www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Platný pas s minimálnou platnosťou ďalších šesť mesiacov od dátumu vydania víza. Pri príjazde z krajiny, kde sa vyskytuje žltá zimnica, je nutné sa preukázať medzinárodným očkovacím preukazom s platnou vakcináciou proti tejto chorobe. Pozor! stačí napr. niekoľkohodinové prekročenie hranice do Zambie a pri návrate je požadované očkovanie.

Návštevník Zimbabwe môže byť pri vstupe do krajiny požiadaný, aby preukázal dostačujúce prostriedky na dobu pobytu a zaistenie odjazdu z krajiny (spiatočnú letenku, prostriedky na jej nákup). Pre návštevníkov pobývajúcich v Zimbabwe menej než 6 mesiacov, sú požiadavky obvykle minimálne.

V súvislosti s dramaticky sa zhoršujúcou ekonomickou situáciou v Zimbabwe, n e o d p o r ú č a  náš Zastupiteľský úrad v Harare individuálnu turistiku do teritória. Krajina sa bojuje s nedostatkom pohonných hmôt, základných potravín a elektrickej energie. Nefunguje verejná doprava. Návšteva turisticky atraktívnych miest je možná cez tour-operátorov, ktorí pre svojich klientov hradia a zaisťujú všetky služby, splatné pravdaže mimo Zimbabwe.

Občania SR môžu dostať turistické víza na hraničných prechodoch do Zimbabwe.

Žiadosti o iný druh víza a o novinársku akreditáciu je nutné podať na:

Veľvyslanectvo Zimbabwe vo Viedni,
Strozzigasse 10/15,
1080 Vienna
tel.: +43/1/407236/7
fax: +43/1/4079238


Získanie víza na zimbabwskom veľvyslanectve môže byť občas veľmi zdĺhavé, pretože konzulárny úradník nemôže vízum vydať bez súhlasu imigračnej polície v Harare. Na súhlas sa môže čakať niekoľko dní, ale aj niekoľko týždňov.

Vízum je tiež možné dostať poštou. Vyplnenú žiadosť spoločne s dvomi fotografiami, cestovným pasom, medzinárodne uznávaným šekom na vízový poplatok a predplatenou poukážkou na spätné odoslanie (najlepšie DHL alebo International Reply Coupon) je možné zaslať na adresu:

Departement of Immigration Headquaters
Chief Immigration Officer
Private Bag 7717
Causeway
Harare
Zimbabwe

Imigračný úrad si vyhradzuje lehotu 7 pracovných dní na vybavenie žiadosti, ktorú však počíta od dátumu zaregistrovania žiadosti. Poplatok za udelenie zimbabwského víza je 30 USD (55 EUR) za jeden vstup, 45 USD (70 EUR) za dva vstupy a 55 USD za tri a viac vstupov. Zaslanie cestovného pasu je podmienkou, pretože zimbabwské orgány vydávajú od 1.1.2001 víza pomocou samolepiaceho štítku, ktorý je vlepený do pasu.
Žiadosť o vízum môže podať ľubovoľný prostredník. Tento spôsob získania víza sa dá odporučiť, pokiaľ máte v Zimbabwe vhodnú kontaktnú osobu (známy, príbuzný, agent cestovnej kancelárie), ktorý za Vás žiadosť vybavia a pas s vízom odošle späť. Inak je možnosť straty pasu a nevybavenia víza značná.

Pri prekročení zimbabwských hraníc pri Viktóriiných vodopádoch, vo Victoria Falls, je možné opustiť na 14 hodín (pracovnú dobu hraničného prechodu) Zimbabwskú republiku a prejsť na zambijskú stranu vodopádov. V prípade, že návštevník má iba jednorazové vízum na zimbabwské územie, musí upozorniť imigračného úradníka, že sa vydáva len na druhú stranu vodopádov a bude sa do uzavretia hraníc tým istým prechodom vracať. Na zambijskej strane si potom slovenský občan môže zakúpiť jednodenné vízum do Zambie za 10 USD. Pri dodržaní týchto podmienok je návrat na zimbabwskú stranu (v ten istý deň!) bezproblémový.

Odporúča sa pred cestou overiť u príslušného zimbabwského veľvyslanectva, či sa podmienky pre vstup do krajiny nezmenili.

 

späť

Lokácia:

Zimbabwe
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

25.6.2019
Filmový sviatok strávený v prostredí kúpeľného mesta, kde súťažia filmy z celého sveta v niekoľkých kategóriách, to je Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary. Tohtoročný 54. ročník potrvá od 28. júna do 6. júla. Filmy hodnotí nielen porota, ale aj diváci. Hlavnou cenou festivalu je Krištáľový glóbus.
24.6.2019
Všetci nadšenci korčuľovania sa môžu opäť tešiť na letnú inline akciu, ktorá sa koná každý piatok večer počas letných prázdnin od roku 2004. Organizované prejazdy Bratislavou na kolieskových korčuliach (a bicykloch) sú vhodné pre všetkých bez ohľadu na vek.
23.6.2019
Od 4. do 7. júla 2019 sa uskutoční najväčší a najstarší folklórny festival na Slovensku – Východná 2019, kde sa po 65. krát predstaví viac než tisíc účinkujúcich. Tešiť sa môžete na domáce folklórne súbory, detské folklórne súbory, spevácke skupiny, ľudové hudby a sólistov, špičkové zahraničné súbory, ako aj na víťazov celoštátnych súťažných prehliadok.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:utorok 25. 6. 2019
sviatok: