www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Haiti patrí k najchudobnejším rozvojovým krajinám. Doposiaľ trpí politickými a občianskymi nepokojmi, ktoré môžu prerásť v demonštrácie či blokády ciest. Taktiež boli zaznamenané prípady prepadov verejných budov neidentifikovanými útočníkmi. Odporúčame vyhýbať sa demonštráciám. Zaznamenávaný je rast zločinnosti, včítane násilných prepadnutí, lúpeží a únosov cudzincov. Polícia nie je dobre vybavená na boj so zločinom. Na Haiti neexistujú absolútne bezpečné miesta.

Používanie taxislužby tzv. tap-tap nie je príliš bezpečné. Odporúčame, aby vás na letisku niekto čakal. Šoféri sa musia preukázať medzinárodným vodičským preukazom. Je rozumné vyhýbať sa zónam s vyššou kriminalitou ako je prístavná ulica Carrefour (Boulevard La Saline), medzimestská cesta Nationale No. 1, cesta od letiska (Boulevard Haile Sellasie) a jej spojnica na Nouvelle (Americain) Road cez Nationale No 1, Cite Soleil a jej okolie, Delmas 105 medzi Delmas 95 a Rue Jacob. Na posledne menovaných miestach neodporúčame v žiadnom prípade fotografovať, lebo to môže vyvolať násilnú reakciu.
Hlavné mesto je pomerne dobre zásobené, napriek tomu v niektorých odľahlejších oblastiach badať nedostatok tovaru. Týka sa to aj benzínu.
Odporúčame vychádzať po zotmení a vyhýbať sa vidieckym oblastiam.
Počas karnevalu (Carnaval) sa zvyšuje kriminalita. V ostatných rokoch býva toto obdobie zneužívané na pouličné nepokoje.
V prípade ozbrojenej lúpeže odporúčame neodporovať a vydať požadované veci v záujme zachovania si života.
Varujeme pred držaním či prevážaním narkotík. Pristihnutí môžu očakávať niekoľkoročné tresty odňatia slobody. Trvá niekoľko dní až mesiacov dostať sa pred riadny súd.
Od júna do novembra je možný výskyt hurikánov.

 

späť

Lokácia:

Haiti
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok:
dnes:
piatok 15.11.
26 °C
zajtra:
sobota 16.11.
26 °C