www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnostná situácia na hlavných turistických trasách je dobrá, napriek tomu je dôležité ju sledovať a prípadne konzultovať Veľvyslanectvo SR v Rabate. Predpokladá sa však organizovaná turistika, najlepšie so slovenskou alebo miestnou cestovnou kanceláriou. Vedúci zájazdu, popr. sprievodca, by mal ovládať francúzštinu alebo arabčinu.

Je potrebné si dávať pozor na vzrastajúcu kriminalitu, obzvlášť na vreckové krádeže, strhávanie kabeliek alebo batohov z idúceho motocykla a vykrádanie áut. V súvislosti s incidentmi, ku ktorým došlo v marci a apríli 2007 v Casablance sa neodporúča navštevovať okrajové štvrti veľkých miest, kde môže hroziť zvýšené riziko sociálneho napätia a prípadných samovražedných bombových výbuchov.

V niektorých mestách, ako je Fás alebo Marrákeš, sa ponúkajú samozvaní sprievodcovia turistov, ktorí za svoje “služby” požadujú neprimerane vysoké finančné odmeny. Je lepšie ich odmietnuť hneď. Riadni turistickí sprievodcovia majú príslušné preukazy a kvalifikáciu.

Zvýšenú pozornosť sa odporúča zachovávať pri cestovaní po Rifu. Individuálne cestovanie po Maroku autostopom sa neodporúča.

Vyššia pozornosť sa odporúča v mestách Tetouan, Tanger a na hraničnom prechode zo španielskej Ceuty. Najmä v týchto miestach a na trhoviskách aj ostatných miest je treba dávať pozor na vreckových zlodejov a dobre strážiť svoje doklady, peniaze, príručné a cestovné tašky. Individuálne cestovanie po Maroku autostopom sa neodporúča.

Pre turistov je neprístupná len jedna oblasť - Západná Sahara. Na konci mája 2005 došlo v meste Laayoune (južné pobrežie Maroka) k násilným demonštráciám podporujúcim separatistické hnutie a k následnému zatknutiu množstva aktivistov. Došlo k aktivizácii protivládnych separatistických západosaharských zložiek. Marocké bezpečnostné sily od týchto udalostí zabránili vstupu do oblasti niekoľkým zahraničným delegáciám a k cudzincom, ktorí pricestujú do južných provincií Maroka pristupujú so zvýšenou ostražitosťou a nedôverou. Za severnú hranicu južnej oblasti je pre tento účel potrebné považovať mesto Tantan (cca 350 km smerom na juhozápad od Agadiru). Turistom, ktorí majú v úmysle juh Maroka navštíviť, sa odporúča informovať sa na českom veľvyslanectve v Rabatu na aktuálnu situáciu.

Maroko je islamská krajina, v ktorej je treba ctiť miestne zvyky. V určitých objektoch je nutné prispôsobiť oblečenie aj správanie.

Pri cestovaní vlastným autom je potrebné dodržiavať maximálnu opatrnosť, keďže nehodovosť je v Maroku na veľmi vysokej úrovni vďaka zlému technickému stavu vozidiel a úplnej nedisciplinovanosti vodičov. Je tu možné sa stretnúť s negramotnými vodičmi, ktorí nepoznajú pravidlá a jednajú intuitívne. Zvýšenú pozornosť je treba venovať chodcom a cyklistom.

späť

Lokácia:

Maroko
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok: