www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosťOdporúča sa vyhýbať sa všetkým miestam, v ktorých nie je zabezpečená policajná ochrana. Zároveň sa odporúča stýkať sa iba s dôveryhodnými a známymi osobami, rešpektovať špecifiká zeme a rady zmienených osôb.

Schopnosť afghanskych orgánov a jednotiek ISAF udržiavať poriadok a zaistiť bezpečnosť svojich občanov a návštevníkov je veľmi obmedzená. V zemi sú stále aktívne zbytky bývalého režimu Talibanu a teroristickej siete Al Kajda a pokračujú tu vojenské operácie USA a spojencov.

Cestovanie nie je bezpečné na celom území Afganistanu, vrátane hlavného mesta Kábubu, vzhľadom k prebiehajúcim vojenským operáciám, prítomnosti mín, banditov, ozbrojených zrážok medzi politickými a kmeňovými skupinami a rizika teroristických útokov. Na prelome rokov 2001/2002 bolo v zemi zavraždených niekoľko novinárov, vrátane štyroch novinárov zavraždených poblíž mesta Sarabi na frekventovanej ceste medzi Džalalabádom a Kábulom v novembri 2001. V priebehu roku 2002 bolo prevedených niekoľko desiatok teroristických útokov namierených proti zahraničným, vojenským a vládnym cieľom, vrátane pokusu o zavraždenie prezidenta Karzáího.

Vo vidieckych oblastiach zeme a pozdĺž ciest sa podľa odhadov nachádza 5 – 7 mil. nášľapných mín a veľké množstvo nevybuchnutej munície. V niektorých oblastiach zeme je akútny nedostatok potravín. Afhanistan má minimum infraštruktúry a verejných služieb. V celej zemi, vrátane hlavného mesta Kábulu, je úplný nedostatok ubytovacích kapacít. V niektorých oblastiach sa vzhľadom k nedostatku vody a lekárskej pomoci šíria choroby.

Systém verejnej dopravy v zemi neexistuje a nedostatok pohonných hmôt je chronický. Dopravu je možné si najať u súkromných a príležitostných dopravcov. Miestne cestné dane a poplatky môžu byť vyberané podľa aktuálnej situácie v jednotlivých oblastiach. Cesty nie sú udržované a nemusia byť zjazdné.

Za pašovanie a prechovávanie narkotík sú ukladané prísne tresty.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Afganistan
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok: