www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Politická situácia je relatívne stabilná. Bezpečnostná situácia je relatívne uspokojivá, existuje tu bežná kriminalita. Vo väčšine prípadov však nejde o útoky s použitím zbraní a proti životu obetí. Stúpa počet krádeží vozidiel.

Neodporúča sa cestovať autom po zotmení mimo mesta najmä z toho dôvodu, že ťažké kamióny jazdia často neosvetlené, alebo zostávajú bez akejkoľvek výstrahy a osvetlenia odstavené v jazdnom pruhu. V centre miest je potreba neustále sledovať situáciu okolo seba, v dave si pokiaľ možno udržiavať väčší odstup a dôsledne sa vyhýbať väčším skupinám ľudí.

Vstup do krajiny je možný letecky cez medzinárodné letisko DAR ES SALAAM International Airport, po ceste z Kene, Zambie, Malawi, Mozambiku (nutné použiť vnútrozemskú cestu - prevoz cez rieku Ruvuma nie je určený pre automobily). Vo všetkých prípadoch sa odporúča terénne vozidlo - pri vstupe sa platí cestná daň vo výške v závislosti na dĺžke pobytu v krajine. Železnicu je možné použiť z Kene alebo Zambie. Lodná preprava je možná cez námorné prístavy v Dar es Salaame, v Tanze, na Zanzibare alebo Pembe, použitie tohto druhu dopravy po jazerách sa dôrazne neodporúča.

K dostaniu sú základné potraviny, voda z vodovodného kohútika nie je pitná, často vôbec netečie, je nutné ju dlhšie prevárať a filtrovať. Ďalej je nutné počítať s častými výpadkami elektrického prúdu.

 

späť

Lokácia:

Tanzánia
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

21.6.2019
V sobotu 7. septembra 2019 sú pozvaní všetci tí, ktorí si ctia tradície, ktorí milujú folklór a ktorí sa chcú stretnúť v Banskej Bystrici, aby si spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté mnohé kultúrne zvyky a tradície.
20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 21. 6. 2019
sviatok: