www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Čierna Hora uplatňuje voči občanom SR bezvízový styk na všetky druhy pasov do 90 dní. Občania SR môžu cestovať na územie Čiernej Hory na dobu do 30 dní pobytu aj na občiansky preukaz.
V Srbsku a Čiernej Hore je prihlasovacia povinnosť (do 24 hodín) - tzn., že cudzinec musí prihlásiť pobyt na oddelení polície, príslušnom podľa miesta prechodného pobytu a je mu vydaná tzv. biela karta. Tento dokument vyžadujú poriadkové hliadky a dopravná polícia a príležitostne aj pasová kontrola na výstupe zo Srbska a Čiernej Hory. Nesplnenie tejto povinnosti môže v rámci riadenia u “priestupkového súdu” vyniesť aj trest krátkodobého odňatia slobody (spravidla v dĺžke 4 až 7 dní), udelenie poriadkovej pokuty či zákaz ďalších ciest do Srbska a Čiernej Hory. Pri ubytovaní v hoteli plní túto povinnosť ubytovacie zariadenie. Pred odjazdom z krajiny je nutné sa na polícii aj odhlásiť.

Doprava

Je akceptovaný vodičský preukaz SR a medzinárodný vodičský preukaz.
Miestni vodiči jazdia značne nebezpečne (predbiehanie v zákrutách a na miestach so zlým výhľadom). Ukazovatele zmeny smeru jazdy sa používajú zriedka.
Pri tranzite do Čiernej Hory cez Srbsko, po trase Belehrad – Čačak – Podgorica (prímorské oblasti) odporúčame maximálnu opatrnosť! Ide o cestu 1. triedy (nie diaľnicu!), ktorá vedie cez menšie mestá a dediny. Trasa je komplikovaná, s častými dopravnými nehodami, dopravnými zápchami a množstvom kamiónov.
Aktuálne ceny palív je možné zistiť na internetovej stránke: www.tourism-montenegro.com/entry/Auto-moto-savez-Crne-Gore-210.php.
Vláda Čiernej Hory na základe článku 39 Zákona o životnom prostredí roku 2008 schválila eko-poplatky, ktoré na hraničných priechodoch budú uhrádzať domáce i zahraničné, fyzické i právnické osoby za používanie ciest motorovými vozidlami a k nim pripojené vozidlá.

 

Adresa Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Podgorici:
Crnogorskih Serdara 5
Podgorica 
81000
Republika Crna Gora
Telefón: 0038220601440
Mobilný telefón:  0038267654959 – pohotovostná služba v mimopracovnom čase (Emergency Call)
Fax: 0038220601456
E-mail: emb.podgorica@mzv.sk
Internet: www.mzv.sk/podgorica

Lokácia:

Čierna Hora
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informačný portál v rámci 11. ročníka súťaže o najkrajšie mesto a obec Slovenska zverejnil v týchto dňoch výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kedy sa Česká republika zapojila do medzinárodného projektu European Theatre Night, je každoročne tretiu novembrovú sobotu verejnosti divadlo prezentované v netradičnej forme. Noci divadiel, ktorá prebehne v predvečer 30. výročia Nežnej revolúcie, teda 16. novembra, sa zúčastní stovka českých divadiel.
13.11.2019
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v Tatranskej Lomnici otvorilo novú výstavu Betlehemy, ktorá má za cieľ predstaviť návštevníkom históriu betlehemov prostredníctvom vybraných diel zo zbierkového fondu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 15. 11. 2019
sviatok: