www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 30.7.2022

Sobota 30.7.2022
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

Anna Nowak

od 1.6.2022 do 30.12.2022
Ahojte všetci Slovenským občanom ponúkame úver od 1 000 € do 100 000 € s úrokovou sadzbou 2 % Kontaktujte prosím našu službu so sídlom na Slovensku: bankomariette@gmail .com
Číslo akcie: 19318

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Slovenská (Košický kraj, Prešovský kraj , Trnavský kraj , Žilinský kraj)

V Bardejovských kúpeľoch požehnajú pramene

od 24.6.2022 do 1.10.2022

V Bardejovských Kúpeľoch ​v piatok 24​.júna 2022 slávnostne otvoria 25.ročník kúpeľnej sezóny požehnaním minerálnych prameňov. O 14.00 v priestoroch Kúpeľnej kolonády požehnajú minerálne pramene zástupcovia štyroch cirkví v okrese Bardejov - rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, pravoslávnej a evanjelickej. ​Slávnostný program ​z minulých rokov pre pozvaných hostí, sa však v priestoroch letného kúpaliska Bardejovských Kúpeľov,​ ​ani tento rok konať nebude. Informuje o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov, a.s., Tamara Šatanková. 

požehnanie prameňov

VYBRANÉ KULTÚRNE PODUJATIA V BARDEJOVSKÝCH KÚPEĽOCH 2022:

JÚL

9.-10.7. 2022   BARDEJOVSKÉ KÚPEĽNÉ DNI s uličkou remesiel a predajnými stánkami. Tradičné podujatie spojené s bohatým kultúrnym programom. Súčasťou podujatia sú aj atrakcie a rôzne animačné aktivity pre deti, prezentácia a predaj tradičných remeselných a iných výrobkov.

AUGUST  

VÝSTAVA KVETOV - gladioly a ruže - Gladiol club Prešov, Štefan Jeník - Pestovateľ a šľachtiteľ kvetov 

14.8.2022    19. ALŽBETÍNSKY DEŇ /nedeľa/

26.8.2022    BARDEJOVSKÁ HELIGÓNKA  /sobota/

SEPTEMBER

4.09.2022    KÚPEĽNÁ DYCHOVKA spojená s ochutnávkou pív /nedeľa/

1.10.2022    HORNOŠARIŠSKÝ VÍNNY FESTIVAL /sobota/

Číslo akcie: 19297

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Bardejovské kúpele (Prešovský kraj )

Výnimočné leto v horách

od 26.6.2022 do 2.9.2022

Najväčšie a najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná, pripravilo na letnú sezónu  viacero noviniek. Tá najväčšia si počká turistov na Priehybe „Po dlhých prípravách sme spolu s našimi partnermi pripravili projekt, ktorého cieľom návrat pastierskej tradície a tradičnej horskej ovečky – valašky späť do Jasnej. V tomto prípade bude od júla stádo valašiek spásať zjazdovky, vďaka čomu nebudeme musieť zabezpečovať ich mechanické kosenie a dostanú tú najlepšiu prírodnú starostlivosť. Naši hostia budú môcť zároveň priamo na Priehybe ochutnať originálne ovčie produkty,“ informoval riaditeľ strediska Jiří Trumpeš.

Jasná, Nízke Tatry

Svet vodnej zábavy v Tatralandii 

Tatralandia je areálom vodnej zábavy s ubytovaním a zároveň s možnosťou zažiť surfovanie na divokých vlnách. Počas letnej sezóny si návštevníci prídu na svoje v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudú vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému animačnému programu či letným eventom. 

Rozprávkové leto v Tatralandii, vystúpenia kúzelníka, originálnym zážitkom budú aj posedenia pod modrou oblohou pri vodných fajkách s vystúpením orientálnych brušných tanečníc v programe Rozprávka 1000 a jedna noc. V bohatom hudobnom programe vystúpia Polemic, Sima, EGO a ďalší, predstavil program Tatralandie na leto manažér Marek Hollý.  

 

Bešeňová – v zajatí relaxu 

Vodný park Bešeňová ponúka návštevníkom celoročne 4 vonkajšie bazény s geotermálnou vodou, ďalšie 4 privátne bazény pre hotelových hostí, relaxačnú zónu Átrium s 3 nerezovými vnútornými bazénmi, bazén s vlnobitím a pre detský, saunový svet Harmónia, toboganovú vežu s výškou 30 m so 6 toboganmi s celkovou dĺžkou viac ako 1 km. K tomu v lete pribudne ďalších 6 bazénov s čírou vodou a možnosť prístrojového potápania vo vraku lode. Samostatnou kapitolou je jeden z najväčších saunových svetov na Slovensku.

Návštevníci sa môžu v letnej sezóne okrem skvelého relaxu pri vode tešiť na bohatý program a sprievodné aktivity v areáli vodného parku. Na koncertoch vystúpia Marián Čekovský, Ema Drobná, najväčšie muzikálové hity v podaní hercov Novej scény prinesie program Muzikálové leto v Bešeňovej. Okrem toho čaká na hostí každý štvrtok ABBA show, každú stredu a piatok Joga a Pilates, prezradil riaditeľ vodných parkov TMR Igor Mráz. 

 

Zdroj a foto: TMR

Číslo akcie: 19298

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Jasná, Nízke Tatry, Bešeňová, Liptov, Tatralandia (Žilinský kraj)

Výstavy GLOBALL a ILUSTRÁCIE

od 30.6.2022 do 9.10.2022

výstava GLOBALL Názov výstavy: GLOBALL 

Vystavujúci autor: Michal Černušák

Kurátor: PhDr. Vladimír Beskid

Vernisáž výstavy: 30. júna 2022 o 16.30 hod.

Hudobný program: SZUŠ Jánoš

Trvanie výstavy: 30. 6. – 9. 10. 2022

Miesto konania: Veľká výstavná sieň Župného domu v Dolnom Kubíne

 

Oravská galéria v Dolnom Kubíne prezentuje retrospektívnu výstavu Michala Černušáka (*1982), ktorý je považovaný za poprednú postavu súčasnej slovenskej scény. Michal Černušák je predstaviteľ aktuálnej figurálnej maľby, ktorá sa presadila už aj v stredoeurópskom kontexte. Stal sa súčasťou mladej generácie umelcov/-kýň, ktorá výrazne nastúpila po roku 2005 a bola výsledkom silnej maliarskej vlny  - absolventov novozaloženého 4. ateliéru prof. Ivana Csudaia na bratislavskej VŠVU ( medzi inými Andrea Bartošová, David Baffi, Roman Bicek, Michal Czinege, Ľudmila Hrachovinová, Juliana Mrvová, Erik Šille atď.). Autor dlhodobo rozvíja líniu veľkoformátovej figuratívnej maľby charakteristickú kombináciou maliarskych techník - akrylu, oleja a airbrushu s kritickou reflexiou dneška, ironickou poetikou mediálneho záznamu našej doby. 

 

výstava ILUSTRÁCIENázov výstavy: ILUSTRÁCIE

Vystavujúci autor: Peter Uchnár

Kurátor: Mgr. Juraj Žembera, PhD.

Miesto konania: Župný dom, Malá výstavná sieň

Otvorenie výstavy: 30. júna 2022 o 16.30 hod.

Hudobný program: SZUŠ Jánoš

Trvanie výstavy: 30. 6. – 9. 10. 2022

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod.

 

Peter Uchnár (Sobrance, 1970) je absolvent ateliéru grafiky a knižnej ilustrácie prof. Dušana Kállaya na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1992 – 1999). Maliar, grafik, ilustrátor a tvorca známok vyplával za úspechom na Gulliverovej lodi už na konci vysokoškolského štúdia so Zlatým jablkom BIB´99. Po odtrhnutí Zlatého jablka o štyri roky dopestoval plod svojho talentu v podobe jednej z najreprezentatívnejších najvýpravnejších, najveľkorysejšie a najbohatšie ilustrovaných kníh v dejinách slovenskej ilustrácie: Veľkej knihy slovenských rozprávok Ľubomíra Feldeka (zatiaľ vyšla v piatich vydaniach, okrem slovenčiny aj v češtine a slovinčine, dvakrát rozšírená o nové rozprávky aj ilustrácie). Dobšinského rozprávky prerozprávané do súčasného jazyka ilustroval Uchnár rovnako šťavnatým výtvarným jazykom, za čo získal nielen Cenu Ministerstva kultúry SR (Najkrajšia kniha Slovenska) 2003 ale aj zápis na čestnú listinu IBBY 2006 (MACAU, Čína). Odvtedy zakotvil v knižnej ilustrácii početnými cenami doma i v zahraničí: štyrikrát Cena MK SR (Najkrajšia kniha Slovenska), Zlaté pero Belehrad 1999, Cena Ľudovíta Fullu 2005, zápis na Čestnú listinu IBBY 2006, dvakrát Cena detskej poroty BIB, Výročná cena vydavateľstva Albatros 2011, dvakrát nominácia na Cenu H. Ch. Andersena 2010 a 2016 v Bologni a i. 

Číslo akcie: 19296

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Oravská galéria, Hviezdoslavovo námestie 11, Dolný Kubín (Žilinský kraj)

výstava ČIERNA A BIELA

od 28.7.2022 do 6.11.2022

výstava  ČIERNA A BIELA - Peter Uchnár Názov výstavy: ČIERNA A BIELA

Vystavujúci autor: Peter Uchnár

Kurátor: Mgr. Juraj Žembera, PhD.

Miesto konania: Župný dom, Edukačný kabinet – 1. poschodie

Trvanie výstavy: 28. 7. – 6. 11. 2022

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod.

 

 

 

 

Glorifikácia čiernobieleho videnia

Čierna a biela Petra Uchnára je komplementárna výstava a pendant k farebnej explózii o poschodie nižšie, k jeho výstave Ilustrácie. Čiernobiela kresba sa môže javiť ako úspornejší prejav – zápis šetriaci náklady. Ako lacná náhrada farebného obrazu. Podobne ako čiernobiela fotografia. Oboje však na vysokej a minimálne rovnocennej umeleckej úrovni s farebným prevedením dokáže vytvoriť len Majstrova hlava a ruka plné talentu a oceniť len hlava a oko s rovnakým jemnocitom ako je minucióznosť drobnokresby, či štylizácie. Opodstatnenosť toho, že naďalej ostáva súčasťou umeleckej tlače vo voľnej grafike, či knižnej ilustrácii a je dokonca jej výkladnou skriňou, napriek dobovým trendom, vôbec nie je v šetrení, či úspore. Dominantná línia, sila čiary – magnetizujúcej expresívnej siločiary, striedanie a varírovanie ňou vytvorených štruktúr, šrafovania, tieňovanie a ich vzťahy ohraničujúce konkrétne aj abstraktné vytvára v čiernobielej kresbe neohraničený priestor pre umelecké vyjadrenie. Transkripcia farebných vzťahov v monochrómnom obmedzení, očistenie až na čiaru, umocnené dynamikou kresby, je večnou výzvou, podobne ako sonet v poézii.

Číslo akcie: 19313

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Oravská galéria v Dolnom Kubíne (Žilinský kraj)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Ahoj leto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Ročné elektronické predplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Darčeková kazeta s produktami Vincentka
3. cena:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Kolekcia kníh z edície Výlety s deťmi od vydavateľstva Dajama
2. cena redakcie:
Fotokniha a turistická mapa od vydavateľstva CBS
3. cena redakcie:
Letný balíček od redakcie portálu Infoglobe

Aktuality:

16.8.2022
Nenechajte si ujsť dve zaujímavé podujatia, ktoré vám prinesú to najnovšie i najzaujímavejšie z oblastí poľnohospodárstva, potravinárstva a zo sveta minerálov, hornín či skamenelín. Navyše chýbať nebude aj množstvo sprievodných podujatí.
13.8.2022
Európske letiská sú túto dovolenkovú sezónu nevídane vyťažené! Nápor, ktorý zažívajú je spôsobený rekordným dopytom cestujúcich, nedostatkom personálu a rušením letov zo strany aerolínií.
10.8.2022
Počas 11., 18. a 25. augusta 2022 sa môžete zúčastniť nočnej prehliadky Kutnej Hory a spoznávať tak jej romantické či až mystické uličky a zákutia. Dozviete sa nielen to, ako to vlastne bolo s kutnohorským striebrom, ale aj to či tu bola alebo nebola pekelná pobočka a koľko práce vie urobiť jeden kostlivec z Neškaredic.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU

 

(vrátane výskytu koronavírusu COVID-19 či vojnového konfliktu na Ukrajine).

.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 16. 8. 2022
sviatok:Leonard

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X

TIP: Pre vaše zariadenie je k dispozícii mobilná aplikácia INFOGLOBE, stiahnuť TU.

X