www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Kuvajt je veľmi ojedinelým cieľom pre turistiku, a to hneď z niekoľkých dôvodov:
ako pomerne silno islamsky orientovaná krajina sa snaží turistiku v našom chápaní úplne eliminovať, aby zabránila prenikaniu západných vplyvov "voľných mravov". Z tohto dôvodu zákony a predpisy vlastne eliminujú akýkoľvek turistický ruch, a preto aj vízová politika Kuvajtu je veľmi striktná.
Ďalším faktorom je náročná klíma, na vrchole sezóny v letných mesiacoch takmer neznesiteľná (suchá horúčava presahujúca 50 °C, púštna piesočná búrka atď.).

Ako malá krajina nemôže Kuvajt ponúknuť takmer žiadne turistické pamätihodnosti. Naďalej pokračuje prieskum archeologických vykopávok a tieto miesta zatiaľ nie sú sprístupnené (najmä Failaka Island); historické jadro mesta bolo takmer zničené v priebehu vojny s Irakom. Z uvedeného teda vyplýva, že všetka turistika v Kuvajte sa obmedzuje na obchodné cesty alebo iné cesty za služobným účelom, alebo na návštevy konkrétnych osôb, väčšinou rodinných príslušníkov žijúcich a pôsobiacich v tejto oblasti.

Pri návšteve Kuvajtu je nutné rešpektovať niekoľko základných pravidiel, na dodržiavanie ktorých je veľmi prísne dohliadané a priestupky v tomto smere môžu viesť až k uväzneniu. Predovšetkým je to požívanie alkoholických nápojov (a drog) na verejných miestach, ale aj v súkromí. Je zakázaný dovoz a rozširovanie akéhokoľvek tlačeného alebo video materiálu s erotickým alebo pornografickým obsahom. Na všetkých hraničných prechodoch je možno očakávať podrobnú (aj osobnú) prehliadku, vrátane prehliadania záznamov na videokamerách. Posledná zásada, dôležitá pre Európanov sa týka správania a obliekania žien. Kuvajt je síce pomerne bezpečnou zónou pre voľne sa pohybujúce ženy v porovnaní s inými arabskými krajinami, avšak napriek tomu je vhodné, pokiaľ možno, zaistiť im mužský sprievod. Čo sa týka oblečenia, odporúčajú sa zahalené ramená a nohy po kolená, nie vyzývavý výstrih. Odporúča sa zvýšenou mierou dbať na opatrnosť v obliekaní a správaní a obmedziť pohyb osamotene po zotmení. Všetky tieto obmedzenia sa ešte vystupňujú v priebehu svätého mesiaca Ramadánu, kedy sa na verejnosti nesmie jesť, piť (čokoľvek), ani požívať iné pôžitky, ako napríklad fajčiť, bozkávať sa, žuť žuvačku atď., a to v dobe od východu do západu slnka.

Bezpečnostná situácia Kuvajtu sa udržiava na úrovni, ktorá vyžaduje obozretnosť všetkých cudzincov predovšetkým na miestach s veľkou koncentráciou osôb, tzn. v obchodných centrách, zábavných parkoch a pod. Vnútroštátna bezpečnosť je pomerne vysoká, kriminalita je minimálna. Najväčším nebezpečenstvom v tomto zmysle sú teda skôr dopravné nehody spôsobené divokou jazdou väčšinou miestnej mládeže vybavenej silnými strojmi a nerešpektujúcou (často však tiež nepoznajúcou) dopravné predpisy.

zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Kuvajt
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národné múzeum v Martine – Etnografické múzeum vás pozýva na zdobenie stromčekov vlastnoručne vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíži sa koniec novembra. Jesenné trhy striedajú tie vianočné a jedno z najobľúbenejších období v roku je za dverami. Majú ho radi dospelí, deti aj obchodníci. V centrách miest a obcí po celej Českej (a samozrejme aj Slovenskej) republike sa pripravujú predajné miesta s vianočnou tematikou, vôňou vareného vína a rôznych pochutín. Vianočné trhy začínajú už budúci víkend.
20.11.2019
Vydajte sa s Jakubom Frankom trekovať po Nepále a neminúť pritom ani euro. Pútavá prednáška vás čaká už 24. novembra 2019 v cestovateľskej kaviarni na Vajnorskej 3 v Bratislave.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 22. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 22.11.
20 °C
zajtra:
sobota 23.11.
21 °C