www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Kuvajt je veľmi ojedinelým cieľom pre turistiku, a to hneď z niekoľkých dôvodov:
ako pomerne silno islamsky orientovaná krajina sa snaží turistiku v našom chápaní úplne eliminovať, aby zabránila prenikaniu západných vplyvov "voľných mravov". Z tohto dôvodu zákony a predpisy vlastne eliminujú akýkoľvek turistický ruch, a preto aj vízová politika Kuvajtu je veľmi striktná.
Ďalším faktorom je náročná klíma, na vrchole sezóny v letných mesiacoch takmer neznesiteľná (suchá horúčava presahujúca 50 °C, púštna piesočná búrka atď.).

Ako malá krajina nemôže Kuvajt ponúknuť takmer žiadne turistické pamätihodnosti. Naďalej pokračuje prieskum archeologických vykopávok a tieto miesta zatiaľ nie sú sprístupnené (najmä Failaka Island); historické jadro mesta bolo takmer zničené v priebehu vojny s Irakom. Z uvedeného teda vyplýva, že všetka turistika v Kuvajte sa obmedzuje na obchodné cesty alebo iné cesty za služobným účelom, alebo na návštevy konkrétnych osôb, väčšinou rodinných príslušníkov žijúcich a pôsobiacich v tejto oblasti.

Pri návšteve Kuvajtu je nutné rešpektovať niekoľko základných pravidiel, na dodržiavanie ktorých je veľmi prísne dohliadané a priestupky v tomto smere môžu viesť až k uväzneniu. Predovšetkým je to požívanie alkoholických nápojov (a drog) na verejných miestach, ale aj v súkromí. Je zakázaný dovoz a rozširovanie akéhokoľvek tlačeného alebo video materiálu s erotickým alebo pornografickým obsahom. Na všetkých hraničných prechodoch je možno očakávať podrobnú (aj osobnú) prehliadku, vrátane prehliadania záznamov na videokamerách. Posledná zásada, dôležitá pre Európanov sa týka správania a obliekania žien. Kuvajt je síce pomerne bezpečnou zónou pre voľne sa pohybujúce ženy v porovnaní s inými arabskými krajinami, avšak napriek tomu je vhodné, pokiaľ možno, zaistiť im mužský sprievod. Čo sa týka oblečenia, odporúčajú sa zahalené ramená a nohy po kolená, nie vyzývavý výstrih. Odporúča sa zvýšenou mierou dbať na opatrnosť v obliekaní a správaní a obmedziť pohyb osamotene po zotmení. Všetky tieto obmedzenia sa ešte vystupňujú v priebehu svätého mesiaca Ramadánu, kedy sa na verejnosti nesmie jesť, piť (čokoľvek), ani požívať iné pôžitky, ako napríklad fajčiť, bozkávať sa, žuť žuvačku atď., a to v dobe od východu do západu slnka.

Bezpečnostná situácia Kuvajtu sa udržiava na úrovni, ktorá vyžaduje obozretnosť všetkých cudzincov predovšetkým na miestach s veľkou koncentráciou osôb, tzn. v obchodných centrách, zábavných parkoch a pod. Vnútroštátna bezpečnosť je pomerne vysoká, kriminalita je minimálna. Najväčším nebezpečenstvom v tomto zmysle sú teda skôr dopravné nehody spôsobené divokou jazdou väčšinou miestnej mládeže vybavenej silnými strojmi a nerešpektujúcou (často však tiež nepoznajúcou) dopravné predpisy.

zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Kuvajt
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

8.4.2020
Veľká noc je tu, a preto sme moc radi, že vám v spolupráci s Múzeom Polička môžeme priniesť fotonávod na výrobu vrkoča.
7.4.2020
Stavba nového kostola blahoslavenej Márie Restituty je dokončená a čaká na otvorenie. Slávnostná omša bola plánovaná na 1. mája tohto roku.
6.4.2020
V týchto dňoch bola odovzdaná spoločná nominácia tradície spojenej s chovom koní plemena lipican (Lipizzan) do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, ktorá by mala byť aj ochranou tohto jedného z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 8. 4. 2020
sviatok:
dnes:
streda 8.4.
23 °C
zajtra:
štvrtok 9.4.
27 °C