www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

V Mozambiku sa stále vyskytuje značné množstvo nášľapných mín, takže sa odporúča držať sa označených ciest, ktoré by už mali byť z tohto hľadiska bezpečné.  Situácia v hlavnom meste Mapute a v turistických centrách (hlavne pri hraniciach s JAR) je podstatne lepšia než v iných častiach krajiny. Maputo je spojené s JAR kvalitnou diaľnicou, na ktorej sa platí mýto. Pri cestovaní automobilom je treba medzinárodný vodičský preukaz. Ak prichádza cestovateľ do Mozambiku autom registrovaným v cudzej krajine, je na hraniciach vyžadované zaplatenie poplatku vo výške 30 USD za povinné poistenie škody spôsobenej prevozom motorového vozidla. Poistenie platí 30 dní. V Mozambiku sa jazdí vľavo. Pri odlete z medzinárodného letiska v Mapute sa pltaí poplatok 10,- USD pre regionálne lety a 20,- USD pre medzinárodné lety.

Cestovatelia mieriaci do Mozambiku musia byť očkovaní proti žltej zimnici, pretože mozambické úrady vyžadujú od októbra 2007 predloženie potvrdenia o očkovaní. Ďalej je potrebné užívať profylaxiu proti malárii. Z Mozambiku je hlásený vysoký počet nakazených cholerou, takže je treba zachovávať hygienické zásady.

SR nemá s Mozambikom uzavretú zmluvu o bezplatnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti. V prípade potreby lekárskeho ošetrenia sa dá kontaktovať kliniku Cruz Azul (Modrý kríž) v Mapute (tel. 422787) alebo špeciálnu kliniku v maputskej ústrednej nemocnici (tel. 424633). Odporúča sa, aby bol turista vybavený dostatočnou finančnou hotovosťou a kvalitným cestovným a zdravotným poistením na celú dobu pobytu.

Lokácia:

Mozambik
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
23 °C
zajtra:
utorok 19.11.
32 °C