www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Občania SR môžu uskutočňovať turistické cesty na územie Tadžickej republiky (TJ) len s platným cestovným dokladom a vízom. Platným cestovným dokladom sa rozumie cestovný pas alebo iný druh pasu (diplomatický, služobný) s dobou platnosti aspoň do konca pobytu v TJ. U vodičov motorových vozidiel sa vyžaduje platný medzinárodný vodičský preukaz a technický doklad k vozidlu.

Cestovanie občanov SR do TJ je upravené vízovým režimom pre držiteľov všetkých druhov pasov. TJ nemá v SR svoj efektívny zastupiteľský úrad, občania SR môžu využiť služby Veľvysllanectva Tadžickej republiky vo Viedni (Universitaetstr. 8/1a, 1090Vienna,Austria Universitaetstr. 8/1a, telefón: 431 / 4098266, e-mail: tajikembassy@chello.at). Pre občanov SR, resp. pre všetkých občanov EÚ je možné získať vízum po prílete na letisku v Dušanbe. Ďalšie možnosti získania tadžického víza je, že oň pre slovenského občana požiada na KO MZV TJ v Dušanbe prijímajúca (pozývajúca) tadžická fyzická osoba, resp. právnická osoba (cest. kancelária, firma a pod.). Víza, o ktoré bolo požiadané v Dušanbe, si potom môžete vyzdvihnúť tiež na tadžických veľvyslanectvách alebo generálnych konzulátoch v krajinách, kde má Tadžikistan tieto zastúpenia zriadené - miesto prevzatia víza si žiadateľ uvedie v žiadosti. Na tadžických hraničných prechodoch sa víza nevydávajú.

Držitelia diplomatických pasov sú oslobodení od platenia vízových poplatkov, ostatní žiadatelia platia podľa nasledujúcej tarifnej stupnice (bez záruky, rozhoduje tadžická strana):

Za jednorazové vízum
Do 30 dní - jednorazová - 50 USD
- multi - 80 USD

Do 90 dní - jednorazová 70 UDS
- multi – 100 UDS

Do 1 roku - jednorazová 220 UDS
- multi – 260 UDS

Tranzitné vízum
Do 24 h – 10 USD
Do 48 h – 15 USD
Do 72 h – 20 USD

V Tadžickej republike sa na všetkých cudzincov, teda aj občanov SR, vzťahuje prihlasovacia povinnosť. Cudzinec je povinný do 3 pracovných dní od vstupu na územie TJ ohlásiť miesto a predpokladanú dobu svojho pobytu miestnemu príslušnému orgánu vnútra. Ak je ubytovaný v hoteli alebo v inom ubytovacom zariadení, ohlasovaciu povinnosť za neho vyplní toto zariadenie, ktoré zároveň vykoná registráciu pasu.

Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky odporúča, aby si slovenskí občania pred cestou overili u zastupiteľského úradu navštevovaného štátu, či sa podmienky cestovania do TJ nezmenili.

 

Zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Tadžikistan
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
4.4.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa v Juhočeskom kraji vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Rozlohou druhý najväčší kraj Českej republiky pokrývajú šumavské lesy, vodné plochy, vyhliadky a náučné chodníky.
3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 5. 4. 2020
sviatok: