www.infoglobe.sk » Bardejovské kúpele opäť s rekordnou návštevnosťou

Bardejovské kúpele opäť s rekordnou návštevnosťou

Publikované: 1.6.2018
Výnimočné minerálne vody, najširšie indikačné zameranie spomedzi všetkých slovenských kúpeľov, profesionálny personál a rozsiahle investície sú základnými piliermi rastu Bardejovských kúpeľov v posledných rokoch. Kým v roku 2012 sa v kúpeľoch ubytovalo 16 825 osôb, o päť rokov neskôr, v roku 2017, to bolo už 27 170, čiže o 61 % viac.

Za posledných 5 rokov sa však zmenila štruktúra návštevníkov – výrazne narástol podiel samoplatcov a poklesol podiel poisťovňami hradených klientov. Tým sa zároveň znížil počet prenocovaní na jedného klienta. Priemerná dĺžka pobytu u nás bola vlani 9,5 dňa, kým v roku 2012 to bolo 10,46 dňa a pred zmenou zákona v roku 2011 až 12,01 dňa.

Bardejovské kúpele

Od začiatku roku 2012 Bardejovské kúpele doplatili na zmeny v indikačných zoznamoch pre kúpeľnú liečbu. Prejavilo sa to vtedy aj znížením počtu zdravotnými poisťovňami hradených dní až o 10 %. Posledné kroky vlády, politické vyhlásenia o podpore kúpeľníctva i opatrenia zdravotných poisťovní, predovšetkým VšZP ktorá preplatí tretinu nákladov na prevenciu obezity a bolestí chrbta vo vybraných kúpeľoch, vzbudzujú nádej, že by sa situácia v kúpeľníctve mohla zmeniť k lepšiemu.

Bardejovské kúpele tieto trendy vítajú, ale nespoliehajú sa na nich. Naďalej pokračujú v modernizačných aktivitách a zlepšovaní služieb pre návštevníkov. Kúpele disponujú predovšetkým vynovenými kapacitami nedávno zrekonštruovaných hotelov Alexander a Alžbeta a  moderným wellness centrom v hoteli Ozón.

Priestor pre ďalší rast vidíme v kongresovej a incentívnej turistike, predovšetkým v štvorhviezdičkovom kongresovom hoteli Alexander. Hostia ho vyhľadávajú kvôli vysokej úrovni ubytovania a služieb, výnimočnej kuchyni a vlastnému wellness. Ťahákom sú aj vynovené kapacity zrekonštruovaného historického hotela Alžbeta, v ktorom sa v minulosti liečila cisárovná Alžbeta, zvaná Sisi. Ten láka svojou romantikou a prepojenosťou na cisárovnú Sisi predovšetkým ženské návštevníčky, ktoré môžu bývať v jej apartmáne. Stále sa nenaplnili možnosti rastu zahraničných návštevníkov. Tu sú rezervy predovšetkým v nevyhovujúcej dopravnej infraštruktúre, chýbajúcich diaľniciach a letiskách.

Vlani Bardejovské kúpele opäť prekonali rekordné čísla v návštevnosti, keď sa v nich ubytovalo 27 170 klientov, čo predstavuje nárast oproti roku 2016 o 6,5 %. Medziročne sa o 2,5% zvýšil aj počet prenocovaní a dosiahol číslo 270 535. Z ubytovaných klientov však bolo až 95 % slovenských občanov a iba 5 % zahraničných klientov. Zahraniční návštevníci prišli z Českej republiky, Poľska, Ukrajiny, Ruska a Bieloruska, v menšom množstve aj z Izraela, Nemecka  a Maďarska. Počas letnej sezóny mali kúpele tradične aj veľa jednodňových návštevníkov, odhadom cca 200 000 za rok.

 

Zdroj a foto: Bardejovské kúpele a.s.Diskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

SR, Bardejov – rozhľadňa Kamenná hora
Publikované: 4.3.2018
V turisticky obľúbenom regióne Šariša pribudla nová atrakcia v podobe obnovenej rozhľadne na Kamennej hore, ktorú dnes navštívime. Vychutnáme si nádherný výhľad predovšetkým na mesto Bardejov, povieme si čo-to o jej vzniku a inšpirujeme vás ďalšími tipmi na výlety v jej okolí.

SR, Bardejovské kúpele – desať dôvodov pre návštevu
Publikované: 21.5.2017
Pri rozhodovaní sa, kde si má človek dať do poriadku zdravie alebo kvalitne stráviť voľný čas, má dnes neobmedzený výber. Ako si teda vybrať to najlepšie z najlepšieho? Prinášame vám 10 dôvodov, prečo by ste mali zvoliť práve unikátne a neopakovateľné Bardejovské kúpele.

SR, Bardejov – výnimočné mesto aj jeho okolie
Publikované: 15.6.2016
Kto chce zažiť neošúchanú krásu a objaviť majstrovské umelecké diela, ale aj relax vo výnimočnom prírodnom prostredí, mal by navštíviť mesto Bardejov či blízke Bardejovské kúpele. Severovýchod Slovenska ukrýva prekvapenia a skvosty, aké nemajú obdobu ani v tých najvyhlásenejších turistických a dovolenkových destináciách a v nasledujúcich riadkoch si ich predstavíme.


Súvisiaca fotogaléria

SR: Bardejovské kúpele
Bardejovské kúpele sú známe hlavne vďaka liečivým prírodným minerálnym prameňom, ktorých je doved...

SR: Bardejov - Múzeum ľudovej architektúry
Expozícia ľudovej architektúry v Bardejovských kúpeľoch, ktorá je súčasťou Šarišského múzea, bola...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
16.8.2019
Turistická krajina Nemecko vás pozýva osláviť leto. Počas horúcich dní ožívajú ulice nemeckých miest tancom, kinom pod holým nebom, koncertami i veľkolepou atmosférou.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 18. 8. 2019
sviatok:Elena, Helena
dnes:
nedeľa 18.8.
30 °C
zajtra:
pondelok 19.8.
29 °C