www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 11.3.2020

Streda 11.3.2020
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

MAREC v Galérii umelcov Spiša

od 1.3.2020 do 31.3.2020

marec v GUSMesiac marec sa bude v Galérii umelcov Spiša niesť v znamení kníh, zaujímavých tvorivých dielní a ukončenia aktuálnych výstav. Čaká nás ďalšie kolo výtvarného workshopu určeného pre znevýhodnenú skupinu žien a verejnosti Ženy on line 8, prednáška z cyklu Orbis Pictus / Rozhovory o umení a okresná postupová súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička, organizovaná Úniou žien Slovenska. V ponukovom balíku výstavných projektov sa okrem stálych expozícií nachádzajú aj posledný mesiac trvajúce aktuálne výstavy Sacrelacrum / Sacral Elementum IV., Imrich Svitana ‒ Vertikály a modifikovaná repríza výstavy Top Akvizície 2017 – 2018.

Pripravené sú aj Dlhé dni s umením, kedy sprístupňujeme všetky výstavy pre verejnosť do 19.00. Do programového portfólia pridávame Komentované prehliadky aktuálnych výstav s kurátormi pre vopred nahlásené skupiny.

 

Začiatkom mesiaca v pondelok, 9. 3. v čase 13.00 – 18.00 sa bude konať okresná postupová súťaž žien v umeleckom prednese poézie a prózy VANSOVEJ LOMNIČKA. Projekt sa realizuje v spolupráci s Úniou žien Slovenska.

 

NEDEĽNÝ KREATÍVNY ATELIÉR prebiehajúci v nedeľu, 15. 3. v čase 13.00 – 15.30, je súčasťou špeciálnych nedeľňajších programov určených pre rodiny s deťmi. Tentokrát je dielňa Veselé jarné obrázky zameraná na tvorbu pestrofarebných obrázkov tvarovaním a lepením krepového papiera, pod vedením galerijnej lektorky Mgr. Zuzany Juháziovej.

 

Umelecký dialóg reflektujúci aktuálnu výstavu Sacrelacrum / Sacral Elementum IV. v programe ORBIS PICTUS / ROZHOVORY O UMENÍ: SACRELACRUM sa uskutoční v stredu, 18. 3., v čase 17.00 – 19.00. Beseda o sakrálnom v súčasnom umení s autormi výstavy Pavlom Červeniakom, Jaroslavom Švestkom, Martinom Kacvinským a kurátorom výstavy Adamom Mackom. Súčasťou programu bude komentovaná prehliadka výstavy.

 

Mesiac uzatvorí ďalšie kolo výtvarného workshopu ŽENY ON LINE 8: AKČNÉ ŽENY. Podujatie sa bude konať posledný piatok, 27. 3. v čase 16.00 – 19.00. Účastníčky tvorivej dielne si pod vedením lektorky – galerijnej pedagogičky Mgr. Anny Timkovej, zhotovia vlastné logo a odznak tepaním na tenký plech kovovými hrotmi.

 

V marci máme dva DLHÉ DNI S UMENÍM – a to v stredu, 18. 3. a v piatok, 27. 3. kedy je galéria pre verejnosť otvorená v čase 9.00 – 19.00. Sprístupnené budú všetky výstavy a a stále expozície: aktuálne výstavy Sacrelacrum / Sacral Elementum IV. (z cyklu Téma), profilová výstava Imrich Svitana: Vertikály (z cyklu Profily) a znovu sprístupnená výstava Top akvizície 2017 ‒ 2018 (z cyklu Zbierka). Stála expozícia Jozef Hanula pripomína život a dielo spišského výtvarníka, Terra Gothica prezentuje diela zo zbierky s gotickou tematikou.

 

Komentované prehliadky aktuálnych výstav s kurátormi, či odbornými pracovníkmi galérie máte možnosť rezervovať minimálne 1 deň vopred pre skupiny o minimálnom počte 3 záujemcov a to telefonicky alebo majlom.    

Číslo akcie: 18753

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: GALÉRIA UMELCOV SPIŠA V SPIŠSKEJ NOVEJ VSI (Košický kraj)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 2. 4. 2020
sviatok:Zita
dnes:
štvrtok 2.4.
10 °C
zajtra:
piatok 3.4.
12 °C