www.infoglobe.sk » Aktuality » Hokejová republika pozýva

Hokejová republika pozýva

Publikované: 31.1.2011
Približne o 90 dní odštartujú na Slovensku Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji MS 2011 IIHF. Od utorka 1. februára sa začínajú predávať vstupenky na jednotlivé zápasy.

Tohoročný svetový hokejový šampionát odštartuje 29. apríla a potrvá do 15. mája v dvoch najväčších slovenských mestách. Mužstvá 16 krajín v štyroch skupinách odohrajú v Bratislave a Košiciach spolu 56 zápasov, ktoré bude môcť naživo sledovať asi 350 000 divákov a ďalších 600 miliónov sa odhaduje pri televíznych obrazovkách, nakoľko o prenosy zatiaľ prejavili záujem približne dve stovky televíznych staníc. Hromadné vstupenky na viaceré zápasy sú v predaji už od jesene 2010, od začiatku februára sa do predaja dostávajú vstupenky na jednotlivé zápasy. Ich cena sa pohybuje od 10 eur v Košiciach až po 250 eur na finálový zápas v Bratislave. Zatiaľ čo multifunkčná Steel Aréna v Košiciach s kapacitou 7600 divákov je už v prevádzke, na Orange Arena v Bratislave finišujú rekonštrukčné práce, po ktorých by sa do hľadiska malo vojsť 9200 divákov. Zaťažkávacia skúška čaká tento bývalý štadión Ondreja Nepelu v polovici februára, kedy sa v Bratislave uskutoční medzinárodný hokejový turnaj Slovakia Cup.

Text: Jiří Výborný

Zdroj a foto: OV MS 2011 IIHFDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Bratislava - hlavné mesto Slovenska
Publikované: 20.11.2009
Bratislava patrí k trojici stredoeurópskych metropolí – Viedni, Budapešti – ktoré ležia na modrom Dunaji. Usadená v nížine, je obklopená rozprávkovou panorámou Malých Karpát.

Košice: Európske hlavné mesto kultúry 2013
Publikované: 12.9.2010
Pred dvomi rokmi východoslovenská metropola vybojovala titul Európske hlavné mesto kultúry 2013. Prípravy na toto celoeurópske prestížne podujatie sa dostávajú do tempa a potvrdil to aj slávnostný koncert na oslavu druhého výročia tejto udalosti.

Bratislava: pamätníky komunizmu dnes
Publikované: 13.1.2011
Bratislava sa nám mení pred očami. Je rozkošné nechať sa unášať stredovekou históriou Starého mesta. Čo sa však deje za jeho hradbami? A čo sa dialo za posledných 70 rokov? Dnešnú Bratislavu vyformovalo predovšetkým obdobie socializmu. V podmienkach trhu sa metropola mení opäť. Kto chce spoznať autentickú tvár mesta, musí po prechádzke uličkami historického centra vyjsť aj za jeho hradby.

Bratislava: dopravné obmedzenia počas Slovakia Cup
Publikované: 7.2.2011
V závere tohto týždňa očakáva slovenská metropola jednu z generálnych skúšok na májové Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF. Počas turnaja Slovakia Cup v piatok a v sobotu 11. a 12. februára sa bude testovať nielen rekonštruovaný Zimný štadión Ondreja Nepelu, ale aj Projekt Mobility, zameraný na riešenie dopravy počas šampionátu.


Súvisiaca fotogaléria

Slovensko: Bratislava stará a nová
Prakticky v každom meste sa dajú nájsť zaujímavé zákutia a pohľady pre objektív fotoaparátu, slov...

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zvierací svet

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
E-book Tajomstvo lacného a bezpečného cestovania od cestujauzivaj.sk
2. cena:
Kozmetický balíček Bella Natura
3. cena:
Kniha Jezuiti – pätnásť rokov obnoveného života na Slovensku od vydavateľstva Dobrá kniha
1. cena redakcie:
Pobyt pre 2 osoby na 2 noci s raňajkami v modernom hoteli Artin***
2. cena redakcie:
Dve vstupenky na predstavenie Umeleckého súboru Lúčnica s podtitulom "Z tvorby prof. Štefana Nosáľa"
3. cena redakcie:
Balíček „Zdravie a krása“ od lekárne OMNIA Trnava

Aktuality:

16.6.2019
Spoznajte krásy a zaujímavosti Malých Karpát. Využiť môžete turistický autobus Malokarpatský expres, ktorý premáva každú sobotu, nedeľu a počas štátnych sviatkov na trase Bratislava – Budmerice cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.
15.6.2019
Tohtoročnú sezónu sa môžu turisti vydať do 16 miest chránenej prírody s novo vydaným návštevníckym pasom. Každý, kto navštívi najmenej 5 z návštevníckych stredísk národných parkov či Domov prírody chránených krajinných oblastí, získa odmenu.
14.6.2019
Slovensko bude od 20. do 23. júna 2019 hostiť ďalšie významné svetové podujatie. Vôbec prvýkrát v histórii hlavného mesta Slovenska – Bratislavy , v ňom budú prebiehať Majstrovstvá sveta v Karate.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - NOVÁ KALEDÓNIA, PAPUA NOVÁ GUINEA, TASMÁNIA a ŠALAMÚNOVÉ OSTROVY:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:nedeľa 16. 6. 2019
sviatok:Blanka