www.infoglobe.sk » Odporúčania a bezpečnosť

Odporúčania a bezpečnosťOdporúča sa vyhýbať sa všetkým miestam, v ktorých nie je zabezpečená policajná ochrana. Zároveň sa odporúča stýkať sa iba s dôveryhodnými a známymi osobami, rešpektovať špecifiká zeme a rady zmienených osôb.

Schopnosť afghanskych orgánov a jednotiek ISAF udržiavať poriadok a zaistiť bezpečnosť svojich občanov a návštevníkov je veľmi obmedzená. V zemi sú stále aktívne zbytky bývalého režimu Talibanu a teroristickej siete Al Kajda a pokračujú tu vojenské operácie USA a spojencov.

Cestovanie nie je bezpečné na celom území Afganistanu, vrátane hlavného mesta Kábubu, vzhľadom k prebiehajúcim vojenským operáciám, prítomnosti mín, banditov, ozbrojených zrážok medzi politickými a kmeňovými skupinami a rizika teroristických útokov. Na prelome rokov 2001/2002 bolo v zemi zavraždených niekoľko novinárov, vrátane štyroch novinárov zavraždených poblíž mesta Sarabi na frekventovanej ceste medzi Džalalabádom a Kábulom v novembri 2001. V priebehu roku 2002 bolo prevedených niekoľko desiatok teroristických útokov namierených proti zahraničným, vojenským a vládnym cieľom, vrátane pokusu o zavraždenie prezidenta Karzáího.

Vo vidieckych oblastiach zeme a pozdĺž ciest sa podľa odhadov nachádza 5 – 7 mil. nášľapných mín a veľké množstvo nevybuchnutej munície. V niektorých oblastiach zeme je akútny nedostatok potravín. Afhanistan má minimum infraštruktúry a verejných služieb. V celej zemi, vrátane hlavného mesta Kábulu, je úplný nedostatok ubytovacích kapacít. V niektorých oblastiach sa vzhľadom k nedostatku vody a lekárskej pomoci šíria choroby.

Systém verejnej dopravy v zemi neexistuje a nedostatok pohonných hmôt je chronický. Dopravu je možné si najať u súkromných a príležitostných dopravcov. Miestne cestné dane a poplatky môžu byť vyberané podľa aktuálnej situácie v jednotlivých oblastiach. Cesty nie sú udržované a nemusia byť zjazdné.

Za pašovanie a prechovávanie narkotík sú ukladané prísne tresty.

 

Zdroj: MZV

späť

Lokácia:

Afganistan
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
31.3.2020
Národné múzeum je rovnako ako ostatné múzeá v súčasnej dobe pre návštevníkov zatvorené. Vybrané výstavy ale môžete vidieť online a ďalšie sa pripravujú.
30.3.2020
Na základe novej štúdie magazínu Ceoworld bol aj tento rok zostavený rebríček najdrahších krajín pre život. Výsledné poradie bolo zostavené na základe údajov o životných nákladov, nájomnom, cenách potravín, stravovania a o celkovej kúpnej sile obyvateľstva.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 1. 4. 2020
sviatok:
dnes:
streda 1.4.
3 °C
zajtra:
štvrtok 2.4.
10 °C