www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosť

Zdravotné riziká: Odporúča sa očkovanie proti vírovej hepatitíde typu A, poliomyelitíde, tetanu, japonskej encefalitíde a brušnému týfu. Celoročné riziko nákazy maláriou je iba v južnej časti kráľovstva do nadmorskej výšky 2 500 m n.m.. Pri pobyte v malarických oblastiach sa odporúča chomoprofylaxe meflochinem (Lariam) v dávke 1 tablety (250 mg) raz do týždňa. Cudzinci sú veľmi často postihnutí hnačkovými chorobami, vyskytuje sa takisto cholera. V Bhutáne, hlavne v údolí hlavného mesta Thimphu, je zvýšené riziko besnoty

Ubytovanie: Bhután sa pre cudzincov otvoril až v roku 1994 a počet turistov je najďalej veľmi obmedzený. Turistická infraštruktúra sa preto rozvíja len veľmi pomaly. Neexistujú tu ani trojhviezdičkové hotely. V hlavnom meste Thimphu sa odporúča rezervovať pre ubytovanie hotel Zndopelri, ktorý je známy dobrou stravou. Väčšina cudzincov býva ubytovaná v hoteli Mothigang v nadmorskej výške 2560 metrov. Relatívne dobré hotely sú ešte v mestách Bumthang, Tongsa, Mongar a Tashigang. Spoločnosť „Bhutan Tourism Corporation Ltd.“ spravuje sieť jednoduchých ubytovacích zariadení s úslužným personálom.

Spojenie: Telefonické a faxové spojenie v Bhutáne je dostupné len na hlavných turistických trasách. Medzinárodné spojenie sa dá uskutočniť iba z týchto miest: Paro, Thimphu, Bumthang, Mongar a Tashigang. Medzinárodný telefónny kód Bhutánu je 975, mestské kódy 2 pre oblasť Thimphu a Paro, 3 pre oblasti Tongsa, Bumthang a Galeyphu a 4 pre oblasti Mongar, Tashigang a Samdrupjongkar. Poštové spojenie pokrýva väčšinu zeme. Zaslanie zásielky poštou letecky do ČR trvá asi 3 týždne. Je tu pomerne rozšírená faxová služba, naopak internet neexistuje, teda zasielanie e-mailovej pošty nie je možné.

Doprava: Iba cestná, železnica tu neexistuje. Hlavné cesty majú spevnený povrch. Premávka je hustá. V horskom teréne je kvôli počasiu často znížená viditeľnosť a je tu mnoho neprehľadných zákrut a úzke miesta. Je možné cestovať autobusmi alebo si prenajať auto, spravidla japonské so šoférom. Cestovať do Bhutánu vlastným motorovým vozidlom nie je povolené. Cesta z medzinárodného letiska Paro do hlavného mesta Thimphu trvá 90-120 minút (62 km), z cestného hraničného prechodu Phuntsholing do Thimphu cca 6 hodín. Vzhľadom k stavu ciest a terénu treba jazdiť veľmi opatrne.

Oblasti s vstupom na zvláštne povolenie: Do mnohých oblastí Bhutánu nie je cudzincom vstup povolený. V princípe platí, že cudzinci sa môžu pohybovať len po známych turistických trasách. Mimo tieto trasy existuje množstvo zaujímavých chrámov a kláštorov, ktoré stále plní svoju pôvodnú funkciu, takže prístup cudzincom sem je povolený iba na zvláštne povolenie
počasie a podnebie: Vhodná doba na cestovanie do Bhutánu je v období od marca do mája a od októbra do novembra. Bhután leží na južných svahoch Vysokých Himalájí, ktorých mnohé vrcholy na hraniciach s Čínou presahujú 7000 m n.m.. Povrch, členený riečnymi údoliami sa znižuje k juhu do nížiny rieky Brahmaputry. Podnebie je subtropické, monzúnové, vo veľhorách extrémne chladné, vysokohorské. Najviac zrážok prinášajú letné monzúnové dažde od júla do októbra. Monzúnové lesy prechádzajú vo vyšších polohách do horských lesov a alpínskych lúk, nad snežnou čiarou je územie s trvalým snehovým a ľadovcovým pokryvom.

Bezpečnostná situácia a kriminalita: Kriminalita v Bhutáne je minimálna a obmedzuje sa iba na drobné krádeže. Strata, či odcudzenie cestovného dokladu musí byť nahlásená na najbližšej policajnej stanici. Celková bezpečnosť situácie zostáva bezproblémová aj po teroristických útokoch na USA roku 2001.

 

Zdroj: MZV ČR

späť

Lokácia:

Bhután
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

25.8.2019
V hornej časti podtatranskej obce Ždiar môžete navštíviť novú letnú expozíciu zachytávajúcu svet unikátnych živočíchov.
24.8.2019
Nielen pre potreby Pražanov, ale aj pre návštevníkov Prahy, vzniklo ďalšie miesto pre oddych a vychádzky prírodou. Na území Prahy v Horných Počerniciach zrevitalizovali nehostinné územie V Ladech (vrátane vodných plôch), a tak vznikol nový lesopark.
23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 25. 8. 2019
sviatok:
dnes:
nedeľa 25.8.
22 °C
zajtra:
pondelok 26.8.
22 °C