www.infoglobe.sk » Doklady

Doklady

Platný pas s minimálnou platnosťou ďalších šesť mesiacov od dátumu vydania víza. Pri príjazde z krajiny, kde sa vyskytuje žltá zimnica, je nutné sa preukázať medzinárodným očkovacím preukazom s platnou vakcináciou proti tejto chorobe. Pozor! stačí napr. niekoľkohodinové prekročenie hranice do Zambie a pri návrate je požadované očkovanie.

Návštevník Zimbabwe môže byť pri vstupe do krajiny požiadaný, aby preukázal dostačujúce prostriedky na dobu pobytu a zaistenie odjazdu z krajiny (spiatočnú letenku, prostriedky na jej nákup). Pre návštevníkov pobývajúcich v Zimbabwe menej než 6 mesiacov, sú požiadavky obvykle minimálne.

V súvislosti s dramaticky sa zhoršujúcou ekonomickou situáciou v Zimbabwe, n e o d p o r ú č a  náš Zastupiteľský úrad v Harare individuálnu turistiku do teritória. Krajina sa bojuje s nedostatkom pohonných hmôt, základných potravín a elektrickej energie. Nefunguje verejná doprava. Návšteva turisticky atraktívnych miest je možná cez tour-operátorov, ktorí pre svojich klientov hradia a zaisťujú všetky služby, splatné pravdaže mimo Zimbabwe.

Občania SR môžu dostať turistické víza na hraničných prechodoch do Zimbabwe.

Žiadosti o iný druh víza a o novinársku akreditáciu je nutné podať na:

Veľvyslanectvo Zimbabwe vo Viedni,
Strozzigasse 10/15,
1080 Vienna
tel.: +43/1/407236/7
fax: +43/1/4079238


Získanie víza na zimbabwskom veľvyslanectve môže byť občas veľmi zdĺhavé, pretože konzulárny úradník nemôže vízum vydať bez súhlasu imigračnej polície v Harare. Na súhlas sa môže čakať niekoľko dní, ale aj niekoľko týždňov.

Vízum je tiež možné dostať poštou. Vyplnenú žiadosť spoločne s dvomi fotografiami, cestovným pasom, medzinárodne uznávaným šekom na vízový poplatok a predplatenou poukážkou na spätné odoslanie (najlepšie DHL alebo International Reply Coupon) je možné zaslať na adresu:

Departement of Immigration Headquaters
Chief Immigration Officer
Private Bag 7717
Causeway
Harare
Zimbabwe

Imigračný úrad si vyhradzuje lehotu 7 pracovných dní na vybavenie žiadosti, ktorú však počíta od dátumu zaregistrovania žiadosti. Poplatok za udelenie zimbabwského víza je 30 USD (55 EUR) za jeden vstup, 45 USD (70 EUR) za dva vstupy a 55 USD za tri a viac vstupov. Zaslanie cestovného pasu je podmienkou, pretože zimbabwské orgány vydávajú od 1.1.2001 víza pomocou samolepiaceho štítku, ktorý je vlepený do pasu.
Žiadosť o vízum môže podať ľubovoľný prostredník. Tento spôsob získania víza sa dá odporučiť, pokiaľ máte v Zimbabwe vhodnú kontaktnú osobu (známy, príbuzný, agent cestovnej kancelárie), ktorý za Vás žiadosť vybavia a pas s vízom odošle späť. Inak je možnosť straty pasu a nevybavenia víza značná.

Pri prekročení zimbabwských hraníc pri Viktóriiných vodopádoch, vo Victoria Falls, je možné opustiť na 14 hodín (pracovnú dobu hraničného prechodu) Zimbabwskú republiku a prejsť na zambijskú stranu vodopádov. V prípade, že návštevník má iba jednorazové vízum na zimbabwské územie, musí upozorniť imigračného úradníka, že sa vydáva len na druhú stranu vodopádov a bude sa do uzavretia hraníc tým istým prechodom vracať. Na zambijskej strane si potom slovenský občan môže zakúpiť jednodenné vízum do Zambie za 10 USD. Pri dodržaní týchto podmienok je návrat na zimbabwskú stranu (v ten istý deň!) bezproblémový.

Odporúča sa pred cestou overiť u príslušného zimbabwského veľvyslanectva, či sa podmienky pre vstup do krajiny nezmenili.

 

späť

Lokácia:

Zimbabwe
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosúťaž:

Jarné vábenie

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Dve voľné vstupenky na inšpiratívnu prednášku od Lab.cafe
3. cena:
Vitamínový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Krásny šperk od kamenej predajne ZLATNÍCTVO MILI
3. cena redakcie:
Kniha Trnava – retro od rodinného vydavateľstva DAJAMA

Aktuality:

3.4.2020
Pohyb na čerstvom vzduchu posilňuje imunitu a je jednou z mála zmysluplných činností, ktoré sa v súčasnej situácii dajú robiť. Prečo nespojiť pobyt v prírode s jej upratovaním?
2.4.2020
Západná časť hradného komplexu, ktorý okrem iného zahŕňa Jurkovičov palác a objekt šiestej brány, prechádza rekonštrukciou. Projekt obnovy národnej kultúrnej pamiatky má tri etapy. V súčasnej dobe sa dokončujú práce na bývalej reštaurácii, ktorá bola vystavaná podľa návrhu architekta Dušana Jurkoviča.
1.4.2020
V dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu sú pre verejnosť zatvorené aj múzeá či galérie po celom svete. No prostredníctvom bezplatnej služby Google Arts & Culture môžete z pohodlia vašej obývačky virtuálne navštíviť vyše 500 umelecko-vedných inštitúcií.  
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU (vrátane výskytu koronavírusu COVID-19).

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - BRAZÍLIA a SALVÁDOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVÁDORE:

 

BRAZÍLIA:

Paraty – bez áut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásne pláže (I., II.)

Amazónia – cesta do pralesa

Manaus: Paríž Južnej Ameriky

Z Uruguaja do Porto Alegre

SALVÁDOR:

Alegría – cesta k lagúne

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všetko dôležité, čo by ste o Brazílii mali vedieť, nájdete TU a o Salvádore TU.

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:piatok 3. 4. 2020
sviatok:
dnes:
piatok 3.4.
21 °C
zajtra:
sobota 4.4.
20 °C