensku majú kluby, ktoré majú dlhoročnú históriu a bojujú o popredné priečky v tabuľke. Veď sa len pozrime napríklad na Slovan, Žilinu a Dunajskú Stredu, ktorí každoročne nastupujú do bojov o titul, prípadne na Trnavu, proti ktorej sa hrá súperom naozaj veľmi ťažko.Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
27.5.2020
Najstarší kalendár síce vznikol v Egypte už v 4. tisícročí pred Kristom, no jeho dennodenné využívanie sa zachovalo dodnes. Okrem mien a rôznych sviatkov si prostredníctvom kalendára pripomíname všakovaké medzinárodné dni. A práve prehľad tých (podľa nás) najzaujímavejších vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 1. 6. 2020
sviatok:Žaneta
dnes:
pondelok 1.6.
21 °C
zajtra:
utorok 2.6.
19 °C