www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

 V krajine nie sú špecifikované provincie alebo oblasti so zvýšeným rizikom pre turistov. Všade je však počas pobytu potrebné dodržiavať adekvátne pravidla opatrnosti a osobnej bezpečnosti typické pre rozvojové krajiny, to znamená nevyhľadávať odľahlé miesta, obmedziť rokovania a schôdzky v neskorých večerných (skorých raných) hodinách, a podobne. Možno konštatovať, že v Ekvádore nie sú žiadne zvláštnosti alebo zvyklosti, odlišné od okolitých latinskoamerických krajín Andského regiónu, na ktoré treba osobitne turistov upozorňovať. Odporúča sa nepodnikať samostatné výlety do málo prístupných častí vnútrozemia bez ohlásenia na príslušnom zastupiteľskom úrade (slovenské veľvyslanectvo v Brazílii).

späť

 Turisti z krajín EÚ nepotrebujú vízum. Pri odlete z krajiny sa platí letiskový poplatok 41 USD, na vnútroštátnych leteckých linkách 2 USD. Podmienky na cestovanie do Ekvádoru sa ničím mimoriadnym nelíšia od pobytu v ostatných krajinách Latinskej Ameriky a andského regiónu, pri prílete sa nevyžaduje zdravotný certifikát ani povinné očkovanie.

Na cestu z letiska do centra Quita alebo Quayaquilu odporúčame použiť taxi, cesta trvá asi 25-30 minút.


späť

Letecky

 Vnútroštátne lety nie sú príliš drahé (okrem letu na Galapágy). Miestne lety zabezpečujú tri hlavné veľké letecké spoločnosti – Tame, San a Saeta Airlines. Väčšina z liniek začína alebo končí v Quite, prípadne v Guayaquil, medzi ktorými jednotlivé linky prevádzkujú okolo 10 letov denne. Letenky je dobré si objednať vopred (prípadne ich potvrdiť). Ak budete zháňať letenku v deň letu, máte šancu, iba ak prídete k pokladni skoro ráno, ale nie je dobré sa na to spoliahať.


Autobusom

 Ekvádorská administratíva sa snaží umiestniť do každého mesta autobusový terminál, tzv. Terminal Terreste. Chodí tu niekoľko druhov autobusov – Busetas sú malé a rýchle autobusy s kapacitou asi 22 ľudí a väčšie autobusy sú pomalšie. Na niektorých termináloch sa dá kúpiť cestovný lístok vopred.


Vlakom

 Cestovanie vlakom býva veľkou lotériou, pretože nikdy neviete, ktoré trate budú v prevádzke a ktoré nie. Dôvodom sú časté záplavy a zosuvy pôdy v daždivých obdobiach, ktoré často totálne zničia časť trate. Ak sa chcete vydať na cestu po železnici, je dobré sa informovať priamo na mieste.


Taxíkom

 Ekvádor ako krajina, dobývajúca ropu drží ceny benzínu dole, preto ani ceny taxíkov nie sú tak vysoké a oplatí sa s nimi cestovať. Existujú rôzne druhy (automobilov) taxíkov, ale všetky sú žlté a majú nápis „taxi“, takže sa dajú dobre rozpoznať.

späť

Lokácia:

Ekvádor
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 1. 4. 2020
sviatok:
dnes:
streda 1.4.
12 °C
zajtra:
štvrtok 2.4.
13 °C