www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Cudzinec v tomto regióne musí vždy rátať s tým, že sa pre miestnych úradníkov môže stať zdrojom lacných príjmov tým, že často od neho vyžadujú aj nezmyselné administratívne úkony, ktoré často nie je schopný naplniť, a preto je od neho vyžadovaná akási pokuta, resp. priamo úplatok.

Turista či obchodník to najčastejšie pocíti už pri colnom a pasovom odbavení a následne pri registrácii na OVIR (oddelenie víz a registrácie cudzincov).

Odporúča sa preto dovážať iba nevyhnutné množstvo peňazí, lebo uvedenie v colnej deklarácii väčšieho množstva valút zvádza úradníkov na vymýšľanie zámienky na „pokuty“

Colnú deklaráciu sa odporúča poctivo vyplniť, lebo odhalenie tovaru alebo peňazí pri náhodnej kontrole môže skončiť aj väzbou. Pri pobyte dlhšom ako tri mesiace býva vyžadované potvrdenie o teste na HIV.

 

späť

Lokácia:

Kirgizsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

21.2.2020
Pozývame vás na podujatie pre celé rodiny, ktoré sa uskutoční už túto sobotu (22.2.) v Banskej Štiavnici. Detský festival Zimomravenie už po 11-ty raz prinesie celodenný kultúrno-zábavný program.
20.2.2020
Kroměřížske Hanácké námestie ožije v sobotu 22. februára od 9. hodiny ráno fašiangovým jarmokom. Čaká vás domáca zabíjačka, špeciality a muzika. Program s voľným vstupom pokračuje do 17. hodiny a koná sa za každého počasia.
19.2.2020
Oravský hrad láka svojou tajomnosťou filmárov už od začiatku 20. storočia. Do svetovej kinematografie sa skvost Oravy zapísal už v roku 1922, kedy padol do oka tvorcom prvej čiernobielej verzie filmovej klasiky Dracula – Upír Nosferatu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - UKRAJINA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 21. 2. 2020
sviatok:
dnes:
piatok 21.2.
10 °C
zajtra:
sobota 22.2.
8 °C