www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania turistom

 

Pobyt na území Cyperskej republiky je bezpečný, a to i v nočných hodinách. Pouličná kriminalita je minimálna.

Na Cypre sa dá bez problémov dohovoriť anglicky. Turisti, ktorí vstúpia na územie Cyperskej republiky cez legálne hraničné prechody, môžu cestovať na severnú časť ostrova (to je na územie tzv. „Severocyperskej turecké republiky“) a pobývať tam bez obmedzení. Orgány Cyperskej republiky však môžu pri návrate na územie kontrolované vládou požadovať predloženie letenky či lodného lístku ako dôkaz, že občan vstúpil na Cyprus legálne. Turistom, ktorí vstúpili na Cyprus ilegálne preto hrozí, že nebudú vpustení na územie kontrolované vládou.

Pred kúpou či akoukoľvek inou dispozíciou s nehnuteľným majetkom v severnej časti ostrova (to je na území tzv. „Severocyperskej tureckej republiky“) sa striktne odporúča nechať si vypracovať kvalifikovaný právny posudok o stave vlastníckeho práva k predmetnej nehnuteľnosti, pretože existuje riziko, že sa môže jednať o nehnuteľnosť ponúkanú bez súhlasu jej registrovaného vlastníka. Podľa cyperského trestného zákona je neoprávnené nakladanie s nehnuteľným majetkom bez súhlasu jeho registrovaného vlastníka trestným činom. Má sa tým v čo najväčšej miere zabrániť svojvoľnému nakladaniu s nehnuteľným majetkom oprávnených vlastníkov – gréckych Cyperčanov v severnej časti ostrova.

 

Prevzaté z MZV

 

späť

 

Lokácia:

Cyprus
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

29.2.2020
Letisko Praha prechádza  v dôsledku navyšovania kapacity postupnou modernizáciou. Momentálna rekonštrukcia triedičky batožiny na Termináli 1 od 1. marca ovplyvní proces odbavenia cestujúcich. U vybraných dopravcov sa presunie na Terminál 2.
28.2.2020
Jarná séria festivalu Cestou necestou sa predstaví v 22 mestách na Slovensku a prinesie úžasné prednášky plné dobrodružstva, zážitkov a inšpirácií.
27.2.2020
Udržateľná architektúra – to je téma festivalu o staviteľstve, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu. Na brnianskom výstavisku sa v pavilóne V do soboty 29. februára stretnete s projektami budúcnosti, ktoré sú zamerané na udržateľnú architektúru.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 29. 2. 2020
sviatok:
dnes:
sobota 29.2.
11 °C
zajtra:
nedeľa 1.3.
10 °C