www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť

 Základnou odlišnosťou EAR od európskych štátov je faktor islamu. Moslimovia sú veľmi citliví na niektoré prejavy európskeho správania, ktoré urážajú ich náboženské cítenia. V tejto súvislosti je dôležité upozorniť na vhodné obliekanie najmä dievčat, ktoré by malo byť oprostené od nosenia krátkych nohavíc nad kolená, dámskych šatov bez ramienok, hlbokých výstrihov apod. Za nevhodné je považované taktiež pitie alkoholických nápojov na verejnosti a niektoré v Európe bežné spoločenské prejavy, ako je vodenie žien za ruku, bozky na verejnosti atď.

 Odporúča sa vyhýbať účasti (napr. zo zvedavosti) na prípadných demonštráciách.

 V Egypte stále existujú lokality, kam je na vstup vyžadované povolenie od Travel Permits Department of the Ministry of Interior. Medzi tieto lokality patrí prihraničná oblasť s Lýbiou a oblasti Sinaja mimo cesty. Ďalej je potrebné upozorniť na oblasti na Sinaji a v Západnej púšti, kde sa doposiaľ nachádzajú neodkryté mínová polia z predchádzajúcich vojen, často označené len ostnatým drôtom.

 Pri fotografovaní je dobré sa vyvarovať záberov vojenských a policajných objektov, staníc, železničných uzlov, mostov, osôb v uniformách, vojenskej a policajnej techniky. Turistom minimálne hrozí zabavenie filmu.

 Vzhľadom k vysokému počtu dopravných nehôd a s tým spojených obetí na životoch a zranení zahraničných turistov, ku ktorým dochádza v Egypte v poslednej dobe, Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským klientom cestovných kancelárií, aby si u nich vopred overili, či egyptskí zmluvní partneri zaručujú zodpovedajúce bezpečnostné štandardy, najmä pokiaľ sa týka striedania vodičov a ich odpočinku pri jazde na dlhé vzdialenosti a po jazde, preukazovanie ich kvalifikácie (profesionálne platné vodičské preukazy), dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a preukazovanie zodpovedajúceho technického stavu vozidiel. Vzhľadom k častému prekračovaniu povolenej rýchlosti (90 km/h na bežných cestách, 100 km/h na niektorých cestách diaľničného typu) a mnohokrát riskantnej jazde vodičov turistických autobusov odporúča MZV SR slovenským občanom, aby v takých prípadoch dôrazne požadovali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a zásady bezpečného návratu nielen po samotnom vodičovi, ale aj po turistickom  sprievode CK.

Lokácia:

Egypt
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 29. 3. 2020
sviatok:
dnes:
nedeľa 29.3.
22 °C
zajtra:
pondelok 30.3.
22 °C