www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Hrozba teroristických útokov na Madagaskar je nízka. Vzhľadom na nárast počtu teroristických útokov v obľúbených turistických letoviskách vo svete, a to aj v dosiaľ bezpečných zónach, je však obozretnosť aj na Madagaskare určite na mieste. Drobné krádeže nie sú ničím výnimočným. Cestovanie mimo mesta a do neobývaných oblastí po zotmení sa neodporúča. Poslednou dobou sú turisti okrádaní rôznymi ozbrojenými bandami aj v národných parkoch. Je vhodné využiť služby sprievodcu s niektorej z miestnych cestovných kancelárií.

 Niektoré pláže sú vzhľadom k početnému výskytu žralokov nebezpečné. Politická a bezpečnostná situácia ešte v prvom polroku 2002 (po prezidentských voľbách, ktoré priniesli zmenu režimu) odradila od návštevy ostrova, pretože hrozila prerásť do občianskej vojny. Ale ovzdušie sa upokojilo a turisti sú opäť vítaní. Niektoré miesta na ostrove nie sú cudzincom vôbec prístupné a musia sa rešpektovať aj iné zvyklosti – nevyhnutný je dobrý miestny sprievodca. Fotografovanie a filmovanie ľudí je lepšie dohovoriť vopred. Fotografovať a natáčať ozbrojené sily a niektoré citlivé miesta, ako sú vládne budovy alebo mosty, je výslovne zakázané. Cesty sú len zriedkavo dobré a najmä v období dažďov a tesne po ňom je pres cestou do vnútrozemia nutné overiť zjazdnosť. Aj väčšina miestnych železníc je v zlom stave.

Obdobie dažďov trvá  od novembra do marca a na vysočinách uprostred ostrova tou dobou môžu klesnúť teploty aj pod 10°C. Tropické búrky a cyklóny ohrozujú ostrov celoročne, ale najmä v januári a februári. Najohrozenejšie je východné pobrežie, avšak môže byť zasiahnuté aj hlavné mesto. V období decembra až marca je najmä vo východnej časti ostrova častý výskyt cyklónov.

Tečúcu vodu je nutné preverovať a filtrovať, ovocie a zeleninu starostlivo umývať alebo olúpať, mäso intenzívne variť. Vyhnúť sa ľadu do nápojov a pouličnej zmrzline, pri kúpe balenej vody kontrolovať neporušenosť uzáveru fľaše.

V posledných rokoch sa vo veľkých mestách a turistických centrách rozšírila prostitúcia, ku ktorej sú dievčatá a ženy nútené najmä ekonomickými dôvodmi. Madagaskarská vláda prijala veľmi prísne zákony proti sexuálnemu zneužívaniu detí (do 14 rokov), ktoré prípadné trestné činy turistov trestajú až desiatimi rokmi väzenia. AIDS však zatiaľ nie je na ostrove natoľko rozšírený ako v iných afrických krajinách.  

späť

Lokácia:

Madagaskar
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok: