www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Špecifiká cestovania v Kanade určujú najmä rozloha krajiny, koncentrácia obyvateľstva v pásme asi 250 km pozdĺž hraníc s USA (v tomto pásme žije 90 percent obyvateľstva Kanady) a na druhej strane rozsiahle územia s minimálnym zaľudnením, a s tým súvisiace vzdialenosti medzi turisticky atraktívnymi miestami – od niekoľkých stoviek km až k tisíckilometrovým vzdialenostiam (napr. Montreal-Vancouver 4 769 km, Montreal-Calgary 3 760 km, Montreal-Toronto 571 km, Toronto-Niagarské vodopády 120 km). Severné územia Kanady sú neobývané a bežnými prostriedkami nedostupné. K ďalším miestnym zvláštnostiam náleží dlhotrvajúca zima, obvykle od októbra do mája s teplotami bežne klesajúcimi pod mínus 20°C, vo vnútrozemí až mínus 30°C, ktorá nie je vhodná na turistiku. Počas pobytu v kanadských národných aj provinčných parkoch je nutné dodržiavať príslušné predpisy, stanovujúce o.i. podmienky na pohyb a správanie sa v týchto parkoch, úhradu poplatkov za pobyt v nich, podmienky na lov zveri a rybolov – len na základe povolenia. V parkoch a lesoch sa vyskytuje jedovatý plazivý brečtan, miesta jeho výskytu sú zväčša označené tabuľkami „poison ivy". Pri pobyte v lese hrozí napadnutie medveďom. V súvislosti s nadmerným výskytom hmyzu v zalesnených oblastiach Kanady aj v blízkosti vodných zdrojov sa odporúča vybaviť sa dostatkom účinných repelentných prípravkov.
Vyššie uvedené špecifiká (prekonávanie značných vzdialeností, klíma, celkové životné prostredie, náklady na cestovanie) zdôvodňujú nižšiu úroveň infraštruktúry na turistiku v porovnaní napr. so západnou Európou alebo aj so Spojenými štátmi americkými.

 Celková bezpečnostná situácia v Kanade je dobrá a pri bežných cestách nehrozí turistom zvýšené nebezpečenstvo. Výnimku môže tvoriť pobyt v odľahlých častiach veľkých miest, prípadne v riedko obývaných oblastiach. Dôležité je vybaviť sa presnou aktuálnou adresou a telefónnym spojením na prípadných priateľov a príbuzných, ktorých turista hodlá navštíviť.
 V Kanade neexistuje centrálna evidencia obyvateľov a úrady preto často nemôžu pomôcť pri hľadaní adresy a telefonického spojenia, aj s ohľadom na časté cestovanie a sťahovanie miestnych obyvateľov. Je vhodné si poznačiť na náhradnom mieste číslo cestovného dokladu a poznamenať si dôležité telefónne čísla v krajine.

Lokácia:

Kanada
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

20.8.2019
V poradí už 46. ročník najnavštevovanejšej poľnohospodárskej výstavy začína na českobudějovickom výstavisku vo štvrtok 22. a potrvá do utorka 27. augusta. Koniec augusta je pre všetkých poľnohospodárov oslavou a sviatkom úrody. Národné dožinky budú sprevádzať ľudia v krojoch, mažoretky, živá hudba, poľovníci s dravcami a loveckými psami.
19.8.2019
Zažite netradičnú nočnú prehliadku hradu Strečno či jednej z najväčších vojenských pevností v strednej Európe.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 21. 8. 2019
sviatok: