www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Zambia je veľká krajina a keďže sú zaujímavé miesta rozložené po celej jej šírke a výške, môžu vám vnútroštátne lety ušetriť veľa času. Zaisťuje ich predovšetkým Zambia Airways, ktorá pokrýva všetky dôležité mestá ako Lusaka, Zdola, Kitwe, Livingstone a Mwufe.

 

Autobusom

 Cestovanie autobusom po štáte býva náročné a hlavne zdĺhavé, pretože miestne cesty nie sú zrovna v dobrom stave. V podstate sa autobusy delia do 3 tried – klasické autobusy, expresné autobusy a komfortné expresné autobusy.

 

Vlakom

 Železničná trať Tazare sa tiahne medzi Kapiri Mposhi a Dar es Salaamem v Tanzánii. Nachádza sa 200km na sever od hlavného mesta. Táto trať je dosť využívaná na cesty na sever krajiny. Cestovné poriadky železnice nie sú príliš dodržiavané, takže je treba obrniť sa trpezlivosťou. Ďalšie dôležité spoje pretínajú Livingstone, Kitwe, Lusaku a Kapri Mposhi.

 

Autom

 Toto je asi najobľúbenejší spôsob cestovania po Zambii. Hlavné ťahy sú v celkom dobrom stave, ale akonáhle zídete na vedľajšie cesty, situácia sa značne mení. Oficiálne sa jazdí vľavo, ale buďte pripravení aj na auta v protismere. Povinnou výbavou je výstražný trojuholník a reflexná vesta. Auto si môžete požičať v hlavnom meste, Livingstone, Kitwe alebo Ndole. Pokiaľ plánujete dobrodružnejší výlet, určite sa oplatí 4WD. Cena benzínu sa pohybuje okolo jedného amerického doláru za liter.

 

späť

Lokácia:

Zambia
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 19.10.
28 °C
zajtra:
nedeľa 20.10.
29 °C