www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Napriek tomu, že dlhoročná občianska vojna v Angole skončila v roku 2002, je treba cestu do Angoly starostlivo zvážiť. Hlavnými nebezpečenstvami sú vysoká miera kriminality, zlá sieť pozemných komunikácií a výskyt zamínovaných oblastí. Na druhej strane nehrozí nebezpečenstvo teroristických útokov, ktoré neboli v krajine nikdy zaznamenané.
Kriminalita je najväčšia v hlavnom meste Luande, kde dochádza k ozbrojeným prepadom osôb aj automobilov. Je potrebné byť neustále v strehu. Neodporúča sa po zotmení vychádzať, nejazdiť v noci autom mimo hlavné mesto či do okrajových oblastí Luandy.

V prípade cestovania po krajine, nech už za obchodom či za prácou, je dobré využiť služby organizácie, napr. cestovnej kancelárie, schopnej poskytnúť elementárnu logistiku a bezpečnosť. Prepravné a ubytovacie možnosti sú mimo Luandu veľmi obmedzené a drahé. Hlavným spôsobom prepravy vo vnútroštátnom merite je letecká doprava. Kvalita a údržba lietadiel miestnych aerolínií je však spochybniteľná (zamestnancom OSN je v krajine odporúčané využívať služby spoločnosti Sonair a Air Gemini).

Úradným i inak dominantným jazykom je portugalčina; okrem medzinárodných hotelov sa dá dohovoriť francúzsky alebo anglicky len výnimočne.
Miestna mena si v súčasnosti udržuje stabilný kurz, je bežné tiež platiť priamo v USD.
Zásuvky sú európske, napätie 220 V.
Žiadny z českých operátorov v Angole neroomuje, je nutné si zadovážiť miestnu SIM kartu alebo používať pevné linky. Ceny v hoteloch sú vždy vysoké.
Fotografovať (okrem citlivých objektov - napr. vládnych budov, policajných staníc, príslušníkov ozbrojených zložiek apod.) je možné, je však nutné počítať s negatívnou reakciou miestneho obyvateľstva a často aj polície.

späť

Lokácia:

Angola
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

21.6.2019
V sobotu 7. septembra 2019 sú pozvaní všetci tí, ktorí si ctia tradície, ktorí milujú folklór a ktorí sa chcú stretnúť v Banskej Bystrici, aby si spoločne pripomenuli neoceniteľnú históriu a s ňou späté mnohé kultúrne zvyky a tradície.
20.6.2019
Zahájenie novej turistickej sezóny v Kutnej Hore sa bude opäť niesť v znamení veľkolepej slávy. Víkendový program gotického festivalu začína v sobotu 22. 6. dopoludnia pred chrámom sv. Barbory a ukončený bude v nedeľu podvečer.
19.6.2019
Už tento víkend sa verejnosti predstaví viac ako 20 ústavov a vedeckých centier Slovenskej akadémie vied so zaujímavými výsledkami svojej práce v stánkoch na Primaciálnom námestí.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 21. 6. 2019
sviatok: