www.infoglobe.sk » Aktuality » Donovaly: Novinky tejto sezóny

Donovaly: Novinky tejto sezóny

Publikované: 25.6.2011
Pravdepodobne najväčšou novinkou nadchádzajúcej letnej sezóny na Donovaloch je otvorenie novo vyznačených cyklistických trás.

Cyklotrás rôznej náročnosti je dokopy dvadsaťtri a je ich možné pospájať do rozličných okruhov na výlety. 11. júna pri slávnostnom otvorení bola uvedená cyklomapa so všetkými okruhmi. Koncom júna by tiež mala byť otvorená zjazdová trať pre cyklistov, ktorá vedie od vrcholu Novej hole k dolnej stanici lanovky.
V rozprávkovej dedine Habakuky, ktorá sa nachádza na Donovaloch, otvorili suvenírové humno so všakovakými drevenými suvenírmi.  Hlavná sezóna v Habakukoch je od mája do konca septembra. Habakuky majú prispieť k zachovaniu ľudovej slovesnosti, kultúrneho dedičstva. Sú tu "unikátne domčeky, ktoré vychádzajú z rozprávok Pavla Dobšinského".
Nachádza sa tu viac ako 15 objektov, amfiteáter, patrí sem aj priľahlá lúka. Okrem rozprávkových predstavení na námety Dobšinského, ktoré sú každý rok iné, tu možno zažiť remeselníkov, ktorí sa schovávajú v domčekoch a predvádzajú remeslá či animátorov.

Text: Zuzana Megerssová
Foto: Oľga KubáčkováDiskusia k článku (0)

Vložiť nový príspevok


Súvisiace články

Donovaly: jediná letná lyžiarska atrakcia v Európe
Publikované: 15.5.2011
Známe stredisko zimných športov bude tento rok po prvý krát otvárať letnú sezónu 11.6.2011 pod názvom „Letný Sambodrom Donovaly s Freixanetom 2011“. Pri príležitosti prvého ročníka otvorenia je pripravených množstvo akcií, do ktorých sa môže zapojiť každý už teraz.

Donovaly: Letný Sambodrom Freixenet Donovaly 2011
Publikované: 9.6.2011
Každý milovník lyžovania určite pozná Donovaly ako špičkové stredisko zimných športov. Tento rok však budú Donovaly po prvý krát otvárať aj letnú sezónu pod názvom „Letný Sambodrom Freixenet Donovaly 2011“. Slávnostné otvorenie sa uskutoční už túto sobotu (11.6.2011). Pri tejto príležitosti je pre všetkých návštevníkov pripravených množstvo akcií.

SR: Donovaly – ideálne miesto na trávenie aktívnej dovolenky I.
Publikované: 30.6.2011
Stredoslovenskú horskú obec Donovaly pozná asi každý. Mnohým sa však Donovaly spájajú iba so spomienkami na perfektnú lyžovačku či každoročné preteky psích záprahov. Tento krásny kút Slovenska sa však rozhodne oplatí navštíviť v každom ročnom období, nielen počas hlavnej zimnej sezóny.

Donovaly – ideálne miesto na trávenie aktívnej dovolenky II.
Publikované: 7.7.2011
V posledných rokoch sa aj na Slovensku konečne začína myslieť aj na nás lenivejších, ktorí síce milujeme pohyb na čerstvom horskom vzduchu, aj si radi zabicyklujeme, avšak po dvoch-troch dňoch aktívneho pohybu priam bažíme po relaxe. Najlepšie v podobe bláznivo dobrej zábavy. Ideálne je, ak to všetko nájdeme priamo v mieste nášho dovolenkového pobytu. Aj v tomto prípade sú Donovaly správna voľba.

Kremnica: Novinky v Krahuliach
Publikované: 15.12.2011
Lyžiarske stredisko Krahule ponúka novinky tejto sezóny na prilákanie návštevníkov.

Lokácia:

Slovenská republika
Kalendár akcií:

Partneri:

Aj vďaka vám sme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Sprievodca:

Fotosúťaž:

Zimná krajina

1. 1. – 29. 2. 2020
1. cena:
Dve voľné vstupenky na prednášku projektu Cestovateľské kino
2. cena:
Celoročné poistenie ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena:
kniha Zimný hrebeň Tatier od vydavateľstva Tatrica.sk
1. cena redakcie:
Fantastický pobyt pre 2 osoby na 3 dni v rodinnom hoteli Solisko**** s výhľadom na Štrbské pleso, raňajkami, večerou a neobmedzeným vstupom do wellness
2. cena redakcie:
Skialpinistický knižný balíček od Hory.sk
3. cena redakcie:
Darčeková kazeta VINCENTKA

Aktuality:

29.1.2020
Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana vás pozýva na výstavu Šperkopríbeh, kde predstaví svet šperkov z pohľadu geológov, šperkárov i autorov literárnych diel.
28.1.2020
Národná galéria Praha oslávi 224. výročie od svojho založenia voľným vstupom. V dňoch 1. a 2. februára sa do zbierkových expozícií dostanete úplne zdarma. Akciu sprevádza bohatý sprievodný program.
27.1.2020
Druhú februárovú sobotu (8.2.) ožije Horehronie, presnejšie obec Valaská jedinečným 3. ročníkom slovenského pohára v krňačkových pretekoch.
Archív aktualit

Do osobitej pozornosti:

Oznamy a upozornenia pred cestovaním do zahraničia nájdete TU.

Pridajte sa a súťažte!

Každý týždeň na facebooku nová súťaž o hodnotné ceny!

Krajina mesiaca - RUSKO:

Najčítanejšie články:

Mobilná aplikácia :

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone 

 

Interaktívne katalógy:

Ďakujeme:

Google hodnotenie

dnes:streda 29. 1. 2020
sviatok:Gašpar
dnes:
streda 29.1.
3 °C
zajtra:
štvrtok 30.1.
3 °C