www.infoglobe.sk » Bezpečnosť a odporúčania

Bezpečnosť a odporúčania

Kuvajt je veľmi ojedinelým cieľom pre turistiku, a to hneď z niekoľkých dôvodov:
ako pomerne silno islamsky orientovaná krajina sa snaží turistiku v našom chápaní úplne eliminovať, aby zabránila prenikaniu západných vplyvov "voľných mravov". Z tohto dôvodu zákony a predpisy vlastne eliminujú akýkoľvek turistický ruch, a preto aj vízová politika Kuvajtu je veľmi striktná.
Ďalším faktorom je náročná klíma, na vrchole sezóny v letných mesiacoch takmer neznesiteľná (suchá horúčava presahujúca 50 °C, púštna piesočná búrka atď.).

Ako malá krajina nemôže Kuvajt ponúknuť takmer žiadne turistické pamätihodnosti. Naďalej pokračuje prieskum archeologických vykopávok a tieto miesta zatiaľ nie sú sprístupnené (najmä Failaka Island); historické jadro mesta bolo takmer zničené v priebehu vojny s Irakom. Z uvedeného teda vyplýva, že všetka turistika v Kuvajte sa obmedzuje na obchodné cesty alebo iné cesty za služobným účelom, alebo na návštevy konkrétnych osôb, väčšinou rodinných príslušníkov žijúcich a pôsobiacich v tejto oblasti.

Pri návšteve Kuvajtu je nutné rešpektovať niekoľko základných pravidiel, na dodržiavanie ktorých je veľmi prísne dohliadané a priestupky v tomto smere môžu viesť až k uväzneniu. Predovšetkým je to požívanie alkoholických nápojov (a drog) na verejných miestach, ale aj v súkromí. Je zakázaný dovoz a rozširovanie akéhokoľvek tlačeného alebo video materiálu s erotickým alebo pornografickým obsahom. Na všetkých hraničných prechodoch je možno očakávať podrobnú (aj osobnú) prehliadku, vrátane prehliadania záznamov na videokamerách. Posledná zásada, dôležitá pre Európanov sa týka správania a obliekania žien. Kuvajt je síce pomerne bezpečnou zónou pre voľne sa pohybujúce ženy v porovnaní s inými arabskými krajinami, avšak napriek tomu je vhodné, pokiaľ možno, zaistiť im mužský sprievod. Čo sa týka oblečenia, odporúčajú sa zahalené ramená a nohy po kolená, nie vyzývavý výstrih. Odporúča sa zvýšenou mierou dbať na opatrnosť v obliekaní a správaní a obmedziť pohyb osamotene po zotmení. Všetky tieto obmedzenia sa ešte vystupňujú v priebehu svätého mesiaca Ramadánu, kedy sa na verejnosti nesmie jesť, piť (čokoľvek), ani požívať iné pôžitky, ako napríklad fajčiť, bozkávať sa, žuť žuvačku atď., a to v dobe od východu do západu slnka.

Bezpečnostná situácia Kuvajtu sa udržiava na úrovni, ktorá vyžaduje obozretnosť všetkých cudzincov predovšetkým na miestach s veľkou koncentráciou osôb, tzn. v obchodných centrách, zábavných parkoch a pod. Vnútroštátna bezpečnosť je pomerne vysoká, kriminalita je minimálna. Najväčším nebezpečenstvom v tomto zmysle sú teda skôr dopravné nehody spôsobené divokou jazdou väčšinou miestnej mládeže vybavenej silnými strojmi a nerešpektujúcou (často však tiež nepoznajúcou) dopravné predpisy.

zdroj: MZV

 

späť

Lokácia:

Kuvajt
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: