www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť

 Základnou odlišnosťou EAR od európskych štátov je faktor islamu. Moslimovia sú veľmi citliví na niektoré prejavy európskeho správania, ktoré urážajú ich náboženské cítenia. V tejto súvislosti je dôležité upozorniť na vhodné obliekanie najmä dievčat, ktoré by malo byť oprostené od nosenia krátkych nohavíc nad kolená, dámskych šatov bez ramienok, hlbokých výstrihov apod. Za nevhodné je považované taktiež pitie alkoholických nápojov na verejnosti a niektoré v Európe bežné spoločenské prejavy, ako je vodenie žien za ruku, bozky na verejnosti atď.

 Odporúča sa vyhýbať účasti (napr. zo zvedavosti) na prípadných demonštráciách.

 V Egypte stále existujú lokality, kam je na vstup vyžadované povolenie od Travel Permits Department of the Ministry of Interior. Medzi tieto lokality patrí prihraničná oblasť s Lýbiou a oblasti Sinaja mimo cesty. Ďalej je potrebné upozorniť na oblasti na Sinaji a v Západnej púšti, kde sa doposiaľ nachádzajú neodkryté mínová polia z predchádzajúcich vojen, často označené len ostnatým drôtom.

 Pri fotografovaní je dobré sa vyvarovať záberov vojenských a policajných objektov, staníc, železničných uzlov, mostov, osôb v uniformách, vojenskej a policajnej techniky. Turistom minimálne hrozí zabavenie filmu.

 Vzhľadom k vysokému počtu dopravných nehôd a s tým spojených obetí na životoch a zranení zahraničných turistov, ku ktorým dochádza v Egypte v poslednej dobe, Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským klientom cestovných kancelárií, aby si u nich vopred overili, či egyptskí zmluvní partneri zaručujú zodpovedajúce bezpečnostné štandardy, najmä pokiaľ sa týka striedania vodičov a ich odpočinku pri jazde na dlhé vzdialenosti a po jazde, preukazovanie ich kvalifikácie (profesionálne platné vodičské preukazy), dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a preukazovanie zodpovedajúceho technického stavu vozidiel. Vzhľadom k častému prekračovaniu povolenej rýchlosti (90 km/h na bežných cestách, 100 km/h na niektorých cestách diaľničného typu) a mnohokrát riskantnej jazde vodičov turistických autobusov odporúča MZV SR slovenským občanom, aby v takých prípadoch dôrazne požadovali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a zásady bezpečného návratu nielen po samotnom vodičovi, ale aj po turistickom  sprievode CK.

Lokácia:

Egypt
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

25.8.2019
V hornej časti podtatranskej obce Ždiar môžete navštíviť novú letnú expozíciu zachytávajúcu svet unikátnych živočíchov.
24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 25. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 25.8.
36 °C
zajtra:
pondelok 26.8.
38 °C