www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosťOdporúča sa vyhýbať sa všetkým miestam, v ktorých nie je zabezpečená policajná ochrana. Zároveň sa odporúča stýkať sa iba s dôveryhodnými a známymi osobami, rešpektovať špecifiká zeme a rady zmienených osôb.

Schopnosť afghanskych orgánov a jednotiek ISAF udržiavať poriadok a zaistiť bezpečnosť svojich občanov a návštevníkov je veľmi obmedzená. V zemi sú stále aktívne zbytky bývalého režimu Talibanu a teroristickej siete Al Kajda a pokračujú tu vojenské operácie USA a spojencov.

Cestovanie nie je bezpečné na celom území Afganistanu, vrátane hlavného mesta Kábubu, vzhľadom k prebiehajúcim vojenským operáciám, prítomnosti mín, banditov, ozbrojených zrážok medzi politickými a kmeňovými skupinami a rizika teroristických útokov. Na prelome rokov 2001/2002 bolo v zemi zavraždených niekoľko novinárov, vrátane štyroch novinárov zavraždených poblíž mesta Sarabi na frekventovanej ceste medzi Džalalabádom a Kábulom v novembri 2001. V priebehu roku 2002 bolo prevedených niekoľko desiatok teroristických útokov namierených proti zahraničným, vojenským a vládnym cieľom, vrátane pokusu o zavraždenie prezidenta Karzáího.

Vo vidieckych oblastiach zeme a pozdĺž ciest sa podľa odhadov nachádza 5 – 7 mil. nášľapných mín a veľké množstvo nevybuchnutej munície. V niektorých oblastiach zeme je akútny nedostatok potravín. Afhanistan má minimum infraštruktúry a verejných služieb. V celej zemi, vrátane hlavného mesta Kábulu, je úplný nedostatok ubytovacích kapacít. V niektorých oblastiach sa vzhľadom k nedostatku vody a lekárskej pomoci šíria choroby.

Systém verejnej dopravy v zemi neexistuje a nedostatok pohonných hmôt je chronický. Dopravu je možné si najať u súkromných a príležitostných dopravcov. Miestne cestné dane a poplatky môžu byť vyberané podľa aktuálnej situácie v jednotlivých oblastiach. Cesty nie sú udržované a nemusia byť zjazdné.

Za pašovanie a prechovávanie narkotík sú ukladané prísne tresty.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Afganistan
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Pestrá jeseň

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
Balance test a Balance Oil od spoločnosti ZINZINO
2. cena:
sada čokolád značky Lindt a vstupenky na prehliadku Velkopopovického pivovaru Kozel
3. cena:
Poukážka na dve vstupenky do talkshow SUPERMAMY
1. cena redakcie:
Darčekový poukaz pre 2 osoby na 2 noci vrátane raňajok na Chate Magurka v Nízkych Tatrách
2. cena redakcie:
Hniezdo pre bábätko od ZUZ made with love
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

17.10.2019
Pri príležitosti Medzinárodného dňa archeológie vás Sázavský kláštor pozýva v sobotu 19. októbra na špeciálne tematické prehliadky s archeológmi, ktoré budú náhľadom nielen do výskumov kláštora a okolia, ale aj do prostredia českej počítačovej hry z obdobia neskorého stredoveku.
16.10.2019
Počas víkendu 26. a 27. októbra 2019 sa zámocký komplex Schloss Hof stane ideálnym miestom pre všetkých milovníkov tajomna, duchov a strašidiel.
15.10.2019
Šumavská príroda zaznamenala po viac ako sto rokoch výskyt pralesného bezstavovca – ploskáňa veľkého (Peltis grossa), 1,5 centimetra veľkého čierneho chrobáka, ktorý sa znovu objavil v národnom parku Šumava.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - ÍRSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:štvrtok 17. 10. 2019
sviatok:
dnes:
štvrtok 17.10.
12 °C
zajtra:
piatok 18.10.
11 °C