www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Občania SR môžu žiadať o vízum na Veľvyslanectve Libanonskej republiky vo Viedni. Na vstup do Libanonu potrebujú pas platný najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu na jeho územie. Cudzinci, ktorí majú v pase vízum alebo pečiatku izraelských orgánov, alebo letenku s tranzitom cez Izrael, majú do krajiny vstup zakázaný. Pri vstupe do krajiny s vozidlom je potrebné zaplatiť kauciu, ktorej výška je úmerná odhadovanej cene vozidla, čo komplikuje podmienky motorizovaným turistom.
Vstupné turistické víza je možné dostať i na hraničných priechodoch (do 15 dní - cca 17,- USD, viac ako 15 dní - cca 35,- USD), pri prílete na medzinárodné letisko do Bejrútu sú víza na dobu pobytu do 15 dní udeľované bezplatne. Toto jednostranné opatrenie zo strany libanonských orgánov sa týka štátov EÚ a niektorých ďalších krajín. Upozorňujeme však, že napriek tomu doposiaľ neboli zaznamenané problémy s udeľovaním týchto povolení, nie je na jeho vydanie žiadny nárok (rovnako ako pri žiadosti o vízum). Libanonské orgány obvykle v tomto prípade kontrolujú zaistenie ubytovania (hotelovú rezerváciu a pod.).V prípade tranzitu do 48 hod. je vízum udelené bezplatne, tranzitom sa rozumie vstup do Libanonu a odlet z Bejrútu, resp. opustenie krajiny z niektorého z námorných prístavov.

Adresa veľvyslanectva Libanonskej republiky vo Viedni:  
Oppolzergasse 6/3
Vienna
Telefón: 0043/1 /533 88 21
E-mail: embassy.lebanon@inode.at

Veľvyslanectvo SR v Damasku odporúča, aby sa občania SR cestujúci do Libanonu a na BV pred vykonaním cesty informovali o aktuálnej bezpečnostnej situácii v Libanone a regióne a podľa možností o svojej prítomnosti v regióne informovali príslušný ZÚ SR v Damasku.
SR nemá v krajine veľvyslanectvo. Teritoriálne je príslušné veľvyslanectvo SR v Damasku/Sýria.

Adresa veľvyslanectva Slovenskej republiky v Damasku: 
Al Shafei Str.
Damascus 
33115
Sýria
Telefón: +96311/613 2114-5
Mobilný telefón:  00963 944 22 42 00 (mobil dipl. služby / Emergency Call)
Fax: +96311/613 2598
E-mail: emb.damascus@mzv.sk
Internet: www.mzv.sk/damascus

V krajine skoro nejestvuje verejná doprava, odporúčame používať taxíky, prípadne automobily. Libanon uznáva medzinárodný vodičský preukaz .
Pri ceste s vozidlom, ktoré je poistené v zahraničí, sa odporúča mať informácie o partnerskej poisťovacej spoločnosti v mieste. Bezpečnostné pásy sú povinné pre vodiča a spolujazdca na prednom sedadle. Za nedodržanie tohto predpisu hrozí pokuta 17 až 67 eúr a desaťdňové väzenie.
 
Užitočné informácie v anglickom, francúzskom a arabskom jazyku sú dostupné na webových stránkach libanonskej Sureté Génerale (http://www.surete-generale.gov.lb">www.surete-generale.gov.lb</a), sekcia "Visas".

Lokácia:

Libanon
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
25 °C
zajtra:
piatok 18.10.
25 °C