www.infoglobe.sk » Aktuality » Žilina na trase Magna Via

Žilina na trase Magna Via

Publikované: 23.5.2011
V Žiline slávnostne odhalili ďalšiu dlaždicu, pripomínajúcu trasu historickej obchodnej a poštovej cesty Magna Via. Podobné dlaždice zdobia historické centrá už v štyridsiatich slovenských mestách.

Trasa Magna Via začínala pri cisárskom dvore vo Viedni a pokračovala naprieč celým územím dnešného Slovenska na východ, kde sa od nej oddeľovali odbočky do Poľska a na územie dnešnej Ukrajiny, MaďarskaRumunska. História Magna Via siaha do 16. storočia, kedy v čase vojen cisár nariadil budovať sieť poštových staníc, čo predstavovali budovy na stravovanie a ubytovanie postiliónov ako aj stajne pre kone. S myšlienkou obnoviť trasu Magna Via ako zaujímavý turistický projekt prišlo rovnomenné združenie koncom tisícročia a postupne sa k tejto myšlienke pridávajú jednotlivé mestá. Dlaždica s emblémom Magna Via býva osadená na mieste v historickom strede mesta, cez ktoré turisti počas svojej návštevy najčastejšie prechádzajú.

Text: Jiří Výborný

Zdroj a foto: Magna ViaDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Žilina
Publikované: 23.9.2009
Turisticky významné a piate najväčšie slovenské mesto Žilina leží pri sútoku riek Váh a Kysuca na severozápadnom Slovensku, na križovatke dávnych ciest, obklopené vencom hôr.

Maďarsko: Turizmus bez hraníc: Cesta po hradoch a zámkoch
Publikované: 18.10.2010
Poznávať najzaujímavejšie lokality východného Slovenska a severovýchodného Maďarska umožňuje spoločný projekt maďarsko-slovenskej spolupráce pod názvom Turizmus bez hraníc, ktorý spolufinancoval Európsky fond regionálneho rozvoja. Jedna z jeho trás sa nazýva Cesta po hradoch a zámkoch.

Karpatský región ako atraktívna turistická destinácia
Publikované: 19.4.2011
V stredu 20. apríla sa v Košiciach uskutoční konferencia v rámci nového projektu Carat, zameraného na rozvoj turizmu v pohraničných oblastiach Slovenska, Ukrajiny, Maďarska a Rumunska.

Slovensko: Cesta na legendami opradený Starý hrad
Publikované: 18.8.2011
Pre niekoho kopa kameňov, no pre znalca či milovníka histórie prekrásna zrúcanina týčiaca sa nad údolím. Strážca Strečnianskej úžiny – tak bol kedysi dávno prezývaný Starý hrad, ktorého zvyšky pripomínajú niekoľko legiend. O nich vie len veľmi málo návštevníkov, ktorí sem zavítajú.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

29.1.2020
Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana vás pozýva na výstavu Šperkopríbeh, kde predstaví svet šperkov z pohľadu geológov, šperkárov i autorov literárnych diel.
28.1.2020
Národná galéria Praha oslávi 224. výročie od svojho založenia voľným vstupom. V dňoch 1. a 2. februára sa do zbierkových expozícií dostanete úplne zdarma. Akciu sprevádza bohatý sprievodný program.
27.1.2020
Druhú februárovú sobotu (8.2.) ožije Horehronie, presnejšie obec Valaská jedinečným 3. ročníkom slovenského pohára v krňačkových pretekoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 29. 1. 2020
sviatok:Gašpar
dnes:
streda 29.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 30.1.
3 °C