www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Politická a sociálna situácia v krajine je stabilizovaná. Celé územie Nigeru je vhodné na turistiku, okrem severu nad 20. rovnobežkou, kam je potrebné špeciálne povolenie. Neodporúča sa cestovať do celej prihraničnej oblasti s Líbyou, rovnako ako do okolia jazera Čad. Pred cestou sa cestovateľom odporúča kontaktovať príslušný zastupiteľský úrad Českej republiky.
Itineráre ciest je odporučené konzultovať s cestovnými kanceláriami, ktoré sú v permanentnom kontakte s miestnymi bezpečnostnými službami.

Okrem povinného očkovania proti žltej zimnici sa odporúča rovnako očkovanie proti vírusovej hepatitíde A, B, meningitíde a proti týfusu.

Je prísne zakázané fotografovať vojenské a vládne objekty na celom území štátu.

Cestná sieť je uspokojivá. Po nehodách sa odporúča vyhľadať policajnú stanicu a spísať protokol o nezotrvaní na mieste nehody. Na dlhšie trasy sa neodporúča cestovať osamote, v krajine je nedostatok opravární, zásobovanie potravinami a nápojmi je pri dlhých vzdialenostiach nedostatočné.

95 % obyvateľstva je moslimského vyznania, cestovateľom sa preto odporúča zodpovedajúcim spôsobom sa obliekať a správať. Požívanie alkoholu je povolené.

 

späť

Lokácia:

Niger
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok: