www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Kuvajt je veľmi ojedinelým cieľom pre turistiku, a to hneď z niekoľkých dôvodov:
ako pomerne silno islamsky orientovaná krajina sa snaží turistiku v našom chápaní úplne eliminovať, aby zabránila prenikaniu západných vplyvov "voľných mravov". Z tohto dôvodu zákony a predpisy vlastne eliminujú akýkoľvek turistický ruch, a preto aj vízová politika Kuvajtu je veľmi striktná.
Ďalším faktorom je náročná klíma, na vrchole sezóny v letných mesiacoch takmer neznesiteľná (suchá horúčava presahujúca 50 °C, púštna piesočná búrka atď.).

Ako malá krajina nemôže Kuvajt ponúknuť takmer žiadne turistické pamätihodnosti. Naďalej pokračuje prieskum archeologických vykopávok a tieto miesta zatiaľ nie sú sprístupnené (najmä Failaka Island); historické jadro mesta bolo takmer zničené v priebehu vojny s Irakom. Z uvedeného teda vyplýva, že všetka turistika v Kuvajte sa obmedzuje na obchodné cesty alebo iné cesty za služobným účelom, alebo na návštevy konkrétnych osôb, väčšinou rodinných príslušníkov žijúcich a pôsobiacich v tejto oblasti.

Pri návšteve Kuvajtu je nutné rešpektovať niekoľko základných pravidiel, na dodržiavanie ktorých je veľmi prísne dohliadané a priestupky v tomto smere môžu viesť až k uväzneniu. Predovšetkým je to požívanie alkoholických nápojov (a drog) na verejných miestach, ale aj v súkromí. Je zakázaný dovoz a rozširovanie akéhokoľvek tlačeného alebo video materiálu s erotickým alebo pornografickým obsahom. Na všetkých hraničných prechodoch je možno očakávať podrobnú (aj osobnú) prehliadku, vrátane prehliadania záznamov na videokamerách. Posledná zásada, dôležitá pre Európanov sa týka správania a obliekania žien. Kuvajt je síce pomerne bezpečnou zónou pre voľne sa pohybujúce ženy v porovnaní s inými arabskými krajinami, avšak napriek tomu je vhodné, pokiaľ možno, zaistiť im mužský sprievod. Čo sa týka oblečenia, odporúčajú sa zahalené ramená a nohy po kolená, nie vyzývavý výstrih. Odporúča sa zvýšenou mierou dbať na opatrnosť v obliekaní a správaní a obmedziť pohyb osamotene po zotmení. Všetky tieto obmedzenia sa ešte vystupňujú v priebehu svätého mesiaca Ramadánu, kedy sa na verejnosti nesmie jesť, piť (čokoľvek), ani požívať iné pôžitky, ako napríklad fajčiť, bozkávať sa, žuť žuvačku atď., a to v dobe od východu do západu slnka.

Bezpečnostná situácia Kuvajtu sa udržiava na úrovni, ktorá vyžaduje obozretnosť všetkých cudzincov predovšetkým na miestach s veľkou koncentráciou osôb, tzn. v obchodných centrách, zábavných parkoch a pod. Vnútroštátna bezpečnosť je pomerne vysoká, kriminalita je minimálna. Najväčším nebezpečenstvom v tomto zmysle sú teda skôr dopravné nehody spôsobené divokou jazdou väčšinou miestnej mládeže vybavenej silnými strojmi a nerešpektujúcou (často však tiež nepoznajúcou) dopravné predpisy.

zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Kuvajt
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 23.8.
33 °C
zajtra:
sobota 24.8.
32 °C