www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

V Mozambiku sa stále vyskytuje značné množstvo nášľapných mín, takže sa odporúča držať sa označených ciest, ktoré by už mali byť z tohto hľadiska bezpečné.  Situácia v hlavnom meste Mapute a v turistických centrách (hlavne pri hraniciach s JAR) je podstatne lepšia než v iných častiach krajiny. Maputo je spojené s JAR kvalitnou diaľnicou, na ktorej sa platí mýto. Pri cestovaní automobilom je treba medzinárodný vodičský preukaz. Ak prichádza cestovateľ do Mozambiku autom registrovaným v cudzej krajine, je na hraniciach vyžadované zaplatenie poplatku vo výške 30 USD za povinné poistenie škody spôsobenej prevozom motorového vozidla. Poistenie platí 30 dní. V Mozambiku sa jazdí vľavo. Pri odlete z medzinárodného letiska v Mapute sa pltaí poplatok 10,- USD pre regionálne lety a 20,- USD pre medzinárodné lety.

Cestovatelia mieriaci do Mozambiku musia byť očkovaní proti žltej zimnici, pretože mozambické úrady vyžadujú od októbra 2007 predloženie potvrdenia o očkovaní. Ďalej je potrebné užívať profylaxiu proti malárii. Z Mozambiku je hlásený vysoký počet nakazených cholerou, takže je treba zachovávať hygienické zásady.

SR nemá s Mozambikom uzavretú zmluvu o bezplatnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti. V prípade potreby lekárskeho ošetrenia sa dá kontaktovať kliniku Cruz Azul (Modrý kríž) v Mapute (tel. 422787) alebo špeciálnu kliniku v maputskej ústrednej nemocnici (tel. 424633). Odporúča sa, aby bol turista vybavený dostatočnou finančnou hotovosťou a kvalitným cestovným a zdravotným poistením na celú dobu pobytu.

Lokácia:

Mozambik
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

21.6.2019
V sobotu 7. septembra 2019 sú pozvaní všetci tí, ktorí si ctia tradície, ktorí milujú folklór a ktorí sa chcú stretnúť v Banskej Bystrici, aby si spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté mnohé kultúrne zvyky a tradície.
20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 21. 6. 2019
sviatok: