www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Občania SR môžu uskutočňovať turistické cesty na územie Tadžickej republiky (TJ) len s platným cestovným dokladom a vízom. Platným cestovným dokladom sa rozumie cestovný pas alebo iný druh pasu (diplomatický, služobný) s dobou platnosti aspoň do konca pobytu v TJ. U vodičov motorových vozidiel sa vyžaduje platný medzinárodný vodičský preukaz a technický doklad k vozidlu.

Cestovanie občanov SR do TJ je upravené vízovým režimom pre držiteľov všetkých druhov pasov. TJ nemá v SR svoj efektívny zastupiteľský úrad, občania SR môžu využiť služby Veľvysllanectva Tadžickej republiky vo Viedni (Universitaetstr. 8/1a, 1090Vienna,Austria Universitaetstr. 8/1a, telefón: 431 / 4098266, e-mail: tajikembassy@chello.at). Pre občanov SR, resp. pre všetkých občanov EÚ je možné získať vízum po prílete na letisku v Dušanbe. Ďalšie možnosti získania tadžického víza je, že oň pre slovenského občana požiada na KO MZV TJ v Dušanbe prijímajúca (pozývajúca) tadžická fyzická osoba, resp. právnická osoba (cest. kancelária, firma a pod.). Víza, o ktoré bolo požiadané v Dušanbe, si potom môžete vyzdvihnúť tiež na tadžických veľvyslanectvách alebo generálnych konzulátoch v krajinách, kde má Tadžikistan tieto zastúpenia zriadené - miesto prevzatia víza si žiadateľ uvedie v žiadosti. Na tadžických hraničných prechodoch sa víza nevydávajú.

Držitelia diplomatických pasov sú oslobodení od platenia vízových poplatkov, ostatní žiadatelia platia podľa nasledujúcej tarifnej stupnice (bez záruky, rozhoduje tadžická strana):

Za jednorazové vízum
Do 30 dní - jednorazová - 50 USD
- multi - 80 USD

Do 90 dní - jednorazová 70 UDS
- multi – 100 UDS

Do 1 roku - jednorazová 220 UDS
- multi – 260 UDS

Tranzitné vízum
Do 24 h – 10 USD
Do 48 h – 15 USD
Do 72 h – 20 USD

V Tadžickej republike sa na všetkých cudzincov, teda aj občanov SR, vzťahuje prihlasovacia povinnosť. Cudzinec je povinný do 3 pracovných dní od vstupu na územie TJ ohlásiť miesto a predpokladanú dobu svojho pobytu miestnemu príslušnému orgánu vnútra. Ak je ubytovaný v hoteli alebo v inom ubytovacom zariadení, ohlasovaciu povinnosť za neho vyplní toto zariadenie, ktoré zároveň vykoná registráciu pasu.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky cestovania do TJ nezmenili.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Tadžikistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: