www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zabezpečujú spoločnosti Sansa, Grupo TACA a Travelair. Lety u každej z nich je možné rezervovať prostredníctvom ktorejkoľvek cestovnej agentúry alebo cez internet. Sansa lieta s malým lietadlom (14 cestujúcich) a dopyt je veľký, preto let je potrebné zarezervovať dlho vopred. Povolená hmotnosť batožiny je 12kg. Travelair poskytuje lepšie spojenie (z časového hľadiska), ale je o zhruba tretinu drahšia.

Autobusom

V Kostarike stretnete dva druhy autobusov: directo a normal. Directo sú rýchlejšie a asi o jednu štvrtinu drahšie. Normal predstavujú pomalšie spoje s viac zastávkami. San José je dopravným centrom pre celú krajinu, avšak v hlavnom meste nie je centrálna autobusová stanica. Cestovné lístky sú všeobecne lacné, najdlhšia cesta zo San José vyjde na 8 USD.

Autom

Cesty sú úzke, s mnohými zákrutami, často chýba cestné značenie, čo komplikuje dopravu najmä v noci, počas dažďa alebo v hmle. Hustá je tiež premávka nákladných automobilov. Odporúča sa nepreceňovať vlastné sily, necestovať v noci a za hustého dažďa. Stav väčšiny ciest je pomerne zlý (chýba súvislý asfaltový povrch, opravy sú provizórne, vyskytujú sa zosuvy pôdy z dôvodu dažďov alebo erózie, chýbajú krajnice a ich označenie), čo komplikuje jazdu najmä v noci, v hmle a počas obdobia dažďov (máj - december). Miestni vodiči často ignorujú dopravné predpisy, bežnou skutočnosťou býva najmä v nočných hodinách jazda pod vplyvom alkoholu. Ak napriek tomu budete chcieť po Kostarike cestovať autom, potom väčšina autopožičovní sídli v San José. Prenájom nie je práve lacný, počas vrcholnej sezóny vás príde na asi 350 USD na týždeň za malé dvojdverové auto a asi 450 USD za malý klimatizovaný džíp.

Lokácia:

Kostarika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
19 °C
zajtra:
utorok 19.11.
18 °C