www.infoglobe.sk » India – expedícia Tiger: cesta a uvítanie

India – expedícia Tiger: cesta a uvítanie

Publikované: 9.3.2019
Asi by som mala ísť spať, keď musím už o 3.30 vstávať, ale čo s tým, keď nie som unavená. Všetko je už zbalené, len ešte premýšľam, či si mám vziať pršiplášť, alebo nie, keď hlásia slnečno 44 °C. Nakoniec som ho z kufru vybrala. Vám ho ale odporúčam pribaliť, je veľmi praktický, keď vás náhle prepadne prietrž mračien.

Zdá sa, že sotva čo som zavrela oči, už sa prebúdzam. O tomto čase nie je žiadna premávka, takže na letisku som za 15 minút. Odbavenie bez problémov, jedno medzipristátie v Amsterdame a potom už rovno do Dillí. Napočudovanie je v lietadle plno miesta, je poloprázdne. Pristávame krátko pred polnocou.

20180511_103812

Čaká nás imigračné oddelenie. Treba vyplniť krátky formulár, dátum narodenia, č. pasu a miesto prvého ubytovania. Palubnú vstupenku mám vytlačenú z internete, tá sa úradníkovi veľmi nepozdáva, tak skúšam druhú, z letiska, ktorú mám len náhodou, pretože som menila miestenku... Ďalšie problémy už nie sú, podávam vízum a za chvíľočku to mám celé za sebou. 

Hurá už nám idú kufre! Žiadne katastrofické scenáre, že budeme bez batožiny, sa nekonajú. Vzápätí nás vyzdvihuje náš šofér – Jamid. Čaká nás odhadom zhruba 7 hodín jazdy.

Nové Dillí

Jazdí sa vľavo, alebo skôr všade, koľkokrát aj v protismere. Cesta chvíľu existuje a chvíľu nie. Znenazdania sa stráca a vedie nás len utlačená hlina. Veľkým prekvapením sú neustále hrbole (asfaltové), ktoré nás nútia spomaliť. Často sa objavujú cedule 30–40 km/h; keď nie sú, aj tak ideme max. 70 km/h.

India

Premávka je hustá, všade okolo nás sú kadečím vylepšené nákladné autá – stužkami, kvetinami, kresbami, čím farebnejšie, tým lepšie. A tiež treba dať o sebe vedieť. Nemôžem určiť, či je to hudba, či len zmes tónov, každopádne to musí byť veľmi hlasné! Tie zvuky vraj nahrádzajú klaksóny.

Pomaly sa rozvidnieva, pokiaľ by som mala Indiu prirovnať k nejakej inej krajine, ktorú som už navštívila, tak asi k Srí Lanke. Podobnosť je zrejmá!

cestou z letiska

Pozdĺž cesty sa prechádzajú kravy, sú značne pochudnuté, prevažne biele, občas nejaká čierna alebo strakatá. A ešte niečo sa často opakuje, autá prekryté obrovskou plachtou, vo vnútri je myslím bavlna. Na prvý pohľad to pripomína obrovskú perinu.

Konečne sme dorazili k hotelu. Pred ním nás čaká príjemné uvítanie v podobe kvetinového závesu. Myslím, že to sú aksamietnice, je to milé. Je to veľmi príjemný hotel, izby sú priestranné, kúpeľňa veľká a upratujú tu niekoľkokrát denne.

2

Nabudúce si porozprávame o NP Ranthambore a príprave na safari.

GPS: (medzinárodné letisko v Dillí) 28°33'29.0"N 77°05'40.7"E

 

Text: Magdaléna Radostová

Foto: Magdaléna Radostová, Wikimedia Commons: Aktron

Preklad: O. MaňákováDiskusia k článku (0)


Súvisiace články

India – krajina tisícich bohov I.
Publikované: 1.1.2011
India je kolískou indoeurópskej civilizácie a dlho bola krajinou, ktorej bohatstvo chcela využiť nejedna rozpínajúca sa ríša. Dnes je najväčšou svetovou demokraciou a v najbližšej budúcnosti sa stane zásadným hráčom na poli globálnej politiky. Aká je však vo vnútri? Akými krásami na vás zapôsobí? To sa dočítate v našom novom seriáli.

India – expedícia Tiger: cesta na safari
Publikované: 16.3.2019
Jedlo sa tu podáva ako bufet. Z miestnej kuchyne mi asi najviac chutia placky čapátí alebo naan, tie by som mohla jesť bez obmedzenia. A tiež mam rada jahňacie mäso, ktoré tu pripravujú skutočne veľmi dobre. Veľkým lákadlom sú rôzne dezerty, sú nielen veľmi dobré, ale tiež veľmi sladké, no skrátka kalorická bomba. Radšej si dám exotické ovocie.

India – expedícia Tiger: na safari
Publikované: 23.3.2019
Prírodná rezervácia je obrovská, rozprestiera sa na ploche viac než 392 kilometrov štvorcových, pre verejnosť je prístupná len časť, ktorá je rozdelená do niekoľkých sekcií. Pri objednávaní safari musíte špecifikovať, ktorú zónu chcete navštíviť. Prechádzanie z jednej zóny do druhej je zakázané, výnimku tvorí len celodenné safari. Jeho cena je však obrovská.

India - krajina tisícich bohov II.
Publikované: 23.3.2011
V pokračovaní o tejto najväčšej miliardovej demokracii sveta sa zameriame na jej severnú časť.

India - krajina tisícich bohov III.
Publikované: 30.3.2011
V treťom pokračovaní poputujeme ďalej severom Indie, pričom tentokrát sa dozviete viac o slávnom prastarom meste Agra a ďalších.

India – krajina tisícich bohov IV.
Publikované: 6.4.2011
V dnešnej časti seriálu o druhej najľudnatejšej zemi sveta a najväčšej svetovej demokracii si prečítate o jej západnej časti.

India - krajina tisícich bohov V.
Publikované: 13.4.2011
Dnes opäť zostaneme v západnej Indii. Dozviete sa o štáte Goa.

India - krajina tisícich bohov VI.
Publikované: 20.4.2011
Dnes sa vypravíme do južnej Indie, do miest ako Čennaj alebo Bengalúru...

India – krajina tisícich bohov VII.
Publikované: 27.4.2011
V poslednej časti o indickom subkontinente sa dočítate o jeho východnej časti.


Súvisiaca fotogaléria

India III.
Tretia fotogaléria z Indie obsahuje fotky z oblasti Darjeelingu a himalájske panorámy z indicko-n...

India II.
V ďalšej fotogalérii z Indie si môžete pozrieť monumentálnu stavbu Tádž Mahal ako aj fotografie z...

India I.
Fotografie niektorých historických pamiatok v Dillí, miestneho múzea železnice, života ľudí v ruš...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Jarné potulky

1. 3. – 30. 4. 2019
1. cena:
Balíček prekvapení z Divadla Nová scéna
2. cena:
Knižná publikácia Madagaskar - moja láska
3. cena:
Dve vstupenky na komédiu s pesničkami - KLIMAKTÉRIUM... a čo?
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci vo Villa Credo , Vysoké Tatry
2. cena redakcie:
Balíček kozmetiky od spoločnosti ALDA SLOVAKIA
3. cena redakcie:
Bluetooth reproduktor JBL GO 2

Aktuality:

26.3.2019
Portmoneum v Litomyšli na Svitavsku tento rok skráti kvôli rekonštrukcii výstavnú sezónu. Tá potrvá len od konce marca do začiatku júna. Preto neváhajte s návštevou unikátnej európskej pamiatky – domu Josefa Portmana s originálnou výmaľbou a interiérovým nábytkom maľovaným Josefom Váchalom.
25.3.2019
Nenechajte si ujsť 72. ročník najstaršieho atletického podujatia na Slovensku: Národný beh Devín – Bratislava, ktorý sa uskutoční v nedeľu 14. apríla 2019.
24.3.2019
Milujete more a slnkom zaliate pláže? Celosvetovo známy cestovateľský portál zostavil rebríček tých najobľúbenejších pláži na svete a my vám prinášame ich prehľad.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - LICHTENŠTAJNSKO a LUXEMBURSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 26. 3. 2019
sviatok:Emanuel