www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Občania SR môžu uskutočňovať turistické cesty na územie Tadžickej republiky (TJ) len s platným cestovným dokladom a vízom. Platným cestovným dokladom sa rozumie cestovný pas alebo iný druh pasu (diplomatický, služobný) s dobou platnosti aspoň do konca pobytu v TJ. U vodičov motorových vozidiel sa vyžaduje platný medzinárodný vodičský preukaz a technický doklad k vozidlu.

Cestovanie občanov SR do TJ je upravené vízovým režimom pre držiteľov všetkých druhov pasov. TJ nemá v SR svoj efektívny zastupiteľský úrad, občania SR môžu využiť služby Veľvysllanectva Tadžickej republiky vo Viedni (Universitaetstr. 8/1a, 1090Vienna,Austria Universitaetstr. 8/1a, telefón: 431 / 4098266, e-mail: tajikembassy@chello.at). Pre občanov SR, resp. pre všetkých občanov EÚ je možné získať vízum po prílete na letisku v Dušanbe. Ďalšie možnosti získania tadžického víza je, že oň pre slovenského občana požiada na KO MZV TJ v Dušanbe prijímajúca (pozývajúca) tadžická fyzická osoba, resp. právnická osoba (cest. kancelária, firma a pod.). Víza, o ktoré bolo požiadané v Dušanbe, si potom môžete vyzdvihnúť tiež na tadžických veľvyslanectvách alebo generálnych konzulátoch v krajinách, kde má Tadžikistan tieto zastúpenia zriadené - miesto prevzatia víza si žiadateľ uvedie v žiadosti. Na tadžických hraničných prechodoch sa víza nevydávajú.

Držitelia diplomatických pasov sú oslobodení od platenia vízových poplatkov, ostatní žiadatelia platia podľa nasledujúcej tarifnej stupnice (bez záruky, rozhoduje tadžická strana):

Za jednorazové vízum
Do 30 dní - jednorazová - 50 USD
- multi - 80 USD

Do 90 dní - jednorazová 70 UDS
- multi – 100 UDS

Do 1 roku - jednorazová 220 UDS
- multi – 260 UDS

Tranzitné vízum
Do 24 h – 10 USD
Do 48 h – 15 USD
Do 72 h – 20 USD

V Tadžickej republike sa na všetkých cudzincov, teda aj občanov SR, vzťahuje prihlasovacia povinnosť. Cudzinec je povinný do 3 pracovných dní od vstupu na územie TJ ohlásiť miesto a predpokladanú dobu svojho pobytu miestnemu príslušnému orgánu vnútra. Ak je ubytovaný v hoteli alebo v inom ubytovacom zariadení, ohlasovaciu povinnosť za neho vyplní toto zariadenie, ktoré zároveň vykoná registráciu pasu.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky cestovania do TJ nezmenili.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Tadžikistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

25.8.2019
V hornej časti podtatranskej obce Ždiar môžete navštíviť novú letnú expozíciu zachytávajúcu svet unikátnych živočíchov.
24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 25. 8. 2019
sviatok: