www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Napriek tomu, že dlhoročná občianska vojna v Angole skončila v roku 2002, je treba cestu do Angoly starostlivo zvážiť. Hlavnými nebezpečenstvami sú vysoká miera kriminality, zlá sieť pozemných komunikácií a výskyt zamínovaných oblastí. Na druhej strane nehrozí nebezpečenstvo teroristických útokov, ktoré neboli v krajine nikdy zaznamenané.
Kriminalita je najväčšia v hlavnom meste Luande, kde dochádza k ozbrojeným prepadom osôb aj automobilov. Je potrebné byť neustále v strehu. Neodporúča sa po zotmení vychádzať, nejazdiť v noci autom mimo hlavné mesto či do okrajových oblastí Luandy.

V prípade cestovania po krajine, nech už za obchodom či za prácou, je dobré využiť služby organizácie, napr. cestovnej kancelárie, schopnej poskytnúť elementárnu logistiku a bezpečnosť. Prepravné a ubytovacie možnosti sú mimo Luandu veľmi obmedzené a drahé. Hlavným spôsobom prepravy vo vnútroštátnom merite je letecká doprava. Kvalita a údržba lietadiel miestnych aerolínií je však spochybniteľná (zamestnancom OSN je v krajine odporúčané využívať služby spoločnosti Sonair a Air Gemini).

Úradným i inak dominantným jazykom je portugalčina; okrem medzinárodných hotelov sa dá dohovoriť francúzsky alebo anglicky len výnimočne.
Miestna mena si v súčasnosti udržuje stabilný kurz, je bežné tiež platiť priamo v USD.
Zásuvky sú európske, napätie 220 V.
Žiadny z českých operátorov v Angole neroomuje, je nutné si zadovážiť miestnu SIM kartu alebo používať pevné linky. Ceny v hoteloch sú vždy vysoké.
Fotografovať (okrem citlivých objektov - napr. vládnych budov, policajných staníc, príslušníkov ozbrojených zložiek apod.) je možné, je však nutné počítať s negatívnou reakciou miestneho obyvateľstva a často aj polície.

späť

Lokácia:

Angola
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

23.8.2019
Do konca augusta, od pondelka do piatku, sa o 10-tej hodine konajú bezplatné prehliadky historického centra Trnavy. Zraz zaujemcov je vždy pred Turistickým informačným centrom.
22.8.2019
Najlepší triatlonisti z 39 krajín sveta sa už po tretí raz zídu na pretekoch ITU Svetového pohára, ktorý sa každoročne koná na konci augusta v Karlových Varoch. CITY TRIATLON Karlovy Vary sa tento rok uskutoční 23.–25. augusta. Súčasťou programu budú aj preteky pre deti, amatérskych športovcov, nočný beh kúpeľným mestom, ale aj koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
21.8.2019
Všetci milovníci rýchlych áut sa môžu tešiť na výnimočné preteky cestných automobilov na okruhu Slovakia ring, ktoré sa uskutočnia 24. a 25. augusta 2019.

Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 23. 8. 2019
sviatok: