www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Špecifiká cestovania v Kanade určujú najmä rozloha krajiny, koncentrácia obyvateľstva v pásme asi 250 km pozdĺž hraníc s USA (v tomto pásme žije 90 percent obyvateľstva Kanady) a na druhej strane rozsiahle územia s minimálnym zaľudnením, a s tým súvisiace vzdialenosti medzi turisticky atraktívnymi miestami – od niekoľkých stoviek km až k tisíckilometrovým vzdialenostiam (napr. Montreal-Vancouver 4 769 km, Montreal-Calgary 3 760 km, Montreal-Toronto 571 km, Toronto-Niagarské vodopády 120 km). Severné územia Kanady sú neobývané a bežnými prostriedkami nedostupné. K ďalším miestnym zvláštnostiam náleží dlhotrvajúca zima, obvykle od októbra do mája s teplotami bežne klesajúcimi pod mínus 20°C, vo vnútrozemí až mínus 30°C, ktorá nie je vhodná na turistiku. Počas pobytu v kanadských národných aj provinčných parkoch je nutné dodržiavať príslušné predpisy, stanovujúce o.i. podmienky na pohyb a správanie sa v týchto parkoch, úhradu poplatkov za pobyt v nich, podmienky na lov zveri a rybolov – len na základe povolenia. V parkoch a lesoch sa vyskytuje jedovatý plazivý brečtan, miesta jeho výskytu sú zväčša označené tabuľkami „poison ivy". Pri pobyte v lese hrozí napadnutie medveďom. V súvislosti s nadmerným výskytom hmyzu v zalesnených oblastiach Kanady aj v blízkosti vodných zdrojov sa odporúča vybaviť sa dostatkom účinných repelentných prípravkov.
Vyššie uvedené špecifiká (prekonávanie značných vzdialeností, klíma, celkové životné prostredie, náklady na cestovanie) zdôvodňujú nižšiu úroveň infraštruktúry na turistiku v porovnaní napr. so západnou Európou alebo aj so Spojenými štátmi americkými.

 Celková bezpečnostná situácia v Kanade je dobrá a pri bežných cestách nehrozí turistom zvýšené nebezpečenstvo. Výnimku môže tvoriť pobyt v odľahlých častiach veľkých miest, prípadne v riedko obývaných oblastiach. Dôležité je vybaviť sa presnou aktuálnou adresou a telefónnym spojením na prípadných priateľov a príbuzných, ktorých turista hodlá navštíviť.
 V Kanade neexistuje centrálna evidencia obyvateľov a úrady preto často nemôžu pomôcť pri hľadaní adresy a telefonického spojenia, aj s ohľadom na časté cestovanie a sťahovanie miestnych obyvateľov. Je vhodné si poznačiť na náhradnom mieste číslo cestovného dokladu a poznamenať si dôležité telefónne čísla v krajine.

Lokácia:

Kanada
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
13.6.2019
Už VII. ročník gurmánskej akcie, ktorý sa koná v dňoch 15. a 16. júna v areáli dostihového závodiska v Pardubiciach, predstaví to najlepšie z gastronómie. V sprievodnom programe je pripravených mnoho noviniek a kopec zábavy.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 15. 6. 2019
sviatok: