www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia na hlavných turistických trasách je dobrá, napriek tomu je dôležité ju sledovať a prípadne konzultovať Veľvyslanectvo SR v Rabate. Predpokladá sa však organizovaná turistika, najlepšie so slovenskou alebo miestnou cestovnou kanceláriou. Vedúci zájazdu, popr. sprievodca, by mal ovládať francúzštinu alebo arabčinu.

Je potrebné si dávať pozor na vzrastajúcu kriminalitu, obzvlášť na vreckové krádeže, strhávanie kabeliek alebo batohov z idúceho motocykla a vykrádanie áut. V súvislosti s incidentmi, ku ktorým došlo v marci a apríli 2007 v Casablance sa neodporúča navštevovať okrajové štvrti veľkých miest, kde môže hroziť zvýšené riziko sociálneho napätia a prípadných samovražedných bombových výbuchov.

V niektorých mestách, ako je Fás alebo Marrákeš, sa ponúkajú samozvaní sprievodcovia turistov, ktorí za svoje “služby” požadujú neprimerane vysoké finančné odmeny. Je lepšie ich odmietnuť hneď. Riadni turistickí sprievodcovia majú príslušné preukazy a kvalifikáciu.

Zvýšenú pozornosť sa odporúča zachovávať pri cestovaní po Rifu. Individuálne cestovanie po Maroku autostopom sa neodporúča.

Vyššia pozornosť sa odporúča v mestách Tetouan, Tanger a na hraničnom prechode zo španielskej Ceuty. Najmä v týchto miestach a na trhoviskách aj ostatných miest je treba dávať pozor na vreckových zlodejov a dobre strážiť svoje doklady, peniaze, príručné a cestovné tašky. Individuálne cestovanie po Maroku autostopom sa neodporúča.

Pre turistov je neprístupná len jedna oblasť - Západná Sahara. Na konci mája 2005 došlo v meste Laayoune (južné pobrežie Maroka) k násilným demonštráciám podporujúcim separatistické hnutie a k následnému zatknutiu množstva aktivistov. Došlo k aktivizácii protivládnych separatistických západosaharských zložiek. Marocké bezpečnostné sily od týchto udalostí zabránili vstupu do oblasti niekoľkým zahraničným delegáciám a k cudzincom, ktorí pricestujú do južných provincií Maroka pristupujú so zvýšenou ostražitosťou a nedôverou. Za severnú hranicu južnej oblasti je pre tento účel potrebné považovať mesto Tantan (cca 350 km smerom na juhozápad od Agadiru). Turistom, ktorí majú v úmysle juh Maroka navštíviť, sa odporúča informovať sa na českom veľvyslanectve v Rabatu na aktuálnu situáciu.

Maroko je islamská krajina, v ktorej je treba ctiť miestne zvyky. V určitých objektoch je nutné prispôsobiť oblečenie aj správanie.

Pri cestovaní vlastným autom je potrebné dodržiavať maximálnu opatrnosť, keďže nehodovosť je v Maroku na veľmi vysokej úrovni vďaka zlému technickému stavu vozidiel a úplnej nedisciplinovanosti vodičov. Je tu možné sa stretnúť s negramotnými vodičmi, ktorí nepoznajú pravidlá a jednajú intuitívne. Zvýšenú pozornosť je treba venovať chodcom a cyklistom.

späť

Lokácia:

Maroko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

4.4.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa v Juhočeskom kraji vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Rozlohou druhý najväčší kraj Českej republiky pokrývajú šumavské lesy, vodné plochy, vyhliadky a náučné chodníky.
3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 4. 4. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 4.4.
17 °C
zajtra:
nedeľa 5.4.
18 °C