www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Občania SR môžu uskutočňovať turistické cesty na územie Tadžickej republiky (TJ) len s platným cestovným dokladom a vízom. Platným cestovným dokladom sa rozumie cestovný pas alebo iný druh pasu (diplomatický, služobný) s dobou platnosti aspoň do konca pobytu v TJ. U vodičov motorových vozidiel sa vyžaduje platný medzinárodný vodičský preukaz a technický doklad k vozidlu.

Cestovanie občanov SR do TJ je upravené vízovým režimom pre držiteľov všetkých druhov pasov. TJ nemá v SR svoj efektívny zastupiteľský úrad, občania SR môžu využiť služby Veľvysllanectva Tadžickej republiky vo Viedni (Universitaetstr. 8/1a, 1090Vienna,Austria Universitaetstr. 8/1a, telefón: 431 / 4098266, e-mail: tajikembassy@chello.at). Pre občanov SR, resp. pre všetkých občanov EÚ je možné získať vízum po prílete na letisku v Dušanbe. Ďalšie možnosti získania tadžického víza je, že oň pre slovenského občana požiada na KO MZV TJ v Dušanbe prijímajúca (pozývajúca) tadžická fyzická osoba, resp. právnická osoba (cest. kancelária, firma a pod.). Víza, o ktoré bolo požiadané v Dušanbe, si potom môžete vyzdvihnúť tiež na tadžických veľvyslanectvách alebo generálnych konzulátoch v krajinách, kde má Tadžikistan tieto zastúpenia zriadené - miesto prevzatia víza si žiadateľ uvedie v žiadosti. Na tadžických hraničných prechodoch sa víza nevydávajú.

Držitelia diplomatických pasov sú oslobodení od platenia vízových poplatkov, ostatní žiadatelia platia podľa nasledujúcej tarifnej stupnice (bez záruky, rozhoduje tadžická strana):

Za jednorazové vízum
Do 30 dní - jednorazová - 50 USD
- multi - 80 USD

Do 90 dní - jednorazová 70 UDS
- multi – 100 UDS

Do 1 roku - jednorazová 220 UDS
- multi – 260 UDS

Tranzitné vízum
Do 24 h – 10 USD
Do 48 h – 15 USD
Do 72 h – 20 USD

V Tadžickej republike sa na všetkých cudzincov, teda aj občanov SR, vzťahuje prihlasovacia povinnosť. Cudzinec je povinný do 3 pracovných dní od vstupu na územie TJ ohlásiť miesto a predpokladanú dobu svojho pobytu miestnemu príslušnému orgánu vnútra. Ak je ubytovaný v hoteli alebo v inom ubytovacom zariadení, ohlasovaciu povinnosť za neho vyplní toto zariadenie, ktoré zároveň vykoná registráciu pasu.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky cestovania do TJ nezmenili.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Tadžikistan
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
19.11.2019
Dopravný podnik hlavného mesta Prahy pripravil v rámci programu „Zážitková turistika pre priaznivcov histórie mestskej hromadnej dopravy“ na sobotu 23. novembra jazdu historickou súpravou metra za poznaním zaujímavých miest na trase B so sprievodcom.
18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 20. 11. 2019
sviatok: