www.infoglobe.sk » Bezpečnosť

Bezpečnosť

Napriek tomu, že dlhoročná občianska vojna v Angole skončila v roku 2002, je treba cestu do Angoly starostlivo zvážiť. Hlavnými nebezpečenstvami sú vysoká miera kriminality, zlá sieť pozemných komunikácií a výskyt zamínovaných oblastí. Na druhej strane nehrozí nebezpečenstvo teroristických útokov, ktoré neboli v krajine nikdy zaznamenané.
Kriminalita je najväčšia v hlavnom meste Luande, kde dochádza k ozbrojeným prepadom osôb aj automobilov. Je potrebné byť neustále v strehu. Neodporúča sa po zotmení vychádzať, nejazdiť v noci autom mimo hlavné mesto či do okrajových oblastí Luandy.

V prípade cestovania po krajine, nech už za obchodom či za prácou, je dobré využiť služby organizácie, napr. cestovnej kancelárie, schopnej poskytnúť elementárnu logistiku a bezpečnosť. Prepravné a ubytovacie možnosti sú mimo Luandu veľmi obmedzené a drahé. Hlavným spôsobom prepravy vo vnútroštátnom merite je letecká doprava. Kvalita a údržba lietadiel miestnych aerolínií je však spochybniteľná (zamestnancom OSN je v krajine odporúčané využívať služby spoločnosti Sonair a Air Gemini).

Úradným i inak dominantným jazykom je portugalčina; okrem medzinárodných hotelov sa dá dohovoriť francúzsky alebo anglicky len výnimočne.
Miestna mena si v súčasnosti udržuje stabilný kurz, je bežné tiež platiť priamo v USD.
Zásuvky sú európske, napätie 220 V.
Žiadny z českých operátorov v Angole neroomuje, je nutné si zadovážiť miestnu SIM kartu alebo používať pevné linky. Ceny v hoteloch sú vždy vysoké.
Fotografovať (okrem citlivých objektov - napr. vládnych budov, policajných staníc, príslušníkov ozbrojených zložiek apod.) je možné, je však nutné počítať s negatívnou reakciou miestneho obyvateľstva a často aj polície.

späť

Lokácia:

Angola
Kalendár akcií:

PoUtStŠtPiSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

29.3.2020
Napriek šíriacemu sa koronavírusu vás chceme informovať o novej turisticko-kultúrnej ceste vedúcej naprieč Španielskom, ktorá vás zavedie po stopách Rodriga Díaza de Vivar - stredovekého rytiera známeho ako Cid Campeador.
28.3.2020
Prinášame vám pár tipov, kam sa vydať do prírody, keď zostávajú pamiatky, múzeá a galérie zatvorené. Každý vo svojom okolí nájde nejakú voľne prístupnú rozhľadňu, vyhliadku alebo náučný chodník.
27.3.2020
Organizácia spojených národov si každoročne necháva spracovávať trošku netradičný rebríček o najšťastnejších národoch sveta (World Happiness Report) resp. najlepších miestach pre život. Ako dopadli tohtoročné merania sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - GUATEMALA, BELIZE a DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 29. 3. 2020
sviatok: