www.infoglobe.sk » Aktuality

ČR: Kam do prírody – Karlovarský kraj

Publikované: 18.4.2020
Za čím sa vydať v kraji, kde je najväčšia koncentrácia vyvierajúcich liečivých prameňov, vďaka ktorým sa stal Karlovarský kraj kúpeľným krajom? Napriek tomu, že ide o jeden z troch najmenších krajov Českej republiky, poskytuje dostatok zalesnených plôch a prírody. Voľne prístupné turistické ciele nájdete v Krušných horách aj v Slavkovskom lese.

Známu osadu Kladská v Slavkovskom lese prejdete po náučnom chodníku divokou prírodou okolo rybníkov, rašelinísk, horských lúk a lesov. Okrem náučného chodníka sa tu nachádza aj východiskový bod pre iné turistické cesty.

Najzápadnejšie územie Českej republiky, bývalé prísne strážené hraničné pásmo, spoznáte na trase zvanej „Na ceste k Trojstátí“. Na trojmedzí Čiech, Bavorska a Saska objavíte ešte nedotknutú prírodu. V neďalekom chránenom území na brehoch Lužného potoka majú svoj domov vzácne druhy rastlín aj živočíchov.

Za turistické centrum Krušných hôr sa považuje Boží Dar a jeho okolie. Pod najvyššou horou týchto hôr – Klínovcom – prechádza mnoho cestičiek pre peších aj cyklistov, ktoré sú rôznej náročnosti, preto si isto tú svoju vyberie aj menej zdatný turista.

 

Text: Monika Babická

Foto: Radka SnížkováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

ČR, Kladská – oáza pokoja v Slavkovskom lese – VIDEO
Publikované: 31.3.2020
Neďaleko Mariánských lázní, v srdci CHKO Slavkovský les, nájdete jedno z najkrajších miest západných Čiech. Stojí tu lovecký zámoček vo švajčiarskom štýle, od ktorého vedie romantický náučný chodník skrz rašelinisko a okolo unikátnych rybníkov.

ČR, Trojmedzie Čiech, Bavorska a Saska: Miesto s tajomnou históriou a nedotknutou prírodou
Publikované: 25.2.2013
Hľadáte pokojné, tajuplné a turisticky lákavé miesto v prírode? Túžite spoznať zaujímavé a stále ešte skoro neznáme končiny? Navštívte atraktívny náučný chodník v najzápadnejších končinách Česka, chodník „Na ceste k Trojmedziu“ (Na cestě k Trojstátí).

ČR: Trojmedzia Česka – nezabudnuteľný cestovateľský zážitok
Publikované: 8.6.2013
Dlho sme hľadali zaujímavý turistický výlet, zaujímavú turistickú trasu. Pretože sa staráme o Trojmedzie Čiech, Bavorska a Saska, napadlo nás podniknúť výpravu na všetky trojmedzia Česka. Zážitok stál za to, odporúčame všetkým. Je to výlet prírodou, s jedinečným zámerom, splniť si veľký cieľ. Na miesta sme sa dopravili autom, ale vždy sme aspoň niekoľko kilometrov museli k cieľu prejsť peši.

ČR, Hranice: mesto s príznačným názvom v najzápadnejšom kúte Česka
Publikované: 13.4.2013
"Karlovarský kraj – pevná hrádza socializmu a mieru". Uvedené heslo dávnych časov úplne presne vystihuje postavenie mesta Hranice v rámci Česka. Práve tu kedysi vstupovala do Československa železná opona, práve toto mesto bolo na „konci“ sveta.

ČR, Lužní potok - Národná prírodná pamiatka 1.
Publikované: 20.4.2013
Neďaleko mesta Hranice a okolo samotného Trojmedzia (česky Trojstátí)Čiech, Bavorska a Saska sa rozprestiera maloplošné chránené územie, ktoré ukrýva vzácne druhy rastlín i živočíchov. Vývoj chránených druhov paradoxne zapríčinila železná opona a neprístupnosť miest v hraničnom pásme.

ČR, Lužní potok - Národná prírodná pamiatka 2.
Publikované: 27.4.2013
Neďaleko mesta Hranice a okolo samotného Trojmedzia Čiech, Bavorska a Saska sa rozprestiera maloplošné chránené územie, ktoré ukrýva vzácne druhy rastlín i živočíchov. Vývoj chránených druhov paradoxne zapríčinila železná opona a neprístupnosť miest v hraničnom pásme. Celá lokalita zaberá iba malú plochu, ale pochváliť sa môže unikátmi ako národný park.

ČR, Krušné hory – okruh cez Klínovec a Boží Dar
Publikované: 21.11.2019
V okolí Božieho Daru je neskutočné množstvo trás, po ktorých sa môžete vydať. Predovšetkým pre rodiny s deťmi je to ideálne miesto pre dovolenku, ktorú si tu užijete po celý rok. Krušné hory nie sú príliš vysoké, preto sa tu dajú s deťmi podniknúť aj dlhšie výlety, navyše ponúkajú mnoho spestrení – Ježiškovú cestu, Božídarské rašelinisko, parnú lokomotívu v nemeckom Oberwiesenthale, monster-kolobežky, závesnú šmykľavku, bobovú dráhu a mnoho ďalšieho. V zime je tu zas nepreberné množstvo lyžiarskych zjazdoviek aj bežkárskych trás.

ČR, Krušné hory: Boží Dar a okolie
Publikované: 2.2.2015
V súčasnosti sa už nestáva tak často ako v deväťdesiatych rokoch, aby sme boli svedkami zápisu ďalších objektov či rezervácií v ČR do Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Teraz ale táto výnimočná udalosť opäť nastáva, o zápis sa uchádza "Banícka kultúrna krajina Erzgebirge/Krušnohoří", pričom žiadosť predkladajú spoločne česká a vedúca nemecká (saská) strana. O jej zápise sa rozhodne v budúcom roku.

ČR: Boží Dar – rozprávková zima v Krušných horách
Publikované: 17.12.2017
Banícka história a najväčší počet vianočných listov, pohľadníc a prianí nielen od tých najmenších, píšu ich totiž aj dospelí.


Súvisiaca fotogaléria

ČR, Bečov nad Teplou – relikviár svätého Maura
Mestu dominuje veľmi zachovalý gotický hradný komplex na skalnom výbežku, ktorý sa k vám z diaľky...

ČR, Mariánské Lázně: Boheminium – park miniatúr
Viac než šesť desiatok modelov hradov, zámkov či iných pamiatok 25x zmenšených oproti skutočnej v...

Karlovy Vary: Múzeum Moser
Prehliadka múzea Moser v Karlových Varoch. Text/Foto: Tereza Flašková

Česká republika: Karlove Vary v zime
Predstavovať najznámejšie české kúpele by bolo nosením dreva do lesa. Napriek tomu má toto mesto ...

ČR: Komáří vížka
Komáří hůrka alebo vížka, teda vežička sa nachádza v Krušných horách s vrcholom vo výške 807 m n....

Kúpeľné mesto Františkovy Lázně
Západočeské mesto plné parkov, kolonád a historických budov (zo 17.stor.) s kaviarničkami a obcho...

Centrum Chebu
Písomná história tohto mesta je dokladovaná od roku 1061. Už v stredoveku patrilo k vyhlásenému o...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Výlet s rúškom

1. 5. – 30. 6. 2020
1. cena:
Exkluzívne rúško na tvár od Milishop.sk
2. cena:
Bavlnené rúška na tvár
1. cena redakcie:
Tatranský balíček od Hory.sk
2. cena redakcie:
Kolekcia kníh S batohom po Slovensku od vydavateľstva Dajama
3. cena redakcie:
Cestovateľský balíček od festivalu Infofest

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské múzeum vás pozýva na výstavu s názvom Bionika – príroda na to prišla prvá, ktorá je zameraná na prírodu ako nevyčerpateľný zdroj inšpirácie a poznatkov pre techniku, architektúru aj dizajn.
1.6.2020
Sliezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Takmer dve desiatky kapiel zahrajú v pokoronavírusovej premiére. Tešiť sa môžete na jednodenné koncerty zvučných mien – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrov to budú kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Špecialitou bude minifestival Metal!!!, kde zahrajú lokálne kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a cezpoľní Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám prinášame druhú časť tých (podľa nás) najzaujímavejších medzinárodných či svetových dní podľa kalendára (mesiace júl až december), bez ktorého sa ani v súčasnej dobe nezaobídeme.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - TANZÁNIA (ZANZIBAR):

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 4. 6. 2020
sviatok:Lenka
dnes:
štvrtok 4.6.
25 °C
zajtra:
piatok 5.6.
17 °C