www.infoglobe.sk » Cestovanie

Cestovanie

Lietadlom
Vnútroštátne lety zaisťuje Air Botswana. Lety sa uskutočňujú približne 1x za deň po celý týždeň. Hlavné letecké spoje prebiehajú medzi Gaborone a Francistown, Gaborone a Maun, Maun a Ghanzi.


Autobusom
Autobusy a minibusy majú uplatnenie takmer výhradne vo východnej časti krajiny. Najviac spojov je medzi Ramatlhabama a Francistown. Niekoľko spojov denne jazdí tiež medzi hlavným mestom Gaborone a Mahalapye, Francistown a Bulawayo, Francistown a Lusaka (v Zambii), Serule a Selebi-Phikwe. Počítajte s tým, že cestovné poriadky nie sú presne dodržované.
 
Vlakom
Botswanská jediná železničná trať je súčasťou trate z Bulawayo do Johannesburgu (J.A.R.). Aj keď vlak nie je príliš rýchly, je alpoň spoľahlivý a lacný. Cestovný lístok sa dá zakúpiť v predpredaji napr. v Gaborone. Rozlišujú sa tu 3 triedy: ekonomická, prvá a druhá.
 
Autom
Pokiaľ budete chcieť cestovať naprieč celou krajinou, bez 4WD sa nezaobídete. Dôležité je vedieť, že sa jazdí vľavo! V mestách a obciach je rýchlostný limit 60km/h, mimo nich na hlavných ťahoch 110km/h. Auto si môžete v Botswane vypožičať, avšak na šoférovanie vozidla potrebujete medzinárodný vodičský preukaz.

Lokácia:

Botswana
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

29.2.2020
Letisko Praha prechádza  v dôsledku navyšovania kapacity postupnou modernizáciou. Momentálna rekonštrukcia triedičky batožiny na Termináli 1 od 1. marca ovplyvní proces odbavenia cestujúcich. U vybraných dopravcov sa presunie na Terminál 2.
28.2.2020
Jarná séria festivalu Cestou necestou sa predstaví v 22 mestách na Slovensku a prinesie úžasné prednášky plné dobrodružstva, zážitkov a inšpirácií.
27.2.2020
Udržateľná architektúra – to je téma festivalu o staviteľstve, ktoré je ohľaduplné k životnému prostrediu. Na brnianskom výstavisku sa v pavilóne V do soboty 29. februára stretnete s projektami budúcnosti, ktoré sú zamerané na udržateľnú architektúru.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:sobota 29. 2. 2020
sviatok: