www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Hrozba teroristických útokov na Madagaskar je nízka. Vzhľadom na nárast počtu teroristických útokov v obľúbených turistických letoviskách vo svete, a to aj v dosiaľ bezpečných zónach, je však obozretnosť aj na Madagaskare určite na mieste. Drobné krádeže nie sú ničím výnimočným. Cestovanie mimo mesta a do neobývaných oblastí po zotmení sa neodporúča. Poslednou dobou sú turisti okrádaní rôznymi ozbrojenými bandami aj v národných parkoch. Je vhodné využiť služby sprievodcu s niektorej z miestnych cestovných kancelárií.

 Niektoré pláže sú vzhľadom k početnému výskytu žralokov nebezpečné. Politická a bezpečnostná situácia ešte v prvom polroku 2002 (po prezidentských voľbách, ktoré priniesli zmenu režimu) odradila od návštevy ostrova, pretože hrozila prerásť do občianskej vojny. Ale ovzdušie sa upokojilo a turisti sú opäť vítaní. Niektoré miesta na ostrove nie sú cudzincom vôbec prístupné a musia sa rešpektovať aj iné zvyklosti – nevyhnutný je dobrý miestny sprievodca. Fotografovanie a filmovanie ľudí je lepšie dohovoriť vopred. Fotografovať a natáčať ozbrojené sily a niektoré citlivé miesta, ako sú vládne budovy alebo mosty, je výslovne zakázané. Cesty sú len zriedkavo dobré a najmä v období dažďov a tesne po ňom je pres cestou do vnútrozemia nutné overiť zjazdnosť. Aj väčšina miestnych železníc je v zlom stave.

Obdobie dažďov trvá  od novembra do marca a na vysočinách uprostred ostrova tou dobou môžu klesnúť teploty aj pod 10°C. Tropické búrky a cyklóny ohrozujú ostrov celoročne, ale najmä v januári a februári. Najohrozenejšie je východné pobrežie, avšak môže byť zasiahnuté aj hlavné mesto. V období decembra až marca je najmä vo východnej časti ostrova častý výskyt cyklónov.

Tečúcu vodu je nutné preverovať a filtrovať, ovocie a zeleninu starostlivo umývať alebo olúpať, mäso intenzívne variť. Vyhnúť sa ľadu do nápojov a pouličnej zmrzline, pri kúpe balenej vody kontrolovať neporušenosť uzáveru fľaše.

V posledných rokoch sa vo veľkých mestách a turistických centrách rozšírila prostitúcia, ku ktorej sú dievčatá a ženy nútené najmä ekonomickými dôvodmi. Madagaskarská vláda prijala veľmi prísne zákony proti sexuálnemu zneužívaniu detí (do 14 rokov), ktoré prípadné trestné činy turistov trestajú až desiatimi rokmi väzenia. AIDS však zatiaľ nie je na ostrove natoľko rozšírený ako v iných afrických krajinách.  

späť

Lokácia:

Madagaskar
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok: