www.infoglobe.sk » Všeobecné informácie

Všeobecné informácie

Oficiálny názov: Salvádorská republika
Hlavné mesto: San Salvador
Rozloha: 21 040 km2
Počet obyvateľov: 6 587 541
Oficiálny jazyk: Španielčina
Štátne zriadenie: republika
Hlavné náboženstvá: katolíci 85 %, protestanti 7 %
Čas: SEČ -7

 

Geografia

Salvador je rozlohou 20 688 km2 najmenší stredoamerický štát. Na západe susedí s Guatemalou, na severe a východe s Hondurasom, na juhu s Tichým oceánom. Na území Salvadoru sa nachádza na 25 činných sopiek, k najväčším patria Santa Ana, San Vicente, San Miguel a Cerro Verde.

 

Príroda

V Salvadore sú iba štyri oficiálne národné parky, no turisti majú možnosť zavítať aj do súkromných rezervácií. Navzdory rozsiahlej kultivácii pôdy tu stále ešte narazíte na niektoré pôvodné rastlinstvo. V okolí Costa del Bálsamo prežíva hŕstka balzamovníkov, ústia mnohých riek sú pokryté mangrovmi. Najväčšiu pestrosť druhov nájdete v Bosque Montecristo a v prístave El Imposible, veľmi rôznorodú vegetáciu uvidíte tiež v Cerro Verde, okrem iného napríklad horské borovice, figovníky, agávy a paprade.

 

Podnebie

Obdobie dažďov v Salvadore trvá od mája do októbra, obdobie sucha od novembra do apríla. Maximálne teploty v San Salvadore sa pohybujú medzi 30°C v novembri a 34°C v marci a apríli, v januári a februári dosahujú najnižšie nočné teploty 16°C, v marci 20°C. Najteplejšia oblasť sú nížiny na pobreží. San Salvador má v porovnaní s ostatnými časťami krajinami vďaka svojej nadmorskej výške (680 m) miernu klímu, ale potiť sa budete rovnako.

 

Obyvateľstvo

V roku 2000 mal Salvador vyše 6 mil. obyvateľov, pričom 90 % tvoria mestici (miešanci Španielov a Indiánov), 1 % Indiáni a 9 % je európskeho pôvodu. Úradný jazyk je španielčina. Ročný prírastok obyvateľstva sa odhaduje na 1,9 %, čo znamená, že do roku 2025 sa počet obyvateľov Salvadoru takmer o polovicu zvýši. Viac ako jedna tretina obyvateľov je mladšia ako rokov a tretina tejto tretiny už pracuje, aby finančne podporila svoje rodiny.

 

späť

Lokácia:

Salvádor
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
12.11.2019
Oslavy sviatku svätého Martina sa spájajú s príchodom zimy a dnes aj s hodmi, na ktorých nesmie chýbať svätomartinská pečená hus a mladé víno. Oslavy sa konajú na mnohých miestach Českej republiky, v Klimkoviciach napríklad začínajú v sobotu 16. novembra o 11:11 hod. pred zámkom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 14. 11. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 14.11.
23 °C
zajtra:
piatok 15.11.
23 °C