www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zaisťujú spoločnosti Air Mad (Air Madagascar) a TAM Airlines (Travaux Aeriens de Madagascar). Air Mad má pomerne hustú sieť letov, prepájajúcich zhruba 60 miestnych destinácií. Počítajte s tým, že spoje lietajúce do odľahlejších častí Madagaskaru, môžu mať značné oneskorenie, alebo môžu byť aj zrušené. Ceny miestnych letov sú lacnejšie v porovnaní s cenami spoločností v Afrike a Ázii.

Autobusom

Medzi väčšími mestami ako sú Tana, Toamasina, Antsirabe, Mananjary, Manakara a Fianarantsoa jazdí niekoľko druhov autobusov a minibusov. Minibusy bývajú komfortnejšie, rýchlejšie a majú menej zastávok, pričom sú len o niečo málo drahšie ako bežné autobusy.

Vlakom

Cestovanie vlakom je tu dobrodružstvom samo o sebe. 1020 km železničných tratí bolo postavených prevažne v koloniálnom období. Aj keď mávajú vlaky oneskorenie a sú pomalé, cesta nimi stojí za to. V každom vlaku si môžete vybrať medzi 1. a 2. triedou, rozdiel v cene je zhruba od 30 do 45%.

Autom

Na Madagaskare sa jazdí vľavo. Hlavné ťahy bývajú celkom dobre zjazdné, ale je potrebné sa mať na pozore v období dažďov, nikdy neviete, aké hlboké môžu byť kaluže na cestách. Kolujú historky, kedy aj celé autá do nejakej zapadnú. Na zapožičanie auta musíte byť minimálne 23 rokov starý a vlastniť vodičský preukaz aspoň jeden rok. Počítajte ale s tým, že zapožičanie vozidla a s ním spojené  poistenie tu vyjde veľmi draho.  

Lokácia:

Madagaskar
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok: