www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

Vnútroštátne lety zabezpečujú spoločnosti Sansa, Grupo TACA a Travelair. Lety u každej z nich je možné rezervovať prostredníctvom ktorejkoľvek cestovnej agentúry alebo cez internet. Sansa lieta s malým lietadlom (14 cestujúcich) a dopyt je veľký, preto let je potrebné zarezervovať dlho vopred. Povolená hmotnosť batožiny je 12kg. Travelair poskytuje lepšie spojenie (z časového hľadiska), ale je o zhruba tretinu drahšia.

Autobusom

V Kostarike stretnete dva druhy autobusov: directo a normal. Directo sú rýchlejšie a asi o jednu štvrtinu drahšie. Normal predstavujú pomalšie spoje s viac zastávkami. San José je dopravným centrom pre celú krajinu, avšak v hlavnom meste nie je centrálna autobusová stanica. Cestovné lístky sú všeobecne lacné, najdlhšia cesta zo San José vyjde na 8 USD.

Autom

Cesty sú úzke, s mnohými zákrutami, často chýba cestné značenie, čo komplikuje dopravu najmä v noci, počas dažďa alebo v hmle. Hustá je tiež premávka nákladných automobilov. Odporúča sa nepreceňovať vlastné sily, necestovať v noci a za hustého dažďa. Stav väčšiny ciest je pomerne zlý (chýba súvislý asfaltový povrch, opravy sú provizórne, vyskytujú sa zosuvy pôdy z dôvodu dažďov alebo erózie, chýbajú krajnice a ich označenie), čo komplikuje jazdu najmä v noci, v hmle a počas obdobia dažďov (máj - december). Miestni vodiči často ignorujú dopravné predpisy, bežnou skutočnosťou býva najmä v nočných hodinách jazda pod vplyvom alkoholu. Ak napriek tomu budete chcieť po Kostarike cestovať autom, potom väčšina autopožičovní sídli v San José. Prenájom nie je práve lacný, počas vrcholnej sezóny vás príde na asi 350 USD na týždeň za malé dvojdverové auto a asi 450 USD za malý klimatizovaný džíp.

Lokácia:

Kostarika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
18.6.2019
Múzeum východných Čiech prešlo od minulého mája dôkladnou opravou. K obnove sa pridali aj dve sedemmetrové sochy z priečelia Eliškinho nábrežia a fontána. Pre verejnosť múzeum opäť otvoria už na jeseň.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 20. 6. 2019
sviatok: