www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zabezpečujú spoločnosti Sansa, Grupo TACA a Travelair. Lety u každej z nich je možné rezervovať prostredníctvom ktorejkoľvek cestovnej agentúry alebo cez internet. Sansa lieta s malým lietadlom (14 cestujúcich) a dopyt je veľký, preto let je potrebné zarezervovať dlho vopred. Povolená hmotnosť batožiny je 12kg. Travelair poskytuje lepšie spojenie (z časového hľadiska), ale je o zhruba tretinu drahšia.

Autobusom

V Kostarike stretnete dva druhy autobusov: directo a normal. Directo sú rýchlejšie a asi o jednu štvrtinu drahšie. Normal predstavujú pomalšie spoje s viac zastávkami. San José je dopravným centrom pre celú krajinu, avšak v hlavnom meste nie je centrálna autobusová stanica. Cestovné lístky sú všeobecne lacné, najdlhšia cesta zo San José vyjde na 8 USD.

Autom

Cesty sú úzke, s mnohými zákrutami, často chýba cestné značenie, čo komplikuje dopravu najmä v noci, počas dažďa alebo v hmle. Hustá je tiež premávka nákladných automobilov. Odporúča sa nepreceňovať vlastné sily, necestovať v noci a za hustého dažďa. Stav väčšiny ciest je pomerne zlý (chýba súvislý asfaltový povrch, opravy sú provizórne, vyskytujú sa zosuvy pôdy z dôvodu dažďov alebo erózie, chýbajú krajnice a ich označenie), čo komplikuje jazdu najmä v noci, v hmle a počas obdobia dažďov (máj - december). Miestni vodiči často ignorujú dopravné predpisy, bežnou skutočnosťou býva najmä v nočných hodinách jazda pod vplyvom alkoholu. Ak napriek tomu budete chcieť po Kostarike cestovať autom, potom väčšina autopožičovní sídli v San José. Prenájom nie je práve lacný, počas vrcholnej sezóny vás príde na asi 350 USD na týždeň za malé dvojdverové auto a asi 450 USD za malý klimatizovaný džíp.

Lokácia:

Kostarika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

26.8.2019
Druhý ročník multižánrového festivalu Skaly sa bude konať v magickom prostredí pod Slnečnými Skalami neďaleko Rajeckých Teplíc pri Žiline, a to od 30. augusta do 1. septembra 2019.
25.8.2019
V hornej časti podtatranskej obce Ždiar môžete navštíviť novú letnú expozíciu zachytávajúcu svet unikátnych živočíchov.
24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 26. 8. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 26.8.
21 °C
zajtra:
utorok 27.8.
21 °C