www.infoglobe.sk » Všeobecné informácie

Všeobecné informácie

Oficiálny názov: Salvádorská republika
Hlavné mesto: San Salvador
Rozloha: 21 040 km2
Počet obyvateľov: 6 587 541
Oficiálny jazyk: Španielčina
Štátne zriadenie: republika
Hlavné náboženstvá: katolíci 85 %, protestanti 7 %
Čas: SEČ -7

 

Geografia

Salvador je rozlohou 20 688 km2 najmenší stredoamerický štát. Na západe susedí s Guatemalou, na severe a východe s Hondurasom, na juhu s Tichým oceánom. Na území Salvadoru sa nachádza na 25 činných sopiek, k najväčším patria Santa Ana, San Vicente, San Miguel a Cerro Verde.

 

Príroda

V Salvadore sú iba štyri oficiálne národné parky, no turisti majú možnosť zavítať aj do súkromných rezervácií. Navzdory rozsiahlej kultivácii pôdy tu stále ešte narazíte na niektoré pôvodné rastlinstvo. V okolí Costa del Bálsamo prežíva hŕstka balzamovníkov, ústia mnohých riek sú pokryté mangrovmi. Najväčšiu pestrosť druhov nájdete v Bosque Montecristo a v prístave El Imposible, veľmi rôznorodú vegetáciu uvidíte tiež v Cerro Verde, okrem iného napríklad horské borovice, figovníky, agávy a paprade.

 

Podnebie

Obdobie dažďov v Salvadore trvá od mája do októbra, obdobie sucha od novembra do apríla. Maximálne teploty v San Salvadore sa pohybujú medzi 30°C v novembri a 34°C v marci a apríli, v januári a februári dosahujú najnižšie nočné teploty 16°C, v marci 20°C. Najteplejšia oblasť sú nížiny na pobreží. San Salvador má v porovnaní s ostatnými časťami krajinami vďaka svojej nadmorskej výške (680 m) miernu klímu, ale potiť sa budete rovnako.

 

Obyvateľstvo

V roku 2000 mal Salvador vyše 6 mil. obyvateľov, pričom 90 % tvoria mestici (miešanci Španielov a Indiánov), 1 % Indiáni a 9 % je európskeho pôvodu. Úradný jazyk je španielčina. Ročný prírastok obyvateľstva sa odhaduje na 1,9 %, čo znamená, že do roku 2025 sa počet obyvateľov Salvadoru takmer o polovicu zvýši. Viac ako jedna tretina obyvateľov je mladšia ako rokov a tretina tejto tretiny už pracuje, aby finančne podporila svoje rodiny.

 

späť

Lokácia:

Salvádor
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: