www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Hrozba teroristických útokov na Madagaskar je nízka. Vzhľadom na nárast počtu teroristických útokov v obľúbených turistických letoviskách vo svete, a to aj v dosiaľ bezpečných zónach, je však obozretnosť aj na Madagaskare určite na mieste. Drobné krádeže nie sú ničím výnimočným. Cestovanie mimo mesta a do neobývaných oblastí po zotmení sa neodporúča. Poslednou dobou sú turisti okrádaní rôznymi ozbrojenými bandami aj v národných parkoch. Je vhodné využiť služby sprievodcu s niektorej z miestnych cestovných kancelárií.

 Niektoré pláže sú vzhľadom k početnému výskytu žralokov nebezpečné. Politická a bezpečnostná situácia ešte v prvom polroku 2002 (po prezidentských voľbách, ktoré priniesli zmenu režimu) odradila od návštevy ostrova, pretože hrozila prerásť do občianskej vojny. Ale ovzdušie sa upokojilo a turisti sú opäť vítaní. Niektoré miesta na ostrove nie sú cudzincom vôbec prístupné a musia sa rešpektovať aj iné zvyklosti – nevyhnutný je dobrý miestny sprievodca. Fotografovanie a filmovanie ľudí je lepšie dohovoriť vopred. Fotografovať a natáčať ozbrojené sily a niektoré citlivé miesta, ako sú vládne budovy alebo mosty, je výslovne zakázané. Cesty sú len zriedkavo dobré a najmä v období dažďov a tesne po ňom je pres cestou do vnútrozemia nutné overiť zjazdnosť. Aj väčšina miestnych železníc je v zlom stave.

Obdobie dažďov trvá  od novembra do marca a na vysočinách uprostred ostrova tou dobou môžu klesnúť teploty aj pod 10°C. Tropické búrky a cyklóny ohrozujú ostrov celoročne, ale najmä v januári a februári. Najohrozenejšie je východné pobrežie, avšak môže byť zasiahnuté aj hlavné mesto. V období decembra až marca je najmä vo východnej časti ostrova častý výskyt cyklónov.

Tečúcu vodu je nutné preverovať a filtrovať, ovocie a zeleninu starostlivo umývať alebo olúpať, mäso intenzívne variť. Vyhnúť sa ľadu do nápojov a pouličnej zmrzline, pri kúpe balenej vody kontrolovať neporušenosť uzáveru fľaše.

V posledných rokoch sa vo veľkých mestách a turistických centrách rozšírila prostitúcia, ku ktorej sú dievčatá a ženy nútené najmä ekonomickými dôvodmi. Madagaskarská vláda prijala veľmi prísne zákony proti sexuálnemu zneužívaniu detí (do 14 rokov), ktoré prípadné trestné činy turistov trestajú až desiatimi rokmi väzenia. AIDS však zatiaľ nie je na ostrove natoľko rozšírený ako v iných afrických krajinách.  

späť

Lokácia:

Madagaskar
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 3. 4. 2020
sviatok: