www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Ceny vnútroštátnych letov vznikajú v konkurenčnom prostredí niekoľkých väčších aj menších leteckých spoločností. Väčšie z nich majú dobrú povesť. Užitočné informácie získáte na www.traficoperu.com, kde sú aj letové poriadky väčších miest. Najlepšie spoločnosti s najširšou ponukou služieb sú Aero Kontinente a LanPeru.

 

Autobusom

Autobusy chodia po hlavných trasách často, sú pohodlné a sú najbežnejší dopravný prostriedok pre väčšinu Peruáncov aj mnohých turistov. Po menej frekventovaných trasách jazdia staršie a menej pohodlné autobusy, v ktorých býva často málo miesta pre nohy, zvlášť pre ľudí s vyššou postavou. K najväčším tamojším spoločnostiam patrí Cruz del Sur a Ormeno.

 

Na bicykli

Cyklistika je rozhodne bezpečnejšia a príjemnejšia mimo hlavnej cesty. Vhodnejšie je určite horské kolo, pretože cestný bicykel by nemusel prežiť zlý stav peruánskych ciest. Hlavné mestá, ktoré požičiavajú bicykle na miestnu cykloturistiku (nie po celom Peru), sú Huaraz, Huancayo a Cusco.

 

Vlakom

Súkromná peruánska železničná spoločnosť Perúrail prevádzkuje vlaky z Cusco do Aguas Calientes (k Machu Picchu) niekoľkokrát denne a z Cusco do Puna trikrát za týždeň. V období prázdnin a sviatkov jazdia tiež spoje z Limy do Huancaya, kde dosahujú nadmorskej výšky 4781 m.

 

späť

Lokácia:

Peru
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národné múzeum v Martine – Etnografické múzeum vás pozýva na zdobenie stromčekov vlastnoručne vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíži sa koniec novembra. Jesenné trhy striedajú tie vianočné a jedno z najobľúbenejších období v roku je za dverami. Majú ho radi dospelí, deti aj obchodníci. V centrách miest a obcí po celej Českej (a samozrejme aj Slovenskej) republike sa pripravujú predajné miesta s vianočnou tematikou, vôňou vareného vína a rôznych pochutín. Vianočné trhy začínajú už budúci víkend.
20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 22.11.
8 °C
zajtra:
sobota 23.11.
8 °C