www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Bezpečnosť

 Základnou odlišnosťou EAR od európskych štátov je faktor islamu. Moslimovia sú veľmi citliví na niektoré prejavy európskeho správania, ktoré urážajú ich náboženské cítenia. V tejto súvislosti je dôležité upozorniť na vhodné obliekanie najmä dievčat, ktoré by malo byť oprostené od nosenia krátkych nohavíc nad kolená, dámskych šatov bez ramienok, hlbokých výstrihov apod. Za nevhodné je považované taktiež pitie alkoholických nápojov na verejnosti a niektoré v Európe bežné spoločenské prejavy, ako je vodenie žien za ruku, bozky na verejnosti atď.

 Odporúča sa vyhýbať účasti (napr. zo zvedavosti) na prípadných demonštráciách.

 V Egypte stále existujú lokality, kam je na vstup vyžadované povolenie od Travel Permits Department of the Ministry of Interior. Medzi tieto lokality patrí prihraničná oblasť s Lýbiou a oblasti Sinaja mimo cesty. Ďalej je potrebné upozorniť na oblasti na Sinaji a v Západnej púšti, kde sa doposiaľ nachádzajú neodkryté mínová polia z predchádzajúcich vojen, často označené len ostnatým drôtom.

 Pri fotografovaní je dobré sa vyvarovať záberov vojenských a policajných objektov, staníc, železničných uzlov, mostov, osôb v uniformách, vojenskej a policajnej techniky. Turistom minimálne hrozí zabavenie filmu.

 Vzhľadom k vysokému počtu dopravných nehôd a s tým spojených obetí na životoch a zranení zahraničných turistov, ku ktorým dochádza v Egypte v poslednej dobe, Ministerstvo zahraničných vecí SR odporúča slovenským klientom cestovných kancelárií, aby si u nich vopred overili, či egyptskí zmluvní partneri zaručujú zodpovedajúce bezpečnostné štandardy, najmä pokiaľ sa týka striedania vodičov a ich odpočinku pri jazde na dlhé vzdialenosti a po jazde, preukazovanie ich kvalifikácie (profesionálne platné vodičské preukazy), dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a preukazovanie zodpovedajúceho technického stavu vozidiel. Vzhľadom k častému prekračovaniu povolenej rýchlosti (90 km/h na bežných cestách, 100 km/h na niektorých cestách diaľničného typu) a mnohokrát riskantnej jazde vodičov turistických autobusov odporúča MZV SR slovenským občanom, aby v takých prípadoch dôrazne požadovali dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a zásady bezpečného návratu nielen po samotnom vodičovi, ale aj po turistickom  sprievode CK.

Lokácia:

Egypt
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

27.6.2019
Výstava v sálach bývalej kočiarovne vranovského zámku predstaví od 29. júna do začiatku septembra majstrovskú repliku najhodnotnejšieho českého pokladu. Expozícia České korunovačné klenoty na dosah / Život a dielo Karla IV. pripomenie život významného českého panovníka.
26.6.2019
Všetci, ktorí majú radi prírodu, dobrú hudbu a nevšedné zážitky by si nemali nechať ujsť 9. ročník podujatia Zelená Modrá, ktoré sa uskutoční 29. a 30. júna 2019.

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 27. 6. 2019
sviatok: