www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

 V krajine nie sú špecifikované provincie alebo oblasti so zvýšeným rizikom pre turistov. Všade je však počas pobytu potrebné dodržiavať adekvátne pravidla opatrnosti a osobnej bezpečnosti typické pre rozvojové krajiny, to znamená nevyhľadávať odľahlé miesta, obmedziť rokovania a schôdzky v neskorých večerných (skorých raných) hodinách, a podobne. Možno konštatovať, že v Ekvádore nie sú žiadne zvláštnosti alebo zvyklosti, odlišné od okolitých latinskoamerických krajín Andského regiónu, na ktoré treba osobitne turistov upozorňovať. Odporúča sa nepodnikať samostatné výlety do málo prístupných častí vnútrozemia bez ohlásenia na príslušnom zastupiteľskom úrade (slovenské veľvyslanectvo v Brazílii).

späť

 Turisti z krajín EÚ nepotrebujú vízum. Pri odlete z krajiny sa platí letiskový poplatok 41 USD, na vnútroštátnych leteckých linkách 2 USD. Podmienky na cestovanie do Ekvádoru sa ničím mimoriadnym nelíšia od pobytu v ostatných krajinách Latinskej Ameriky a andského regiónu, pri prílete sa nevyžaduje zdravotný certifikát ani povinné očkovanie.

Na cestu z letiska do centra Quita alebo Quayaquilu odporúčame použiť taxi, cesta trvá asi 25-30 minút.


späť

Letecky

 Vnútroštátne lety nie sú príliš drahé (okrem letu na Galapágy). Miestne lety zabezpečujú tri hlavné veľké letecké spoločnosti – Tame, San a Saeta Airlines. Väčšina z liniek začína alebo končí v Quite, prípadne v Guayaquil, medzi ktorými jednotlivé linky prevádzkujú okolo 10 letov denne. Letenky je dobré si objednať vopred (prípadne ich potvrdiť). Ak budete zháňať letenku v deň letu, máte šancu, iba ak prídete k pokladni skoro ráno, ale nie je dobré sa na to spoliahať.


Autobusom

 Ekvádorská administratíva sa snaží umiestniť do každého mesta autobusový terminál, tzv. Terminal Terreste. Chodí tu niekoľko druhov autobusov – Busetas sú malé a rýchle autobusy s kapacitou asi 22 ľudí a väčšie autobusy sú pomalšie. Na niektorých termináloch sa dá kúpiť cestovný lístok vopred.


Vlakom

 Cestovanie vlakom býva veľkou lotériou, pretože nikdy neviete, ktoré trate budú v prevádzke a ktoré nie. Dôvodom sú časté záplavy a zosuvy pôdy v daždivých obdobiach, ktoré často totálne zničia časť trate. Ak sa chcete vydať na cestu po železnici, je dobré sa informovať priamo na mieste.


Taxíkom

 Ekvádor ako krajina, dobývajúca ropu drží ceny benzínu dole, preto ani ceny taxíkov nie sú tak vysoké a oplatí sa s nimi cestovať. Existujú rôzne druhy (automobilov) taxíkov, ale všetky sú žlté a majú nápis „taxi“, takže sa dajú dobre rozpoznať.

späť

Lokácia:

Ekvádor
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
11 °C
zajtra:
piatok 18.10.
11 °C