www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

 Špecifiká cestovania v Kanade určujú najmä rozloha krajiny, koncentrácia obyvateľstva v pásme asi 250 km pozdĺž hraníc s USA (v tomto pásme žije 90 percent obyvateľstva Kanady) a na druhej strane rozsiahle územia s minimálnym zaľudnením, a s tým súvisiace vzdialenosti medzi turisticky atraktívnymi miestami – od niekoľkých stoviek km až k tisíckilometrovým vzdialenostiam (napr. Montreal-Vancouver 4 769 km, Montreal-Calgary 3 760 km, Montreal-Toronto 571 km, Toronto-Niagarské vodopády 120 km). Severné územia Kanady sú neobývané a bežnými prostriedkami nedostupné. K ďalším miestnym zvláštnostiam náleží dlhotrvajúca zima, obvykle od októbra do mája s teplotami bežne klesajúcimi pod mínus 20°C, vo vnútrozemí až mínus 30°C, ktorá nie je vhodná na turistiku. Počas pobytu v kanadských národných aj provinčných parkoch je nutné dodržiavať príslušné predpisy, stanovujúce o.i. podmienky na pohyb a správanie sa v týchto parkoch, úhradu poplatkov za pobyt v nich, podmienky na lov zveri a rybolov – len na základe povolenia. V parkoch a lesoch sa vyskytuje jedovatý plazivý brečtan, miesta jeho výskytu sú zväčša označené tabuľkami „poison ivy". Pri pobyte v lese hrozí napadnutie medveďom. V súvislosti s nadmerným výskytom hmyzu v zalesnených oblastiach Kanady aj v blízkosti vodných zdrojov sa odporúča vybaviť sa dostatkom účinných repelentných prípravkov.
Vyššie uvedené špecifiká (prekonávanie značných vzdialeností, klíma, celkové životné prostredie, náklady na cestovanie) zdôvodňujú nižšiu úroveň infraštruktúry na turistiku v porovnaní napr. so západnou Európou alebo aj so Spojenými štátmi americkými.

 Celková bezpečnostná situácia v Kanade je dobrá a pri bežných cestách nehrozí turistom zvýšené nebezpečenstvo. Výnimku môže tvoriť pobyt v odľahlých častiach veľkých miest, prípadne v riedko obývaných oblastiach. Dôležité je vybaviť sa presnou aktuálnou adresou a telefónnym spojením na prípadných priateľov a príbuzných, ktorých turista hodlá navštíviť.
 V Kanade neexistuje centrálna evidencia obyvateľov a úrady preto často nemôžu pomôcť pri hľadaní adresy a telefonického spojenia, aj s ohľadom na časté cestovanie a sťahovanie miestnych obyvateľov. Je vhodné si poznačiť na náhradnom mieste číslo cestovného dokladu a poznamenať si dôležité telefónne čísla v krajine.

Lokácia:

Kanada
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok: