www.infoglobe.sk » Kalendár akcií

Kalendár akcií 8.10.2018

Pondelok 8.10.2018
Všetky akcie
Pridať novú akciu
Upraviť informácie o akcii

Klenoty z múzea

od 14.12.2017 do 28.1.2019

Slovenské národné múzeum - Hudobné múzeum vás pozýva na výstavu Klenoty z múzea - Ako sa zbiera hudba. Výstava prebieha v SNM sídelná budova na Vajanského nábreží 2, Bratislava do 28. januára 2019.

výstava Klenoty z múzea - Ako sa zbiera hudba

Číslo akcie: 16119

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: SNM, Bratislava (Bratislavský kraj)

Výstavy v Tatranskej galérii (Vila Flóra)

od 6.9.2018 do 9.12.2018

výstavy v TGMilí priatelia, priaznivci umenia a hudby, srdečne Vás pozývame na otvorenie výstavy Daniela + Michal Helienek

 

Vernisáž výstavy 6. septembra 2018 o 17.00 h

Výstava potrvá od 6. septembra 2018 do 21. októbra  2018

Artklub Tatranskej galérie v Poprade

 

Zároveň Vás srdečne pozývame aj na štvrtkové soirée: ERIC CLAPTON REVIVAL, ktoré sa uskutoční 6. septembra 2018 o 18.00 h v Artklube Tatranskej galérie v Poprade

 

Taktiež Vás pozývame na otvorenie výstavy Ó hory, ó hory, ó hory

 

Vernisáž výstavy 12. septembra 2018 o 16.00 h

Výstava potrvá od 12. septembra 2018 do 9. decembra  2018

Vila Flóra Starý Smokovec

Číslo akcie: 17012

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )

Výstavy v GMM

od 11.9.2018 do 31.1.2019

pozvánkaGemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote a Východoslovenské múzeum v Košiciach Vás pozývajú na vernisáž výstavy MINERÁLY POD LUPOU, v utorok 11. septembra o 15.00 hod.

 

V rovnaký deň (11. 9. 2018) o 17.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea uskutoční vernisáž putovnej výstavy BIBLIA NA CESTÁCH.

 

Vystavy potrvajú do 31. januára 2019.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Číslo akcie: 17048

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote (Banskobystrický kraj )

Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

od 19.9.2018 do 30.11.2018

Miesto konania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote

Trvanie výstavy: 19. 9. – 30. 11. 2018

Kurátorka výstavy: Mgr. et Mgr. art. Linda Holodová               

Vernisáž výstavy: 19. 9. 2018 (streda) o 15.00 hod.

 

V stredu 19. septembra 2018 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote uskutoční vernisáž výstavy „Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť“. Výstava predstaví diela žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy Hodruša – Hámre, inšpirované archeologickými nálezmi od doby bronzovej po stredovek.

výstava Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť

Na sprístupnenej výstave sú vystavené výrobky žiakov Súkromnej strednej umeleckej školy z Hodruše – Hámrov, ako aj originálne archeologické nálezy zo zbierok Archeologického múzea SNM v Bratislave. Archeologické nálezy slúžili ako vzor pre zhotovenie replík pôvodnými technológiami, ktoré boli zhotovené rukami talentovaných žiakov. Žiaci Súkromnej strednej umeleckej školy tak oživili už takmer zabudnuté umelecké remeslá a technologické postupy a vdýchli tak svojim výrobkom pečať dávnej histórie.

Na výstave si bude môcť návštevník prehliadnuť repliku výstroja vojaka z doby bronzovej z Čaky, ktorý používal už zbroj, repliku šperkov kňažnej z Dedinky z doby bronzovej,  kompletnú repliku výstroje rímskeho vojaka, repliku keltského meča starého viac ako 2 200 rokov, ako aj  zbroj a výstroj keltského náčelníka, kolekciu slovanských šperkov, repliku avarského bojovníka s lamelovou zbrojou a šabľou, ako aj  repliku konského postroja, ktorá bola zhotovená na základe jazdeckého hrobu z Komárna. Na výstave zaujme aj replika unikátneho karolínskeho meča z 9. storočia s damascénskou čepeľou. 

Žiaci Súkromnej strednej umeleckej školy svojimi výsledkami dokazujú nielen ich pripravenosť pre prax, ale zároveň pomáhajú širokej verejnosti cez repliky archeologických nálezov  vnímať a cítiť ich historickú hodnotu.

Sprístupnená výstava je putovná, v apríli 2017 bola otvorená v Novohradskom múzeu a galérií  v Lučenci, v januári 2018 bola sprístupnená v Pohronskom múzeu v Novej Bani, ďalej v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi a v Podunajskom múzeu v Komárne a svoju púť ukončí 30. novembra v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote.

Číslo akcie: 17062

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote (Banskobystrický kraj )

Divadelná jeseň

od 23.9.2018 do 8.12.2018

V kúpeľnom meste Trenčianske Teplice začal 23. septembra 2. ročník festivalu Divadelná jeseň. Súčasťou bude okrem profesionálnych divadelných predstavení v podaní známych hercov aj beseda s Františkom Kovárom či stand-up comedy od Pavla Seriša.  Festival si počas svojho trvania uctí rodáka Andreja Bagara. Pripravený je aj program pre deti. Celkovo sa návštevníci môžu zúčastniť 7 podujatí.

Divadelná jeseňTrenčianske Teplice aj po ukončení letnej sezóny pokračujú v kultúrnom programe mesta. 23. septembra otvorili 2. ročník festivalu Divadelná jeseň, ktorý je súčasťou celoročného konceptu Kultúra a noblesa. Festival oficiálne otvorila jedna z najúspešnejších slovenských divadelných hier, ktorá získala ocenenie Dosky NA KOHO TO SLOVO PADNE. So známym hereckým obsadením si návštevníci vychutnali groteskný príbeh piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti v spoločnosti jedného revolvera.

Z divadelných hier sa môžu návštevníci ďalej tešiť napríklad na predstavenie CHLIEB S MASLOM, v ktorej sa bude snažiť štvorica obľúbených hercov  Dominika Žiaranová, Juraj Loj, Branislav Deák a Martin Mňahončák rozlúsknuť hlavnú dilemu mužského sveta – láska vs. sloboda. Súčasťou programu je tiež vedecko-fantastická dráma R.U.R od autora Karla Čapka. Jej prvé predstavenie prebehlo pred takmer 100 rokmi, no aj dnes je jej ústredná téma umelej inteligencie veľmi aktuálna. Pre deti je pripravené predstavenie Múzeum neposlušných detí – Paskudárium, ktoré pochádza od tvorcov obľúbenej relácie Elá hop!

Návštevníkov počas festivalu Divadelná jeseň čaká tiež umelecká beseda s Františkom Kovárom s názvom Osmičkové roky v živote Františka Kovára, milovníkov humoru zase divadelná show Pavla Seriša PRI KASE.

Organizátori festivalu si tento rok v rámci Divadelnej jesene uctia pamiatku nestora slovenského divadelníctva a rodáka z Teplíc Andreja Bagara. Predstavená bude séria fotografií z jeho života.

Festival potrvá do 8. decembra, kedy ho ukončí už spomínaná hra Karla Čapka R.U.R v originálnej interpretácii režiséra Jana Kačeny a pražského divadla D21.

Vstupenky na jednotlivé podujatia je možné zakúpiť online prostredníctvom siete ticketportal.sk alebo v Infocentre KH PAX, KIC Trenčín alebo priamo na mieste.

Číslo akcie: 17092

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Trenčianske Teplice (Trenčiansky kraj)

Baníctvo a železiarstvo v Gemeri

od 25.9.2018 do 28.2.2019

V utorok 25. septembra 2018 o 15.00 hod. sa v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote uskutoční vernisáž výstavy „Baníctvo a železiarstvo v Gemeri-Malohonte“, ktorá prostredníctvom zbierkových predmetov, fotografií a archívnych materiálov predstaví bohatú tradíciu baníctva a železiarstva v Gemeri-Malohonte od čias mladšej doby bronzovej až po súčasnosť. Výstava potrvá do 28. februára 2019.

výstava Baníctvo a železiarstvo v Gemeri-MalohonteNávštevník výstavy sa detailne zoznámi so železiarňami v Likieri - Hnúšťa a v Tisovci, s minulosťou a súčasťou ložiska mastenca a magnezitu Mútnik – Hnúšťa, so zaniknutou baňou Burda – Rovné, s magnezitovým závodom v Hačave s najstaršou rotačnou pecou na pálenie magnezitu na svete. Návštevníci, okrem histórie baníctva a železiarstva v regióne, spoznajú prostredníctvom trojrozmerných predmetov a inštalácií samotnú prácu baníkov - pracovné postupy, náradie, bezpečnosť pri práci a odev. Výstava bude doplnená o ukážky železných rúd a nerastných surovín. Výstava sa zameria nielen na hlbinnú ťažbu, ale aj na spracovanie rudy a povrchovú ťažbu v miestnych existujúcich i zaniknutých kameňolomoch. Pripravené sú rôzne hravé aktivity a komentované prehliadky výstavy s jej autorkami.

Číslo akcie: 17091

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote (Banskobystrický kraj )

GMM - program október 2018

od 1.10.2018 do 31.10.2018

VÝSTAVY

MINERÁLY POD LUPOU11. 9. 2018 – 31. 1. 2019

 

Výstava predstaví pestrú paletu minerálov a kryštálov zo Slovenska, Českej republiky a najznámejších svetových lokalít. Autormi výstavy sú Mgr. Peter Ledvák, PhD. a Bc. Stanislav Levendovský z Východoslovenského múzea v Košiciach. Minerály boli a sú nevyhnutnou súčasťou ľudského života a výrazne prispeli k rozvoju našej spoločnosti. Majú nesmierne využitie nielen v klenotníctve, ale aj priemysle a potravinárstve. Cieľom výstavy je predstaviť a priblížiť rozmanitosť neživej prírody v celej svojej prirodzenej kráse. Prostredníctvom pútavých bannerov podáva poznatky o vzniku, výskyte a základných tvaroch minerálov. Rovnako prináša poznatky a vysvetlenie, prečo sú minerály také rozmanité a symetrické. Prezentované budú minerály prvýkrát opísané zo Slovenska. Výstava sa osobitne venuje početným odrodám kremeňa (krištáľ, ametyst, záhneda...), farebnej kráse opálov, achátom a získavaniu najvzácnejšieho kovu – zlata.

 

UMELECKÉ REMESLO OD PRAVEKU PO SÚČASNOSŤ

19. 9. 2018 – 30. 11. 2018

 

Výstava predstaví diela študentov Súkromnej strednej umeleckej školy Hodruša – Hámre, inšpirované archeologickými nálezmi od doby bronzovej po stredovek. Artefakty boli vyhotovené pod vedením pedagógov školy pôvodnými technológiami. Študenti sa pravekými artefaktmi nechali inšpirovať, pričom dodržiavali pôvodné technologické postupy, dnes už takmer zabudnuté. Na výstave si môže návštevník prehliadnuť repliku výstroja vojaka z doby bronzovej z Čaky, ktorý používal už zbroj, repliku šperkov kňažnej z Dedinky z doby bronzovej, kompletnú repliku výstroje rímskeho vojaka, repliku keltského meča starého viac ako 2 200 rokov, ako aj zbroj a výstroj keltského náčelníka, kolekciu slovanských šperkov, repliku avarského bojovníka s lamelovou zbrojou a šabľou, ako aj repliku konského postroja, ktorá bola zhotovená na základe jazdeckého hrobu z Komárna. Na výstave zaujme aj replikaunikátneho karolínskeho meča z 9. storočia s damascénskou čepeľou. Súčasťou výstavy sú aj reálne archeologické nálezy zo zbierok Archeologického múzea SNM v Bratislave, čím návštevník získa výnimočnú príležitosť porovnať originálne artefakty s dielami študentov školy a „objaví" aj pôvodnú, rekonštruovanú krásu archeologických nálezov.

 

BANÍCTVO A ŽELEZIARSTVO V GEMERI-MALOHONTE

25. 9. 2018 – 28. 2. 2019

 

Výstava predstaví prostredníctvom fotografií a zbierkových predmetov bohatú tradíciu baníctva a železiarstva v Gemeri-Malohonte od čias mladšej doby bronzovej až po súčasnosť. Zameria sa nielen na hlbinnú ťažbu, ale aj na spracovanie rudy a povrchovú ťažbu v miestnych existujúcich i zaniknutých kameňolomoch. Samostatne bude prezentovaná ťažba a spracovanie železnej rudy, mastenca a magnezitu. Návštevník sa zoznámi s minulosťou a súčasnosťou ložiska mastenca a magnezitu Mútnik – Hnúšťa, so zaniknutou baňou Burda – Rovné, s magnezitovým závodom v Hačave s najstaršou rotačnou pecou na pálenie magnezitu na svete, so železiarňami v Likieri – Hnúšťa, ktoré spravovala jedna z najvýznamnejších železiarskych spoločností 19./20. storočia Rimamuránsko-šalgotarjánska železiarska účastinná spoločnosť. Okrem histórie baníctva a železiarstva v regióne je prezentované banícke zvykoslovie a samotná práca baníkov - pracovné postupy, náradie, bezpečnosť pri práci, odev. Výstava bude doplnená o ukážky železných rúd a nerastných surovín. Pripravené sú rôzne hravé aktivity a komentované prehliadky.

 

PRIPRAVUJEME

DEZIDER FERTŐ. RÓMSKY REZBÁR

 

Dezider Fertő sa narodil v roku 1921 v obci Gemerská Ves. Rezbárstvu sa začal venovať pomerne neskoro, v 80. rokoch 20. storočia, po smrti manželky. Za relatívne krátke obdobie (zomrel v roku 1996) stihol vytvoriť pomerne rozsiahli súbor takmer 200 drevených plastík a reliéfov. Pracoval technikou vyrezávania do drevených soklíkov a reliéfov z lipového alebo orechového dreva. Pri svojej tvorbe využíval námety s tradičného a súčasného života Rómov a Nerómov i cirkevné motívy. V čase aktívnej tvorby patril k jedným z prvých predstaviteľov rómskeho výtvarného umenia v Čechách a na Slovensku.

 

Na výstave bude možné vidieť diela Dezidera Fertőa nachádzajúce sa jednak vo fonde Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, ale tiež plastiky a reliéfy z fondov Múzea rómskej kultúry v Brne a Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre. Cieľom výstavy je tak predstaviť súborné dielo Dezidera Fertőa, ako jedného z najvýraznejších predstaviteľov rómskej neprofesionálnej výtvarnej tvorby.Predmet mesiaca

 

OSMIČKOVÉ ROKY

 

Nástupom roku 2018 si pripomíname viacero historických udalostí, ktoré sa stali míľnikom v dejinách Slovenska. Roky 1918, 1938, 1948, 1968, 1988 ... vznik Československého štátu, osudová Mníchovská dohoda, februárový prevrat a nastolenie socializmu, vpád vojsk Varšavskej zmluvy alebo sviečková manifestácia – najdôležitejšie udalosti týkajúce sa nášho územia sa odohrali práve v rokoch, končiacich sa osmičkou. V zbierkach Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote sa nachádza viacero artefaktov, ktoré dokumentujú uvedené prelomové roky. Spomedzi nich sme vybrali dva odznaky a jednu mincu, ktoré sa dostali do múzea v 80-tych rokoch 20. storočia.

 

odznak Prvý, kovový odznak pochádza z roku vyhlásenia Mníchovskej dohody a bol vydaný na pamiatku 20-ročnej existencie Československej republiky. Svedčí o tom aj letopočet "1918-1938", ktorým je mosadzný odznak opatrený. Ozdobný predmet meria 3,1 x 1,8 cm a znázorňuje štátne symboly: motív leva, nad ním dvojramenný kríž, okolo lipové ratolesti a v pozadí siluetu štátu aj so Zakarpatskou Rusou.Druhý odznak v tvare vlajky bol vydaný v osudovom roku Pražskej jari pri príležitosti 50. výročia vzniku republiky. Kovový odznak, s rozmermi 1x1 cm, v zlatom základe, nesie datovanie "1918-1968" a uprostred obdĺžnika sa nachádza modro-bielo-červená vlajka Československa.

 

Obzvlášť zaujímavá je kovová strieborná minca vydaná v roku 1948 pri príležitosti 30. výročia založenia Československej republiky. Na averze je v ohraničenom poli štátny znak s motívom leva a kruhopis "REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ". Na reverze je symbolická postava muža, ktorý zdvíha pravou rukou prápor a v ľavej ruke drží vavrínovú ratolesť. Na oboch stranách od postavy pozdĺž okraja mince sú roky "1918" a "1948". Pod postavou sú tri kruhové oblúky, symbol dúhy, a pod nimi je pri dolnom okraji mince jej nominálna hodnota "100". Autorom pamätnej mince, s priemerom 3 cm, bol Otakar Španiel, jeho meno je čitateľné vľavo nad oblúkmi v tvare "O.ŠPANIEL".Stála vlastivedná expozícia

 

Expozícia prezentuje prírodné a kultúrne dedičstvo regiónov Gemer a Malohont. Vystavené sú predmety z oblasti paleontológie, geológie, zoológie, archeológie, histórie, etnografie a výtvarného umenia – napr. nálezy kostí mastodonta, tapíra či nosorožca z paleontologickej lokality Kostná dolina pri obci Hajnáčka, pestrá kolekcia dermoplastických preparátov živočíchov, vzácne archeologické nálezy zo Včeliniec, Hodejova, Tornale i samotnej Rimavskej Soboty, zbierky dokumentujúce obdobie tureckých vpádov a stavovských povstaní, ukážky cechovej a kameninovej výroby a historického nábytku, ukážky ľudového bývania a odievania, výrobkov remeselníkov (hrnčiari, brdári, rezbári...) či umelecké diela zachytávajúce významné osobnosti a miesta Uhorska a regiónu Gemer-Malohont. Vzácnosťou je múmia egyptskej ženy z obdobia 1087 – 664 pred Kristom a vajce najväčšieho nelietajúceho vtáka žijúceho na Madagaskare vurona obrieho, ktorý vyhynul v 17. storočí. Prostredníctvom zvukového panelu si vypočujete žaby, cicavce a najrôznejšie druhy vtákov.

 

Expozícia Protifašistický odboj a SNP v Gemeri-Malohonte

 

Moderne koncipovaná expozícia ponúka komplexný pohľad na problematiku protifašistického odboja a Slovenského národného povstania v regióne. Prostredníctvom trojrozmerných predmetov, fotografického materiálu i audiovizuálnych prezentácií sú okrem reálií protifašistického odboja naznačené i podmienky pre jeho formovanie a dôsledky vzniku Slovenského štátu, Viedenská arbitráž či nemecká okupácia.

Svoje zážitky z návštevy múzea môžete zdieľať okamžite prostredníctvom wifi - muzeum.

 

ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ!

Číslo akcie: 17115

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote (Banskobystrický kraj )

Tatranská galéria - október 2018

od 1.10.2018 do 31.10.2018

Tatranská galéria - Elektráreň

Výstavy

Francisco Goya – Vízie

Unikátna výstava grafických cyklov Francisca Goyu (1746-1828) výber takmer 80 leptov zo štyroch cyklov – Caprichos, Proverbios, Hrôzy vojny, Tauromachia.

Výstava potrvá do 2. decembra  2018

 

výstava Francisco Goya – VízieTatranská galéria v Poprade po prvýkrát predstavuje tvorbu tohto svetového majstra výtvarného umenia. Vystavuje unikátny cyklus originálnych grafických listov Caprichos (Rozmary), vydaných v Madride. Grafický súbor Caprichos získal s najväčšou pravdepodobnosťou priamo v Španielsku Félix Maria IV. knieža Lichnovský (1814 – 1848), ktorý pobudol na Zámku v Hradci nad Moravicí v rokoch 1837 – 1839 a aktívne sa zapojil do tzv. karlistickej vojny na strane Dona Carlosa.

Na základe dobrých kontaktov s českými kolegami nám túto vzácnu zbierku zapožičal Národný památkový ústav v Kroměříži. Zbierka sa náchádza v jedinečnej Majoritnej knižnici Štátneho zámku v Hradci nad Moravicí, ktorá obsahuje viac než 15 000 kníh, rôzne dobové listiny a tlače a  patrí k najcennejším v Českej republike.

 

Stála expozícia

Odkryté hodnoty app

Vynovená stála expozícia 130 diel zo zbierkového fondu Tatranskej galérie predstavuje to najlepšie z tvorby takmer

80-tich autorov.

 

Tatranská galéria - Artklub

Daniela a Michal Helienek

Výstava „cestovateľských“ akvarelov a olejomalieb slovákov žijúcich v Rakúsku – námorného kapitána Michala a jeho manželky Daniely.

Výstava potrvá do 21. októbra  2018

 

Iné podujatia

Helloweenske tvorivé dielne

Téma: Výroba helloweenskych dekorácií a aranžmánov

Termín: nedeľa 28. októbra 2018 od 14.00 h – 16.00 h

Miesto: Elektráreň TG v Poprade

 

INTEGRÁCIA UMENÍM 2018

8.-28. októbra 2018

Umelecko - edukatívny projekt Integrácia umením 2018 je určený pre ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, zdravotne znevýhodnených, ale taktiež pre širokú verejnosť ( workshopy a tvorivé dielne zamerané na rôzne umelecké techniky - šperk, maľba, kresba, umelecké kováčstvo, plstenie,  batika -  pod vedením odborných lektorov)

 

Vila Flóra Starý Smokovec

Výstavy

Ó hory, ó hory, ó hory

Pohľad na súčasnú architektúru v českých a slovenských horách v historickom a krajinnom kontexte.

Výstava potrvá do 9. decembra  2018

 

Stála expozícia

Tatry v umení

Kolekcia vybraných diel zo zbierok Tatranskej galérie predstavuje krajinomaľbu s tematikou Vysokých Tatier v tvorbe olejomalieb, akvarelov a grafík výtvarníkov spätých s dedičstvom našich veľhôr.

Galéria Ferdinand Katona

Stála expozícia TG v Spišskej Starej Vsi

 

Tvorivé dielne

tematické výtvarné workshopy k aktuálnym výstavám a vynovenej stálej expozícii

Číslo akcie: 17063

Kontinent: Európa
Štát: Slovenská republika
Miesto usporiadania: Tatranská galéria, Poprad (Prešovský kraj )

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Druh akcie:


Fotosúťaž:

Farby jesene

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Kniha Rozprávanie ruského pútnika + sada vitamínov
2. cena:
Elegantná dámska kabelka a prívesok
3. cena:
Termopohár, magnetka a muzikálové CD
1. cena redakcie:
Pobyt pre dve osoby na dve noci v 4* hoteli Piroška (Maďarsko)
2. cena redakcie:
Poukážka na 5 vstupov do LADY FITNESS s profesionálnym trénerom a k tomu špeciálne nápoje zdarma
3. cena redakcie:
Luxusný príbor značky Berndorf

Aktuality:

17.10.2018
V parku Budatínskeho hradu budú 20. a 21. októbra 2018 prebiehať tzv. Poľsko - slovenské remeselnícke dni, ktoré odprezentujú tradície tohto pohraničného regiónu.
16.10.2018
V poradí už 23. ročník pretekov psích záprahov sa koná počas víkendu 20. a 21. októbra. Štartuje sa v sobotu o 12-tej a v nedeľu o 10-tej hodine od autokempu Brodský pri Červenom Kostelci.
15.10.2018
Prvý ročník festivalu magických tekvíc sa uskutoční v sobotu 20. októbra 2018 na Hurbanovom námestí v Bojniciach.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MJANMARSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 17. 10. 2018
sviatok:Hedviga
dnes:
streda 17.10.
22 °C
zajtra:
štvrtok 18.10.
20 °C