www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Lietadlom
Vnútroštátne lety zaisťuje Air Botswana. Lety sa uskutočňujú približne 1x za deň po celý týždeň. Hlavné letecké spoje prebiehajú medzi Gaborone a Francistown, Gaborone a Maun, Maun a Ghanzi.


Autobusom
Autobusy a minibusy majú uplatnenie takmer výhradne vo východnej časti krajiny. Najviac spojov je medzi Ramatlhabama a Francistown. Niekoľko spojov denne jazdí tiež medzi hlavným mestom Gaborone a Mahalapye, Francistown a Bulawayo, Francistown a Lusaka (v Zambii), Serule a Selebi-Phikwe. Počítajte s tým, že cestovné poriadky nie sú presne dodržované.
 
Vlakom
Botswanská jediná železničná trať je súčasťou trate z Bulawayo do Johannesburgu (J.A.R.). Aj keď vlak nie je príliš rýchly, je alpoň spoľahlivý a lacný. Cestovný lístok sa dá zakúpiť v predpredaji napr. v Gaborone. Rozlišujú sa tu 3 triedy: ekonomická, prvá a druhá.
 
Autom
Pokiaľ budete chcieť cestovať naprieč celou krajinou, bez 4WD sa nezaobídete. Dôležité je vedieť, že sa jazdí vľavo! V mestách a obciach je rýchlostný limit 60km/h, mimo nich na hlavných ťahoch 110km/h. Auto si môžete v Botswane vypožičať, avšak na šoférovanie vozidla potrebujete medzinárodný vodičský preukaz.

Lokácia:

Botswana
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zostaňme doma

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
Voucher na službu SledovanieTV.sk
2. cena:
Kniha Čarovné Slovensko 2 od vydavateľstva CBS
3. cena:
Kniha Čarovné Tatry a Zamagurie od vydavateľstva CBS
1. cena redakcie:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino + cestovateľský balíček od festivalu Infofest
2. cena redakcie:
Krásny šperk s polodrahokamom od Zlatníctva MILI
3. cena redakcie:
Tatranský balíček od vydavateľstva Tatrica.sk

Aktuality:

8.7.2020
Fond na podporu umenia rozhodol o víťazovi v poradí 3. ročníka projektu slovenského Mesta kultúry. Budúci rok sa popýši týmto titulom mesto Stará Ľubovňa, ktoré je kultúrnym uzlom v danom regióne.
5.7.2020
Rekonštrukcia štátneho zámku Slatiňany prináša takmer po troch rokoch svojim návštevníkom bezbariérové návštevnícke centrum, unikátne detské hospodárstvo a revitalizovaný zámocký park. Obnovou prešli aj interiéry, z ktorých niektoré budú slúžiť na nové účely.
3.7.2020
Nenechajte si ujsť úžasné výstavy a podujatia počas tohto leta v Slovenskom národnom múzeu. Azda najväčším lákadlom pre návštevníkov bude svetová výstava Poklad Inkov, ktorá sa koná v priestoroch Bratislavského hradu.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MAURÍCIUS:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 9. 7. 2020
sviatok: