www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Napriek tomu, že dlhoročná občianska vojna v Angole skončila v roku 2002, je treba cestu do Angoly starostlivo zvážiť. Hlavnými nebezpečenstvami sú vysoká miera kriminality, zlá sieť pozemných komunikácií a výskyt zamínovaných oblastí. Na druhej strane nehrozí nebezpečenstvo teroristických útokov, ktoré neboli v krajine nikdy zaznamenané.
Kriminalita je najväčšia v hlavnom meste Luande, kde dochádza k ozbrojeným prepadom osôb aj automobilov. Je potrebné byť neustále v strehu. Neodporúča sa po zotmení vychádzať, nejazdiť v noci autom mimo hlavné mesto či do okrajových oblastí Luandy.

V prípade cestovania po krajine, nech už za obchodom či za prácou, je dobré využiť služby organizácie, napr. cestovnej kancelárie, schopnej poskytnúť elementárnu logistiku a bezpečnosť. Prepravné a ubytovacie možnosti sú mimo Luandu veľmi obmedzené a drahé. Hlavným spôsobom prepravy vo vnútroštátnom merite je letecká doprava. Kvalita a údržba lietadiel miestnych aerolínií je však spochybniteľná (zamestnancom OSN je v krajine odporúčané využívať služby spoločnosti Sonair a Air Gemini).

Úradným i inak dominantným jazykom je portugalčina; okrem medzinárodných hotelov sa dá dohovoriť francúzsky alebo anglicky len výnimočne.
Miestna mena si v súčasnosti udržuje stabilný kurz, je bežné tiež platiť priamo v USD.
Zásuvky sú európske, napätie 220 V.
Žiadny z českých operátorov v Angole neroomuje, je nutné si zadovážiť miestnu SIM kartu alebo používať pevné linky. Ceny v hoteloch sú vždy vysoké.
Fotografovať (okrem citlivých objektov - napr. vládnych budov, policajných staníc, príslušníkov ozbrojených zložiek apod.) je možné, je však nutné počítať s negatívnou reakciou miestneho obyvateľstva a často aj polície.

späť

Lokácia:

Angola
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pamiatky okolo nás

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Elektrický mlynček na korenie
2. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
3. cena:
Darčeková kazeta VINCENTKA
1. cena redakcie:
Wellness pobyt pre 2 osoby na 2 noci s polpenziou a procedúrami v Grand Hoteli Bellevue**** Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Fitness náramok SAMSUNG Galaxy Fit e
3. cena redakcie:
Celodenný vstup do Aquacity Poprad pre 2 osoby

Aktuality:

18.11.2019
Oponický kaštieľ ponúkne 22. a 23. novembra 2019 nočné prehliadky Aponiovskej knižnice obohatené o výklad v podaní Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondelok 18. novembra 2019 si môžete prísť vypočuť, čo zažil Martin Krasňanský pri svojej výprave za polárny kruh, po ktorej bude nasledovať filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letisko Václava Havla Praha získalo už šiestu Zlatú medailu v súťaži Český med za svoj tohtoročný kvetový med. Súťaž každoročne vyhlasuje Výskumný ústav včelárstva v Dole. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 360 vzoriek. Opäť sa potvrdilo, že med produkovaný včelstvami chovanými v areáli Letiska Praha spĺňa najvyššiu kvalitu.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MALTA a MONAKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 18. 11. 2019
sviatok: