www.infoglobe.sk » Kalendár akcií » Spoločenské a kultúrne akcie

Kalendár akcií

Spoločenské a kultúrne akcie

Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

výstavy RENDEZVOUS a LX_ Positive

od 4.2.2021 do 11.4.2021

Marta Bošelová  - RENDEZVOUS Názov výstavy: Marta Bošelová  - RENDEZVOUS  ( vopred dohovorené stretnutie)

Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, s krajskou pôsobnosťou pre ŽSK

Miesto konania:  Malá výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne

Kurátorka  výstavy: PhDr. Eva Ľuptáková

Termín výstavy: február – 11.04.2021

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod.

 

Marta Bošelová je významnou predstaviteľkou slovenského módneho odevného dizajnu a textilnej tvorby. Venuje sa tkaniu, textilnej tvorbe, autorskému pletenému odevu, technológii výroby ručného papiera, experimentom s materiálmi. Poznatky z výskumov v teréne zužitkovala vo voľnej umeleckej tvorbe v reliéfnych odtlačkoch tradičných ľudových výšiviek v ručnom papieri, obohatenom o perforáciu, frotáž a kresbu.

 

Pavol Rusko   LX_ PositiveNázov výstavy: Pavol Rusko   LX_ Positive

Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne, s krajskou pôsobnosťou pre ŽSK

Miesto konania:  Veľká výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne

Kurátorka  výstavy: PhDr. Eva Ľuptáková

Termín výstavy:  4.2. – 11.4.2021

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod.

 

 

Pavol Rusko, rodák z Bieleho Potoka (narodený 12. 02. 1961 v Ružomberku) sa venuje textilu a textilnému dizajnu, komornej maľbe, kresbe a grafike, tvorbe objektov a interiérovej architektúry i grafickému dizajnu.

Obrazy Pavla Ruska nás vťahujú do poetického a geometricky inšpirujúceho sveta. Ide o originálnu tvorbu špecifického  zamerania, vzbudzujúcu  emócie, ktorá sa stala základom prezentovanej kolekcie k jubileu autora pod názvom LX_ POSITIVE. Autor maľuje výtvarne aj formálne vyspelé diela, v ktorých je viditeľný posun od jeho staršej  tvorby, ktorú viac menej  sústavne prehodnocuje. Jeho obrazy prešli zvýraznením námetov, ktoré sú predovšetkým a výhradne geometrické. Na prvý pohľad by sa mohol zdať monotematický, no zároveň fanaticky systematický a tiež profesionálne zdeformovaný, pretože neustále hľadá v tvorbe to najlepšie, čo mu môže poskytnúť.  

 

Výstavy budú pre verejnosť sprístupnené akonáhle to pandemická situácia umožní. Do tých čias si môžete výstavu pozrieť aspoň virtuálne na našej webovej stránke a na sociálnych sieťach galérie. Za pochopenie ďakujeme a spolu s autormi  sa tešíme na „Deň D“.

Číslo akcie: 19188

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Oravská galéria, Hviezdoslavovo námestie 11, Dolný Kubín (Žilinský kraj)

MAREC = LOCK V GALÉRII UMELCOV SPIŠA

od 1.3.2021 do 31.3.2021

Miesto: Galéria umelcov Spiša – kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Zimná 46, Spišská Nová Ves

Termín: 1. 3. – 31. 3. 2021marec v GUS

Galéria umelcov Spiša ‒ kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja je vzhľadom ku karanténnym opatreniam vyplývajúcim z nariadení ÚVZ SR v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 bude v mesiaci marec zatvorená do odvolania.

Riaditeľka galérie Lucia Benická uvádza: „Galerijný LOCK využívame na nevyhnutné opravné práce vo výstavných a kancelárskych priestoroch, ako aj na prípravu nových programových balíčkov a edukačných materiálov pre širokú verejnosť a školy rôznych typov, ako aj na intenzívnu odbornú a publikačnú činnosť. Počas prvých mesiacov sa nám v prevádzke podarilo vyriešiť opravy výstavných priestorov, ktoré v bežnom režime nie je možné realizovať. Lock je paradoxne prínosom hlavne pre odborné činnosti, keď máme priestor „upratovať“ v dokumentačnej, publikačnej, výskumnej, či akvizičnej činnosti. Pre edukačné projekty nám už veľmi chýba publikum a i napriek intenzívnej príprave a ponuke online programov tieto nemôžu nahradiť zážitkové aktivity. Každopádne pokračujeme v plánovaných činnostiach a zostáva veriť, že situácia sa postupne ustáli.“

Štyri nové výstavné projekty!

V termíne od 1. 3. 2021 uvádzame štyri nové výstavné projekty:

❶ Jozef Sedlák: Fotografická eschatológia: výstava v kurátorskej koncepcii Lucie Benickej z cyklu Profily je fotografickou výpoveďou predstaviteľa konceptuálnej fotografie;

❷ U-Points / Tranzit: Marek Jarotta: prezentácia veľkoformátových originálnych malieb v koncepcii Kataríny Balúnovej uzatvára projekt U-Points a zameriava sa na nosnú tému verejných priestorov v kontexte urbanizmu a architektúry;

❸ Teleskop / Vesmír v zbierke v unikátnej kurátorskej koncepcii kurátorky galérie Kataríny Balúnovej interpretuje mikro a makrokozmos optikou 30-tich umelcov zo zbierky v dialógu so štyrmi zahraničnými autormi v rámci cyklu Zbierka v dialógu;

❹ Vytvorené na Slovensku _Suvenir Spiš 2020: výstava z výstupov kreatívnych workshopov na Spiši prináša v réžii autorky projektu Niny A. Šoškovej originály moderných suvenírov, inšpirovaných Spišom v dielach šiestich slovenských umelcov a dizajnérov. Programy alternované aj vo formáte Galérie OnLine na webovej stránke a sociálnych sieťach!

❺ V piatok, 12. 3. 2021 o 14.00 uvedieme ďalšie kolo úspešného projektu Ženy On Line 9: Sadrorez. V inštruktážnom videu nám postup tvorby sadrového odliatku zdobeného vyrývaním a maľovaním priblíži lektorka – odborná pracovníčka galérie Anna Timková.

❻ Nový formát výtvarných workshopov OPEN STUDIO výtvarníčkou Jitkou Novákovou prináša zaujímavé, technicky náročnejšie výtvarné techniky a primárne je určený pre dospelých účastníkov. Prvú dielňu s názvom Hodvábny náramok odštartujeme v stredu, 24. 3. o 16.00. Dielňa je orientovaná na tvorbu náramku maľovaním na hodváb a drevenú korálku.

❼On-line program pre rodiny s deťmi Nedeľný kreatívny ateliér: Veselé obrázky pripravujeme na poslednú nedeľu v mesiaci, 28. 3. od 13.00. Prostredníctvom pracovných listov, pripravených galerijnou edukátorkou Annou Timkovou sa naučíme, ako si vytvoriť obrázky domaľované krepovým papierom.

 

Nový formát „karanténnej“ komunikácie Galéria OnLine i naďalej funkčný! Naďalej intenzívne dopĺňame nový formát "karanténnej" komunikácie Galéria OnLine, prebiehajúci vo virtuálnom prostredí webovej stránky galérie a na spravovaných sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube. Tento prezentačný formát prináša informácie o činnosti, fotogalérie o zbierke, umelcoch, výstavách, vybraných dielach a inštruktážne videá k tvorivým dielňam. Online programy sú bezplatné a bez časového obmedzenia. Počas celého mesiaca marec ponúkame programy pre školy aj v rámci dištančného vyučovania: Formy mediácie umením v Galérii OnLine (virtuálne prehliadky priestorov, pracovné listy, inštruktážne videá a ponuka tlačených sprievodcov k výstavám).

Číslo akcie: 19189

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI (Košický kraj)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Dotyk jari

1. 3. – 30. 4. 2021
1. cena:
Obrazová publikácia z vydavateľstva CBS
2. cena:
Exkluzívne miniatúry: remeselný gin TOISON a bylinný likér Dr.Kramer
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Ročné predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena redakcie:
Darčeková kazeta Vincentka
3. cena redakcie:
Liptov – turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama

Aktuality:

5.3.2021
Na svete vznikajú rôzne spoločenstvá a organizácie a jedným z nich je aj zoskupenie miest, ktoré spája rovnaký názov – Newcastles. V súčasnosti je v aliancii 19 miest zo 17 štátov sveta. Medzi inými aj slovenské Nové Zámky či české Nové Hrady.
3.3.2021
Očarujúci región akým je Biela Orava v súčasnosti nemá možnosť navštíviť každý. Pokiaľ nie ste z okresu Námestovo, dostanete sa tam len ťažko. No vďaka novej 360° technológii virtuálnej reality ho budete môcť navštíviť kedykoľvek.
1.3.2021
Súostrovie Madeira sa stalo útočiskom digitálnych nomádov, teda ľudí, ktorí si na živobytie zarábajú pomocou telekomunikačných technológií a nie sú pri tom závislí od lokality. Títo novodobí cestovatelia z celého sveta sú pozývaní do dedinky Ponta do Sol.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - HONGKONG, JUŽNÁ KÓREA, SEVERNÁ KÓREA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 5. 3. 2021
sviatok:Fridrich
dnes:
piatok 5.3.
2 °C
zajtra:
sobota 6.3.
2 °C