www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Špecifiká cestovania v Kanade určujú najmä rozloha krajiny, koncentrácia obyvateľstva v pásme asi 250 km pozdĺž hraníc s USA (v tomto pásme žije 90 percent obyvateľstva Kanady) a na druhej strane rozsiahle územia s minimálnym zaľudnením, a s tým súvisiace vzdialenosti medzi turisticky atraktívnymi miestami – od niekoľkých stoviek km až k tisíckilometrovým vzdialenostiam (napr. Montreal-Vancouver 4 769 km, Montreal-Calgary 3 760 km, Montreal-Toronto 571 km, Toronto-Niagarské vodopády 120 km). Severné územia Kanady sú neobývané a bežnými prostriedkami nedostupné. K ďalším miestnym zvláštnostiam náleží dlhotrvajúca zima, obvykle od októbra do mája s teplotami bežne klesajúcimi pod mínus 20°C, vo vnútrozemí až mínus 30°C, ktorá nie je vhodná na turistiku. Počas pobytu v kanadských národných aj provinčných parkoch je nutné dodržiavať príslušné predpisy, stanovujúce o.i. podmienky na pohyb a správanie sa v týchto parkoch, úhradu poplatkov za pobyt v nich, podmienky na lov zveri a rybolov – len na základe povolenia. V parkoch a lesoch sa vyskytuje jedovatý plazivý brečtan, miesta jeho výskytu sú zväčša označené tabuľkami „poison ivy". Pri pobyte v lese hrozí napadnutie medveďom. V súvislosti s nadmerným výskytom hmyzu v zalesnených oblastiach Kanady aj v blízkosti vodných zdrojov sa odporúča vybaviť sa dostatkom účinných repelentných prípravkov.
Vyššie uvedené špecifiká (prekonávanie značných vzdialeností, klíma, celkové životné prostredie, náklady na cestovanie) zdôvodňujú nižšiu úroveň infraštruktúry na turistiku v porovnaní napr. so západnou Európou alebo aj so Spojenými štátmi americkými.

 Celková bezpečnostná situácia v Kanade je dobrá a pri bežných cestách nehrozí turistom zvýšené nebezpečenstvo. Výnimku môže tvoriť pobyt v odľahlých častiach veľkých miest, prípadne v riedko obývaných oblastiach. Dôležité je vybaviť sa presnou aktuálnou adresou a telefónnym spojením na prípadných priateľov a príbuzných, ktorých turista hodlá navštíviť.
 V Kanade neexistuje centrálna evidencia obyvateľov a úrady preto často nemôžu pomôcť pri hľadaní adresy a telefonického spojenia, aj s ohľadom na časté cestovanie a sťahovanie miestnych obyvateľov. Je vhodné si poznačiť na náhradnom mieste číslo cestovného dokladu a poznamenať si dôležité telefónne čísla v krajine.

Lokácia:

Kanada
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

6.4.2020
V týchto dňoch bola odovzdaná spoločná nominácia tradície spojenej s chovom koní plemena lipican (Lipizzan) do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO, ktorá by mala byť aj ochranou tohto jedného z najstarších kultúrnych plemien koní chovaných v Európe.
5.4.2020
Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o virtuálnych prechádzkach po múzeách či galériách. Dnes budeme v tomto trende pokračovať a tentoraz vám predstavíme vizuálne aj posluchovo úžasnú virtuálnu turistiku po amerických národných parkoch.
4.4.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa v Juhočeskom kraji vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Rozlohou druhý najväčší kraj Českej republiky pokrývajú šumavské lesy, vodné plochy, vyhliadky a náučné chodníky.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 6. 4. 2020
sviatok: