www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Politická situácia je relatívne stabilná. Bezpečnostná situácia je relatívne uspokojivá, existuje tu bežná kriminalita. Vo väčšine prípadov však nejde o útoky s použitím zbraní a proti životu obetí. Stúpa počet krádeží vozidiel.

Neodporúča sa cestovať autom po zotmení mimo mesta najmä z toho dôvodu, že ťažké kamióny jazdia často neosvetlené, alebo zostávajú bez akejkoľvek výstrahy a osvetlenia odstavené v jazdnom pruhu. V centre miest je potreba neustále sledovať situáciu okolo seba, v dave si pokiaľ možno udržiavať väčší odstup a dôsledne sa vyhýbať väčším skupinám ľudí.

Vstup do krajiny je možný letecky cez medzinárodné letisko DAR ES SALAAM International Airport, po ceste z Kene, Zambie, Malawi, Mozambiku (nutné použiť vnútrozemskú cestu - prevoz cez rieku Ruvuma nie je určený pre automobily). Vo všetkých prípadoch sa odporúča terénne vozidlo - pri vstupe sa platí cestná daň vo výške v závislosti na dĺžke pobytu v krajine. Železnicu je možné použiť z Kene alebo Zambie. Lodná preprava je možná cez námorné prístavy v Dar es Salaame, v Tanze, na Zanzibare alebo Pembe, použitie tohto druhu dopravy po jazerách sa dôrazne neodporúča.

K dostaniu sú základné potraviny, voda z vodovodného kohútika nie je pitná, často vôbec netečie, je nutné ju dlhšie prevárať a filtrovať. Ďalej je nutné počítať s častými výpadkami elektrického prúdu.

 

späť

Lokácia:

Tanzánia
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
11.11.2019
Vianoce sú časom milých prekvapení a malých zázrakov. Krásne chvíle s rodinou a tú pravú sviatočnú náladu si môžete vychutnať aj v malebnom zámockom komplexe Schloss Hof, ktorý má obzvlášť v predvianočnom období neopakovateľné čaro.
10.11.2019
Slovenské národné múzeu – Historické múzeum pripravuje od 15. novembra 2019 spomienkovú výstavu k 30. výročiu Nežnej revolúcie, ktorá priblíži návštevníkom pohľad na slobodu v kontexte dejín.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 12. 11. 2019
sviatok:
dnes:
utorok 12.11.
26 °C
zajtra:
streda 13.11.
27 °C