www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť

 Základnou odlišnosťou EAR od európskych štátov je faktor islamu. Moslimovia sú veľmi citliví na niektoré prejavy európskeho správania, ktoré urážajú ich náboženské cítenia. V tejto súvislosti je dôležité upozorniť na vhodné obliekanie najmä dievčat, ktoré by malo byť oprostené od nosenia krátkych nohavíc nad kolená, dámskych šatov bez ramienok, hlbokých výstrihov apod. Za nevhodné je považované taktiež pitie alkoholických nápojov na verejnosti a niektoré v Európe bežné spoločenské prejavy, ako je vodenie žien za ruku, bozky na verejnosti atď.

 Odporúča sa vyhýbať účasti (napr. zo zvedavosti) na prípadných demonštráciách.

 V Egypte stále existujú lokality, kam je na vstup vyžadované povolenie od Travel Permits Department of the Ministry of Interior. Medzi tieto lokality patrí prihraničná oblasť s Lýbiou a oblasti Sinaja mimo cesty. Ďalej je potrebné upozorniť na oblasti na Sinaji a v Západnej púšti, kde sa doposiaľ nachádzajú neodkryté mínová polia z predchádzajúcich vojen, často označené len ostnatým drôtom.

 Pri fotografovaní je dobré sa vyvarovať záberov vojenských a policajných objektov, staníc, železničných uzlov, mostov, osôb v uniformách, vojenskej a policajnej techniky. Turistom minimálne hrozí zabavenie filmu.

 Vzhľadom k vysokému počtu dopravných nehôd a s tým spojených obetí na životoch a zranení zahraničných turistov, ku ktorým dochádza v Egypte v poslednej dobe, Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským klientom cestovných kancelárií, aby si u nich vopred overili, či egyptskí zmluvní partneri zaručujú zodpovedajúce bezpečnostné štandardy, najmä pokiaľ sa týka striedania vodičov a ich odpočinku pri jazde na dlhé vzdialenosti a po jazde, preukazovanie ich kvalifikácie (profesionálne platné vodičské preukazy), dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a preukazovanie zodpovedajúceho technického stavu vozidiel. Vzhľadom k častému prekračovaniu povolenej rýchlosti (90 km/h na bežných cestách, 100 km/h na niektorých cestách diaľničného typu) a mnohokrát riskantnej jazde vodičov turistických autobusov odporúča MZV SR slovenským občanom, aby v takých prípadoch dôrazne požadovali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a zásady bezpečného návratu nielen po samotnom vodičovi, ale aj po turistickom  sprievode CK.

Lokácia:

Egypt
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 18.11.
24 °C
zajtra:
utorok 19.11.
21 °C