www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

V Mozambiku sa stále vyskytuje značné množstvo nášľapných mín, takže sa odporúča držať sa označených ciest, ktoré by už mali byť z tohto hľadiska bezpečné.  Situácia v hlavnom meste Mapute a v turistických centrách (hlavne pri hraniciach s JAR) je podstatne lepšia než v iných častiach krajiny. Maputo je spojené s JAR kvalitnou diaľnicou, na ktorej sa platí mýto. Pri cestovaní automobilom je treba medzinárodný vodičský preukaz. Ak prichádza cestovateľ do Mozambiku autom registrovaným v cudzej krajine, je na hraniciach vyžadované zaplatenie poplatku vo výške 30 USD za povinné poistenie škody spôsobenej prevozom motorového vozidla. Poistenie platí 30 dní. V Mozambiku sa jazdí vľavo. Pri odlete z medzinárodného letiska v Mapute sa pltaí poplatok 10,- USD pre regionálne lety a 20,- USD pre medzinárodné lety.

Cestovatelia mieriaci do Mozambiku musia byť očkovaní proti žltej zimnici, pretože mozambické úrady vyžadujú od októbra 2007 predloženie potvrdenia o očkovaní. Ďalej je potrebné užívať profylaxiu proti malárii. Z Mozambiku je hlásený vysoký počet nakazených cholerou, takže je treba zachovávať hygienické zásady.

SR nemá s Mozambikom uzavretú zmluvu o bezplatnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti. V prípade potreby lekárskeho ošetrenia sa dá kontaktovať kliniku Cruz Azul (Modrý kríž) v Mapute (tel. 422787) alebo špeciálnu kliniku v maputskej ústrednej nemocnici (tel. 424633). Odporúča sa, aby bol turista vybavený dostatočnou finančnou hotovosťou a kvalitným cestovným a zdravotným poistením na celú dobu pobytu.

Lokácia:

Mozambik
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
20 °C
zajtra:
sobota 24.8.
20 °C