www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zaisťujú spoločnosti Air Mad (Air Madagascar) a TAM Airlines (Travaux Aeriens de Madagascar). Air Mad má pomerne hustú sieť letov, prepájajúcich zhruba 60 miestnych destinácií. Počítajte s tým, že spoje lietajúce do odľahlejších častí Madagaskaru, môžu mať značné oneskorenie, alebo môžu byť aj zrušené. Ceny miestnych letov sú lacnejšie v porovnaní s cenami spoločností v Afrike a Ázii.

Autobusom

Medzi väčšími mestami ako sú Tana, Toamasina, Antsirabe, Mananjary, Manakara a Fianarantsoa jazdí niekoľko druhov autobusov a minibusov. Minibusy bývajú komfortnejšie, rýchlejšie a majú menej zastávok, pričom sú len o niečo málo drahšie ako bežné autobusy.

Vlakom

Cestovanie vlakom je tu dobrodružstvom samo o sebe. 1020 km železničných tratí bolo postavených prevažne v koloniálnom období. Aj keď mávajú vlaky oneskorenie a sú pomalé, cesta nimi stojí za to. V každom vlaku si môžete vybrať medzi 1. a 2. triedou, rozdiel v cene je zhruba od 30 do 45%.

Autom

Na Madagaskare sa jazdí vľavo. Hlavné ťahy bývajú celkom dobre zjazdné, ale je potrebné sa mať na pozore v období dažďov, nikdy neviete, aké hlboké môžu byť kaluže na cestách. Kolujú historky, kedy aj celé autá do nejakej zapadnú. Na zapožičanie auta musíte byť minimálne 23 rokov starý a vlastniť vodičský preukaz aspoň jeden rok. Počítajte ale s tým, že zapožičanie vozidla a s ním spojené  poistenie tu vyjde veľmi draho.  

Lokácia:

Madagaskar
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

27.6.2019
Výstava v sálach bývalej kočiarovne vranovského zámku predstaví od 29. júna do začiatku septembra majstrovskú repliku najhodnotnejšieho českého pokladu. Expozícia České korunovačné klenoty na dosah / Život a dielo Karla IV. pripomenie život významného českého panovníka.
26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 6. 2019
sviatok: