www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Letecky

 Vzhľadom na nestále grónske počasie, ktoré znemožňuje presné dodržiavanie letového harmonogramu musíte počítať s radou oneskorení. Podľa miestneho leteckého harmonogramu spoločnosti Grønlandsfly so sebou môžete mať najviac 20kg batožiny, do ktorých sa započítava 8kg na príručnú batožinu. Všeobecne sú ceny za prepravu lietadlom veľmi vysoké, takže sa ju turisti snažia využívať len v nevyhnutných prípadoch.

 

Trajektom

 Trajektom máte možnosť dopraviť sa pozdĺž západného pobrežia od Aappilattoqu na juhu po Uummannaq na severe. V závislosti na ročnom období sa trasy môžu meniť, obvykle však každá z týchto lodí spojuje jeden z nasledujúcich úsekov: Qaqortoq-Ilulissat, Nuuk-Uummannaq a Paamiut-Ilulissat.

 

Autom

 Vďaka členitému terénu a ľadovcovým údoliam sú spojené iba dve sídla cestou – Ivittut a Kangilinguit. Najdlhšou grónskou cestou pre motorové vozidlá  je 70km úsek v oblasti Kangerlussuaq. Takže na nejaké vyhliadkové vozenie sa autom po Grónsku zabudnite.

 

Psie záprahy

 Obľúbené miesta pre cestovanie so psím záprahom sú Tasiilaq, Uummannaq, Ilulissat, Sisimiut atď. Turistické výlety so psím záprahom môžu byť jednodenné až dvojtýždenné zahrňujúce nocľahy v dedinách.

 

späť

Lokácia:

Grónsko
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavných kultúrnych udalostí tohto roku na Pražskom hrade je výstava venovaná českému a rímskemu kráľovi Václavovi IV. a umeniu jeho doby, ktorú môžete navštíviť až do 3. novembra, a to denne od 10. do 18. hodiny.
18.10.2019
V sobotu 19. októbra prebieha v Národnom dome na Vinohradoch už VII.ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie – FOTOEXPO 2019, ktorý predstaví to najlepšie zo súčasnej fotografickej tvorby, fotografickej techniky a príslušenstva, ale hlavne množstvo inšpirácie a zábavy.
17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 19. 10. 2019
sviatok: