www.infoglobe.sk » Aktuality

FOTOEXPO 2018 – skutočný sviatok fotografie, kde nemôžete chýbať!

Publikované: 10.10.2018
Leto pomaly končí, prichádza jeseň a s ňou aj neprehliadnuteľná udalosť v oblasti fotografie, fotografickej techniky a všetkého, čo sa točí okolo fotenia – FOTOEXPO 2018. Už šiesty ročník veľtrhu a festivalu súčasnej fotografie bude zahájený v sobotu 20. októbra v Národnom dome na Vinohradoch. A bude sa na čo pozerať aj čo skúšať! Samotný program narástol do takých rozmerov, že sa už nevojde do troch poschodí krásneho novorenesančného objektu a bude prebiehať aj v priestoroch Arcibiskupského gymnázia, ktoré je hneď naproti.

A čo zaujímavé vás čaká? Okrem predstavenia viac ako päťdesiatich popredných značiek fotografickej techniky a príslušenstva sa môžete tešiť na možnosť voľného fotografovania exotic a glamour modeliek, finále MISS FOTO, slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej súťaže FOTOTALENT 2018 a nepreberné množstvo workshopov a seminárov za účasti významných českých a slovenských fotografov.

V hlavnej prednáškovej sále budete mať možnosť zoznámiť sa s prácami Ivany Vostřákovej, oceňovanej fotografky, ktorej diela patria v Českej republike k tým najdrahším a kupujú ich nielen zberatelia, ale aj vysoko postavení manažéri ako investíciu. Vidieť Uroša Podlogara, jedného z najlepších slovinských fotografov, sa naskytne len zriedka. Jeho fotografie sa zameriavajú hlavne na outdoorové, dobrodružné, športové a lifestylové témy. Osobne vám o tom porozpráva. O pocity z fotenia známych osobností sa podelí Ondřej Pýcha či Nikola Bílková. Popredný český krajinársky fotograf Martin Rak, ktorého práca si získala obdiv vďaka svojím charakteristickým snovým a hmlovým pohľadom, ukáže aktuálne fotografie, rovnako ako Jan Šmíd, v tvorbe ktorého dominuje panoramatická fotografia, za ktorú v tomto roku obdržal najvyššie možné ocenenie – prestížny titul „Master QEP“. Krajinársku astrofotografiu priblíži Petr Horálek. Nádherné snímky zvierat a divokej prírody predstaví Petr Bambousek a Patrik Staněk. O príbehoch ukrytých vo fotografiách, ktoré sú plné dobrodružstva, odvahy, lásky, bolesti i smrti, bude rozprávať obľúbená portrétna fotografka Jana Pechlátová.

Pokiaľ chcete prehĺbiť svoje znalosti, navštívte niektorý z mnohých workshopov a seminárov. Budú sa týkať napríklad svadobnej fotografie, postprodukcie, panoramatickej fotografie krajiny, krajinárskej astrofotografie, fotenia architektúry, produktovej a makro fotografie, výberu monitorov, zábleskovej technike, food fotografie, fashion fotografie, detskej fotografie v exteriéri, športovnej a street fotografie.

Novinkou tohto ročníka je sekcia Cestovateľskej fotografie, ktorá predstaví jedinečné zážitky zachytené na fotografii odvážnymi fotografmi cestovateľmi. Čakajú vás zaujímavé rozprávania z putovania po Marockých púšťach, krásnej krajine Srí Lanky a Škótska, po chladnom Nórsku, z poznávania Nepálu a mnohých ďalších kútov sveta. Medzi fotografmi cestovateľmi sa predstavia Tomáš Havel, Martin Kamín, Pavel Svoboda, Tereza Menclová, Tomáš Vlk, Hynek Hampl, Veronika Šubrtová alias Weef a ďalší.

Podrobnú programovú schému a informácie k jednotlivým akciám nájdete na webových stránkach www.fotoexpo.cz. Základnú vstupenku za zvýhodnenú cenu zakúpite v predprodeji za 290 Kč. Predpredaj vstupeniek zaisťuje GoOut.cz. Sledujte tiež aktuálne dianie na  facebooku a instagrame.

1000x400

Zdroj: fotoexpo.czDiskusia k článku (0)

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Farby jesene

1. 9. – 31. 10. 2018
1. cena:
Kniha Rozprávanie ruského pútnika + sada vitamínov
2. cena:
Elegantná dámska kabelka a prívesok
3. cena:
Termopohár, magnetka a muzikálové CD
1. cena redakcie:
Pobyt pre dve osoby na dve noci v 4* hoteli Piroška (Maďarsko)
2. cena redakcie:
Poukážka na 5 vstupov do LADY FITNESS s profesionálnym trénerom a k tomu špeciálne nápoje zdarma
3. cena redakcie:
Luxusný príbor značky Berndorf

Aktuality:

17.10.2018
V parku Budatínskeho hradu budú 20. a 21. októbra 2018 prebiehať tzv. Poľsko - slovenské remeselnícke dni, ktoré odprezentujú tradície tohto pohraničného regiónu.
16.10.2018
V poradí už 23. ročník pretekov psích záprahov sa koná počas víkendu 20. a 21. októbra. Štartuje sa v sobotu o 12-tej a v nedeľu o 10-tej hodine od autokempu Brodský pri Červenom Kostelci.
15.10.2018
Prvý ročník festivalu magických tekvíc sa uskutoční v sobotu 20. októbra 2018 na Hurbanovom námestí v Bojniciach.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - MJANMARSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 17. 10. 2018
sviatok:Hedviga
dnes:
streda 17.10.
22 °C
zajtra:
štvrtok 18.10.
20 °C