www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosťOdporúča sa vyhýbať sa všetkým miestam, v ktorých nie je zabezpečená policajná ochrana. Zároveň sa odporúča stýkať sa iba s dôveryhodnými a známymi osobami, rešpektovať špecifiká zeme a rady zmienených osôb.

Schopnosť afghanskych orgánov a jednotiek ISAF udržiavať poriadok a zaistiť bezpečnosť svojich občanov a návštevníkov je veľmi obmedzená. V zemi sú stále aktívne zbytky bývalého režimu Talibanu a teroristickej siete Al Kajda a pokračujú tu vojenské operácie USA a spojencov.

Cestovanie nie je bezpečné na celom území Afganistanu, vrátane hlavného mesta Kábubu, vzhľadom k prebiehajúcim vojenským operáciám, prítomnosti mín, banditov, ozbrojených zrážok medzi politickými a kmeňovými skupinami a rizika teroristických útokov. Na prelome rokov 2001/2002 bolo v zemi zavraždených niekoľko novinárov, vrátane štyroch novinárov zavraždených poblíž mesta Sarabi na frekventovanej ceste medzi Džalalabádom a Kábulom v novembri 2001. V priebehu roku 2002 bolo prevedených niekoľko desiatok teroristických útokov namierených proti zahraničným, vojenským a vládnym cieľom, vrátane pokusu o zavraždenie prezidenta Karzáího.

Vo vidieckych oblastiach zeme a pozdĺž ciest sa podľa odhadov nachádza 5 – 7 mil. nášľapných mín a veľké množstvo nevybuchnutej munície. V niektorých oblastiach zeme je akútny nedostatok potravín. Afhanistan má minimum infraštruktúry a verejných služieb. V celej zemi, vrátane hlavného mesta Kábulu, je úplný nedostatok ubytovacích kapacít. V niektorých oblastiach sa vzhľadom k nedostatku vody a lekárskej pomoci šíria choroby.

Systém verejnej dopravy v zemi neexistuje a nedostatok pohonných hmôt je chronický. Dopravu je možné si najať u súkromných a príležitostných dopravcov. Miestne cestné dane a poplatky môžu byť vyberané podľa aktuálnej situácie v jednotlivých oblastiach. Cesty nie sú udržované a nemusia byť zjazdné.

Za pašovanie a prechovávanie narkotík sú ukladané prísne tresty.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Afganistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Leto plné radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Dve vstupenky na koncert Lucie Bíla v Tatrách
2. cena:
Dámske štýlové slnečné okuliare Polaroid od Optik Morvay
3. cena:
Turistický sprievodca z rodinného vydavateľstva Dajama
1. cena redakcie:
Poukážka pre dve osoby na dve noci s raňajkami v Hoteli Európa Liptovský Mikuláš
2. cena redakcie:
Letný kozmetický balíček z dm drogérie
3. cena redakcie:
Kombinovaná vstupenka na zámok Schloss Hof a Niederweiden

Aktuality:

19.8.2019
Zažite netradičnú nočnú prehliadku hradu Strečno či jednej z najväčších vojenských pevností v strednej Európe.
18.8.2019
Metropola východu – Košice vás pozýva 24. augusta 2019 na workshop Svet na modro, prostredníctvom ktorého odhalíte tajomstvá modrotlače.
17.8.2019
Do konca septembra bude v pražských uliciach prebiehať kampaň zameraná na pravidlá, ktoré musia dodržiavať turisti v hlavnom meste. Sústredí sa na chovanie turistov v nočnej Prahe v problematických lokalitách.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ESTÓNSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:pondelok 19. 8. 2019
sviatok:
dnes:
pondelok 19.8.
23 °C
zajtra:
utorok 20.8.
19 °C