www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Ceny vnútroštátnych letov vznikajú v konkurenčnom prostredí niekoľkých väčších aj menších leteckých spoločností. Väčšie z nich majú dobrú povesť. Užitočné informácie získáte na www.traficoperu.com, kde sú aj letové poriadky väčších miest. Najlepšie spoločnosti s najširšou ponukou služieb sú Aero Kontinente a LanPeru.

 

Autobusom

Autobusy chodia po hlavných trasách často, sú pohodlné a sú najbežnejší dopravný prostriedok pre väčšinu Peruáncov aj mnohých turistov. Po menej frekventovaných trasách jazdia staršie a menej pohodlné autobusy, v ktorých býva často málo miesta pre nohy, zvlášť pre ľudí s vyššou postavou. K najväčším tamojším spoločnostiam patrí Cruz del Sur a Ormeno.

 

Na bicykli

Cyklistika je rozhodne bezpečnejšia a príjemnejšia mimo hlavnej cesty. Vhodnejšie je určite horské kolo, pretože cestný bicykel by nemusel prežiť zlý stav peruánskych ciest. Hlavné mestá, ktoré požičiavajú bicykle na miestnu cykloturistiku (nie po celom Peru), sú Huaraz, Huancayo a Cusco.

 

Vlakom

Súkromná peruánska železničná spoločnosť Perúrail prevádzkuje vlaky z Cusco do Aguas Calientes (k Machu Picchu) niekoľkokrát denne a z Cusco do Puna trikrát za týždeň. V období prázdnin a sviatkov jazdia tiež spoje z Limy do Huancaya, kde dosahujú nadmorskej výšky 4781 m.

 

späť

Lokácia:

Peru
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 24. 8. 2019
sviatok:
dnes:
sobota 24.8.
10 °C
zajtra:
nedeľa 25.8.
10 °C