www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Zambia je veľká krajina a keďže sú zaujímavé miesta rozložené po celej jej šírke a výške, môžu vám vnútroštátne lety ušetriť veľa času. Zaisťuje ich predovšetkým Zambia Airways, ktorá pokrýva všetky dôležité mestá ako Lusaka, Zdola, Kitwe, Livingstone a Mwufe.

 

Autobusom

 Cestovanie autobusom po štáte býva náročné a hlavne zdĺhavé, pretože miestne cesty nie sú zrovna v dobrom stave. V podstate sa autobusy delia do 3 tried – klasické autobusy, expresné autobusy a komfortné expresné autobusy.

 

Vlakom

 Železničná trať Tazare sa tiahne medzi Kapiri Mposhi a Dar es Salaamem v Tanzánii. Nachádza sa 200km na sever od hlavného mesta. Táto trať je dosť využívaná na cesty na sever krajiny. Cestovné poriadky železnice nie sú príliš dodržiavané, takže je treba obrniť sa trpezlivosťou. Ďalšie dôležité spoje pretínajú Livingstone, Kitwe, Lusaku a Kapri Mposhi.

 

Autom

 Toto je asi najobľúbenejší spôsob cestovania po Zambii. Hlavné ťahy sú v celkom dobrom stave, ale akonáhle zídete na vedľajšie cesty, situácia sa značne mení. Oficiálne sa jazdí vľavo, ale buďte pripravení aj na auta v protismere. Povinnou výbavou je výstražný trojuholník a reflexná vesta. Auto si môžete požičať v hlavnom meste, Livingstone, Kitwe alebo Ndole. Pokiaľ plánujete dobrodružnejší výlet, určite sa oplatí 4WD. Cena benzínu sa pohybuje okolo jedného amerického doláru za liter.

 

späť

Lokácia:

Zambia
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: