www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Ceny vnútroštátnych letov vznikajú v konkurenčnom prostredí niekoľkých väčších aj menších leteckých spoločností. Väčšie z nich majú dobrú povesť. Užitočné informácie získáte na www.traficoperu.com, kde sú aj letové poriadky väčších miest. Najlepšie spoločnosti s najširšou ponukou služieb sú Aero Kontinente a LanPeru.

 

Autobusom

Autobusy chodia po hlavných trasách často, sú pohodlné a sú najbežnejší dopravný prostriedok pre väčšinu Peruáncov aj mnohých turistov. Po menej frekventovaných trasách jazdia staršie a menej pohodlné autobusy, v ktorých býva často málo miesta pre nohy, zvlášť pre ľudí s vyššou postavou. K najväčším tamojším spoločnostiam patrí Cruz del Sur a Ormeno.

 

Na bicykli

Cyklistika je rozhodne bezpečnejšia a príjemnejšia mimo hlavnej cesty. Vhodnejšie je určite horské kolo, pretože cestný bicykel by nemusel prežiť zlý stav peruánskych ciest. Hlavné mestá, ktoré požičiavajú bicykle na miestnu cykloturistiku (nie po celom Peru), sú Huaraz, Huancayo a Cusco.

 

Vlakom

Súkromná peruánska železničná spoločnosť Perúrail prevádzkuje vlaky z Cusco do Aguas Calientes (k Machu Picchu) niekoľkokrát denne a z Cusco do Puna trikrát za týždeň. V období prázdnin a sviatkov jazdia tiež spoje z Limy do Huancaya, kde dosahujú nadmorskej výšky 4781 m.

 

späť

Lokácia:

Peru
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: